Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudunk nevet találni, mit...

Nem tudunk nevet találni, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok. Tudom van még idő, de egyszerűen....

Van már két gyermekünk. Az első kisfiú, neki is az utolsó hetekben sikerült nevet találni. (amiről kiderült, hogy már az első perctől kezdve tetszik mind a kettőnknek, de mivel a baráti körben így hívnak már egy kisfiút magunkban elvetettük az ötletet.). A második gyermekünk kislány. Őt szinte rögtön sikerült elnevezni. Úgy néz ki most újra kisfiút várunk, de egyszerűen nincs olyan név, ami mind a kettőnknek tetszene, el tudnánk képzelni a gyermekünknek és ne hívják úgy minden második kisfiút. Ti hogyan választottatok nevet? Mi alapján? Volt olyan hogy esetleg valamelyik félnek annyira nem tetszett?


2014. nov. 10. 14:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A nagy tesók is kicsik még. :) A nagyobbik 4 éves a kisebbik meg 2 lesz mikor megszületik a legkisebb. De köszönöm az ötletet!
2014. nov. 10. 16:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Hasonló módszert alkalmaztunk mi is :) Neten találtunk top200-as névlistát, átraktuk excelbe. Külön-külön mindketten először csak 1-est vagy 0-t írtunk minden név mellé, hogy egyáltalán el tudjuk-e képzelni, vagy sem. A közös halmaznál pedig szintén külön (egymás "pontozását" nem látva) 1-5-ig pontoztuk a neveket, összeadtuk a pontokat, és a lista elején megtaláltuk, amiben meg tudtunk egyezni :) Lehet, hogy "érzelem-mentesnek" hangzik így, de ha máshogy nem megy... :)
2014. nov. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nem volt rá időnk neki ülni, de sort kerítünk rá mihamarabb!
2014. nov. 12. 09:23
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, mintha magunkról olvasnék! Mi is a 3.babát várjuk, csak nekünk egy fokkal mégnehezebb tőletek, mert mindhárom fiú. :-) 35 hetes vagyok, de még mindig nem dőlt el a név. Elsőre is nehéz volt, másodikra is (bár ott szerencsésebb, mert legalább a becenévben egyet értettünk). Most hiába olvasgatunk, hiába szelektálunk, semmi se szimpi. Van egy név végső esetre, de igazából egyikőnknek se tetszik annyira nagyon.

Ja, és ráadásul én is pedagógus vagyok, tudom miről beszélsz. Engem még a kersztneves vezetéknevek is befolyásolnak...aaaaaaaaaaaaaaaa! :-)

2014. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor még nem esek kétségbe! Valóban nehezebb lehet harmadszor is olyan nevet találni ami mindkettőtöknek tetszik. Próbáljátok ki ti is ezt a kihúzós módszert, hátha akad még egy olyan név aminek lenne esélye! Sok sikert hozzá! :)
2014. nov. 12. 14:56
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekünk már most megvannak a nevek. A fiú az könnyű volt, de a lány... Törtük a fejünket. A lány második nevében biztosak voltunk, mert mind a két nagymamát úgy hívják, és tiszteletből kapná a második nevet. Az elő viszont... Néztem én minden félét, rövidet akartunk mert ha két keresztneve lesz akkor már sok ha a középső hosszú. Végül magánhangzós mellett döntöttünk. Ugye ez sokat kizár a lehetőségek közül. "A" betűvel kezdődőt nem, és a vége sem lehet "a" betű, na itt már majdnem jók voltunk. A párom az én nevemet gondolta, "E" betűvel kezdődik, én nem feltétlenül akartam, tehát az "e" betűsek között kerestem tovább, meg ami tetszik is. 2 db maradt. Az egyik viszont az ismerősünk hugának a neve, ezért maradt a másik. De hálistennek így nem hívnak senkit az ismerősök között és anyakönyvezhető is. Elárulom: Emili. Szerintem csodaszép. Ti hogy gondoljátok?


Húhh, egy kicsit hosszú lettem... :D

2014. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Az én egyik barátnőmnek a kislányát is Emilynek, hívják, bár ők Angliában élnek. Amúgy szerintem is csodaszép név!

Viszont mi még sehogy nem állunk! :(

2014. nov. 16. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!