Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Január 21 szülők de még semmi...

Leendő anyuka kérdése:

Január 21 szülők de még semmi nincs a babának vagyis. Kiságy kád van!? De nem tudjuk hogy mien nemű lessz?

Figyelt kérdés
Nekem van egy lányom ?! De ha fiú lessz akkor kell neki ruha mert csak lányos rucijaim vannak ithon ?! Szerintetek elvagyok késve? Pelust hogy vegyek ha azt se tudom mekkora lessz a baba??
2014. okt. 24. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy elkésve. Én februárban szültem és januárban vettem meg mindent egyszerre az Elefániban.

Főleg várj, ha még nem tudod a nemét sem.

Pelusból elég egy 1-es méret, amit beviszel a kórházba, miután a baba megszületett, akkor a párod tud venni pelust, nehogy sok legyen az 1-es, lehet hogy a 2-es is jó lesz rá, ha nagy baba lesz, de kezdetnek szerintem mindenképp 1-es méretű pelust vegyél! (2-5 kg-ig).

2014. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A 8 általánost már befejezted amúgy?
2014. okt. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolsó komentelönek igen befejeztem de mèg a kőzép sulit is !! De most mért érdekel ez tèged?
2014. okt. 24. 21:39
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
uhhh de durva....közép sulit is??? le a kalappal! és ha van már egy gyereked hogy kérdezhetsz ilyen hülyeségeket?
2014. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elkésve, de már ideje lenne elkezdeni készülődni szép lassan.

Hideg van, mire mindent kimosol, megszárad, az idő.

Nézd át a meglévő ruhákat, babakelengyét, hogy mi van, mi nincs, mit kell pluszban venni. Ha az első gyerek késő tavaszi vagy nyári volt, melegebb ruhák, overall stb. kellenek. Gyerekszoba elrendezése, lassan a baba végleges helyét is ki lehet alakítani, elkülöníteni a holmijának a helyet...

A szülés ill. kórházi cuccokat is lassan beszerezheted.

Én jan. 23-ra voltam kiírva, novemberben vettük meg a bútorokat, utána már könnyen és gyorsan ment a pakolás és a felkészülés a jövevényre.

Az előző gyerekről semmi sem maradt?

Akkor kezdj el listát írni és lassan vásárolgatni, mert hidegben, hóban, fagyban, illetve a karácsony körüli őrületben nem biztos, hogy könnyedén tudsz majd mozogni és vásárolni.

2014. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti komentelönek ha nem tecik nem kell hozzà szólni sztm egyátalán nem hülyeség amit kérdeztem!
2014. okt. 24. 22:14
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha már van egy gyereked, akkor annyi tapasztalatodnak kéne lenni, hogy hogyan vegyél pelenkát, szerintem. És ezt nem rosszindulatból mondom. Nekem úgy is sikerült ruhákat, pelenkát venni, hogy előtte még sose volt gyerekem.

Na mindegy.

Szanáld át a ruháit, és csak a kifejezetten tündibündi, habosbabosszoknyásat rakd el, a többit nyugodtan hordhatja ha fiú akkor is, főleg az elején. HA megszületik, akkor meg úgyis fogtok kapni a rokonoktól ruhákat ha jönnek babalátogatóba, szóval azt nem kell túlspilázni.

Ami fontos felszerelés, az a kiságy, autósülés és valamilyen gyerekutaztató eszköz (kendő, kenguru, babakocsi, etc.)

PElust pedig újszülött méretűt kell venned, annál kisebbre csak akkor lesz szüksége, ha koraszülött lesz, nagyobbra meg csak akkor ha óriásbébid születik, de az se túl gyakori jelenség, ráadásul arra vannak előjelek (előző gyereked is nagy volt, UH méretek szerint is nagy, IR/terhességi diab/diabéteszes vagy)

2014. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
két hete szült a kolléganőm, minden uh-n fiút mondtak nek, aztán lánya született. Nem vágott eret magán csak azért, mert kék a takaró.
2014. okt. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mien rosszindulatú emberek vannak itt komolyan
2014. okt. 26. 11:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy a kérdező lánya már 10 éves, vagy akár több is, nem mindenki szül 2-3 év korkülönbséggel. Tehát kijöhetett a gyakorlatból. Nekem 4 év van a 2 gyerek között, de sokszor én is elgondolkodok rajta, hogy anno hogy is csináltam, vagy ezt meg ezt, mikor is eheti a baba?
2014. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!