Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság "lestoppolni" a...

Bunkóság "lestoppolni" a futtatót egy yorkival?

Figyelt kérdés
Hogy ő csak ül a lábam mellett, meg szaglászik, de mégiscsak szabadon van, neki is kell néha hogy ne legyen pórázon. De egy idő után már szégyellem magam hogy biztos jönnének nagy kutyával, akinek a futtató az egyetlen megoldás, hogy ne legyen szétverve a lakás, én meg ott ülök a kutyámmal:D Vicces és egyben kínos, mi nagyon jól elvagyunk, és sokáig maradnánk is, mittomén levinnék egy könyvet közben ott jön-megy a kutya, de értitek na... Ti mit csinálnátok, szerintetek bunkóság befoglalni így a futtatót? Ja és amikor jönnek nagyobb kutyával, mindig mondom h nyugodtan jöjjenek be mert szeret mindenkit a kutyám, sose marakodik meg ilyenek, de majdnem sose jönnek be mellé, mert "eltiporja az ővék" vagy "nem bírják a kis kutyákat" meg ilyenek.
2014. okt. 25. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bemennék hozzád, mert az enyém, noha szeleburdi de nem veszélyes, nagyon finoman közelít. Így nem bunkóság, mert megmondod hogy mi van és ha akar bemegy az illető. Az lenne rossz ha nem engednéd hogy mások is elengedjék ott a kutyát
2014. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság, főleg, ha még be is invitálod őket :) Én biztos bemennék, az én kutyám szeret haverkodni és tudja meddig mehet el, legalább játszana a két ebzet. Az már az ő bajuk ha mégsem mennek be. Ez hogy "eltiporja" meg "nem bírja a kis kutyákat", ez nevelés kérdése.
2014. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azon az elven vagyok, hogy a jól nevelt kutyák gazdiai élvezzenek elsőbbségeket! Ha a másik kutya nem tud kommunikálni az enyémmel, agresszív, fél, stb., míg az enyémmel a világon semmi gond, akkor ne nekem kelljen alkalmazkodnom hozzá! Csak nevelje meg a kutyáját, utána már nem lesznek ilyen gondok. Egyszóval nem, szerintem egyáltalán nem bunkóság, amit csinálsz.
2014. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem a kutya mérete számít a futtatóban, hanem az hogy mozgatod-e, vagy csak hagyod sétálgatni, mert azt bárhol megteheti.
2014. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarnál (már ha járnék futtatóra :D), simán bemennék a rotimmal. Elvan a kicsikkel is és külön örülnék, hogy nem néznél ki onnan :) Viszont ha nem csinálsz semmit a kutyáddal, csak ül melletted, akkor azt egy parkban is megteheti, ha nem mozog, tök mindegy, hogy van-e rajta póráz, vagy sem. Miért nem viszed máshova? Kirándulni pl? Csomó olyan kutyás hely van, ahol (bár törvény szerint nem) el lehet engedni a kutyát, tudna játszani más kutyákkal. Vagy te is foglalkozhatnál vele, hogy mozogjon.
2014. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nem bunkóság. Ha nem megy be a másik, úgy járt. Bár meg lehet beszélni, hogy ha a másik nem szociális, Ti meg csak üldögéltek, akkor egy negyed órára beengednétek őket, addig sétálnátok pl
2014. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ez az, h az enyém nem fut, hanem szöszmötöl, szaglászik, meg leül mellém. Igaz, hogy ezt máshol is megtehetné, de pont ezért érzem rosszul magam ha stoppoljuk a helyet, mert jogosan mondják ránk, hogy nem rendeltetésszerüen használjuk. De ez nem fair mert az én kutyám meg így szeret futtatózni! mert gondolom senki nem szó szerint veszi a futtató szót, hanem hogy póráz nélkül levegőzhessen a kutya... Csak úgy parkban téren meg nem akarom elengedni, meg nem is szabad elvileg.
2014. okt. 25. 18:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy bent vagy miért is foglalod le? A futtató közös. Nekem egy 15 kilós bullterrier keverékem van, a helyi futtatón, ha kicsi kutyák vannak benn, bemegyek. Ha nagyok, bemegyek. Én rászólok a kutyámra ha bunkózik, ezt elvárom a kiskutyásoktól is :)


Ha durvábban kezd játszani egy kiskutyával vagy a kicsi fél tőle, elhívom onnan. Ha az én kutyám miatt nem akar valaki bejönni behívom, ha meg visítoznak hogy nehogy megharapja akkor meg mondom, hogy amíg bejönnek a kapunk megfogom és akkor lenyugszanak :) Ha az enyém netán odakap egy másiknak, fegyelmezem és elnézést kérek a másik gazditól.


A helyi futtatóra járnak berni pásztorral, staffival és yorkival is, nagyon örülök neki h ilyen vegyes a társaság. Van 2 öregebb yorki na ők pl. ugyanúgy csak ülnek, szaglásznak és ezzel semmi baj nincs, az enyém is egy idő után ott hagyja őket, rájön h velük nem fog játszani :D De ilyen kutyák is kellenek, mert egy kis önuralomra és nyugodtságra tanítják az enyémet. Ha meg bejön egy vizsla azzal versenyt futnak. :D

2014. okt. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A futtatóban egyszerre több kutya is lehet, aki nem megy be, mert ottvagytok, az így járt.
2014. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!