Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van ez az elviselhetetle...

Mitől van ez az elviselhetetlen viszketés?

Figyelt kérdés
34 hetes várandós vagyok, viszont mostanában nagyon elviselhetetlenül viszketek mindenhol, csak azon kapom magam,hogy már tiszta karmolás mindenem. Ez mitől lehet? Párom minden áron orvoshoz akar vinni vele, de szerintem felesleges. Tippek?

2014. nov. 16. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

A párodnak van igaza, ez orvosra tartozik.


Lehet börfertözés, lehet rühösség, de akár cukorbaj is.

2014. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem felesleges az orvos, legalábbis a vérvétel semmiképpen. Valahol olvastam erről, hogy terhesség alatt előfordulhat, nem akarok hülyeséget mondani, de lehet az epével függ össze. Epepangás is lehet az oka, ami veszélyes lehet mindkettőtökre. Párodnak igaza van, orvoshoz mennék, és lehet ártalmatlan, de megnyugtatna egy vérvétel és, hogy látott orvos.
2014. nov. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem terhességi epepangásom volt (cholestasis), attól viszkettem mindenhol.
2014. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és azzal mit lehet kezdeni? :S
2014. nov. 16. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Elolvastad a linkelt cikket? Orvosi felugyelet nelkul akar halvaszulest is okozhat.
2014. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van, de nálunk a világon semmit nem kezdenek vele. :(
2014. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! most beszéltem a kórház nőgyógyászati osztályával, ott is ugyanezt mondták, ezt az epepangást. Holnap bemegyek a kórházba és beszélek egy dokival.
2014. nov. 16. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Hogy epepangás-e, vérvétellel lehet megállapítani, akár a háziorvosnál is. Engem befektettek, de nem csináltak semmit (na jó, megfigyeltek sok vérvétellel, ultrahanggal, NST-vel), majd annyira romlottak az értékeim, hogy a 38. héten programcsászár lett. Lehet, hogy az oka csak annyi volt, hogy a baba elnyomta az epevezetékemet. Szülés után rögtön megszűnt, következő terhességnél nem jött elő.

Egy rokonomnál szintén előfordult, ő gyógyszert kapott, javultak értékei, hazaengedték. Úgyhogy amennyiben ez igazolódik, mindenképp érdemes mielőbb utána járni a gyógyszeres kezelésnek!

2014. nov. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!