Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MI az a hajadon igazolás? Mi...

MI az a hajadon igazolás? Mi lett az apasági nyilatkozat eredménye, kinek kell? mi az a regisztrált élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés

én 21 hetes vagyok, a párommal élek az Ő bejelentett lakcímén, nekem az a tartózkodási címem!

meg tudná valaki mondani, hogy ebben az esetben hol és hogy kell az apaságit intézni?


2010. jan. 29. 04:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Éppen tegnap este volt erről egy kimerítő riportműsor az egyik TV csatornán (TV2?... RTLKlub?)

Senki nem tud semmit! 8-o

Az okmányiroda mutogat a közjegyzőkre, azok nem tudnak semmit, nyomtatvány sincs hozzá, a törvényt ugyan meghozták, de senkinek nincs fogalma, hogyan kellene intézni!!!


A kismamák meg ott állnak a megszületett babákkal, akiknek születési anyakönyvi kivonat hiányában nem tudnak lakcímkártyát intézni, nem kaphatnak segélyt, családi pótlékot, Gyest, semmit...

Apuka rohangászik a hivatalokban 3 hete, és képtelenség elintézni, senki nem tudja, mit kellene csinálni és azt hol?


Annyit megtudtam, hogy ezt a "regisztrált élettársi kapcsolatot" a közjegyzőknél kellene tenni (díjmentesen!), de ők nem tudnak róla, fogalmuk sincs, milyen okmányt kellene kiállítaniuk, ingyen meg semmire sem hajlandók!


Jó, mi?... :-P

2010. jan. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A bejegyzett élettársi kapcsolat és az apaságot elismerő nyilatkozat nem függ össze,két különböző dolog.

Az Önkormányzatnál kell elismerő nyilatkozatot tenni.Általában a baba megszületése előtt szokták,de lehet később is.Több ismerősöm is van,akik nem házasok,és az apa elismerte sajátjának a babát.

2010. jan. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz, ahogy az előző hozzászóló írta. Ahhoz, hogy megkapjuk a kisbaba születési anyakönyvét, vagy az apasági nyilatkozatot, vagy a házassági anyakönyvi kivonatot, vagy a bejegyzett élettársi kapcsolatot igazoló iratot kell vinned magaddal a kórházba. Ha esetleg már be vagytok jegyezve hivatalosan is élettársnak akkor nem kell külön apasági elismerő nyilatkozatot tennie a párodnak,mert a bejegyzett élettársi kapcsolatot igazoló okirat ilyenkor egyenértékű a házassági anyakönyvi kivonattal. Vagyis a bejegyzett férfit tekinti apának, és ezért neki nem kell külön megcsináltatni a papírt.A hajadonsági nyilatkozattal igazolod magad, hogy még nem éltél házasságban, illetve nem vagy házas.Ezt az iratot van ahol a népesség nyilvántartástól kell kérni, de van olyan önkormányzat is ahol az anyakönyvi hivatalból csak átcsörögnek a nép.nyilvántartóba és telefonon leigazolnak. Sajnos a most kialakult helyzet miatt(senki nem tud semmi biztosat) az okmányirodában és az önkormányzatoknál elég nagy a káosz és sokszor még olyan igazolásokat is kérnek ami felesleges. Így védik ki magukat, hogy nehogy hibázzanak. Egy országban élünk mégsem egységes a jogszabály, mert az önkormányzatok a saját szájízük szerint formálják. Például az apasági elismerő nyilatkozatot nem köthetik össze kötelezően az élettársi kapcsolatot bejegyző irattal (pedig van ahol csak úgy adják ki a baba születési anyakönyvi kivonatát ha az apasági mellett ott van az élettársi papír is!). Ez elég nonszensz hiszen nem kötelezhet az állam senkit, hogy bejegyzett élettársi kapcsolatról tegyen nyilatkozatot ahhoz, hogy a saját gyerekét a nevére vehesse, közben meg nem is él együtt az anyukával. Így a babával egyedül maradt anyukától még az esélyét is elveszi, hogy esetleg támogatásokat igényelhessen. Az apaságit a te bejegyzett lakcímeden szereplő helységnél tudod intézni, de lehet, hogy az ideiglenes tartózkodási helyednek megfelelő önkormányzat/okmányiroda is elintézi. Érdemes felhívnod őket, mert most tényleg hivatala válogatja, hogy mit hol lehet intézni. Bocs ha túl hosszú voltam, pont tegnap beszéltük ezt a témát a párommal és hát neki is tele van a hócipője a hivatali bürokráciával.Hogy pont a kismamákkal szúr ki az állam. Például van olyan önk. ahol azért kell megcsináltatni az apaságit+élettársit, mert attól tartanak, hogy az igénylők kijátszák az államot. Ugyanis így be van jegyezve az együttélés által,hogy a családban két jövedelem van(apuka keresete+anya tgyása, gyede, stb)Így már nem tud az anyuka igénybe venni bizonyos juttatásokat amit csak az egyedülálló anyukák vehetnek igénybe.

Úgyhogy lehet,hogy mi inkább házasodunk, bár már 13 éve együtt élünk és ez így is jó volt.bocsi ha túl hosszú lettem.29+5 km

2010. jan. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahol laktok gyakorlatilag, az ott illetékes okmányirodában, mert az a párod állandó lakcíme és neked is most ez a tartózkodási helyed.
2010. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyszerű.

- Házas vagy, ekkor kell ennek igazolása és automatikusan a férjed lesz apaként megjelölve.

- Bejegyzett élettársi kapcsolatban élsz, ekkor ezt kell igazolnod a papírkáddal és automatikusan a bejegyzett élettársad lesz apukaként megjelölve.

- Egyik eset sem áll fenn nálad, ekkor: igazolnod kell, hogy nem vagy házas ("hajadonsági papír"), igazolnod kell, hogy nincs bejegyzett élettársi kapcsolatod (na ezt nehezebb megszerezni...) és ekkor kell apától egy apasági nyilatkozat, amihez mindketten kelletek, közjegyző, vagy anyakönyvvezető, vagy még nem tudom, ki előtt tehető meg személyesen a nyilatkozat.


Tehát nem kötelező házasodni vagy regisztráltatni a kapcsolatodat, de akkor cserében készülj picit macerásabb ügyintézésre a szülés előtt.

Ennyi.

2010. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk abban a kerületben kellett, ahová én vagyok bejelentve (az apuka állandó lakcíme máshol volt).
2010. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell intézned, ahova a lakcímkártyád szól, tehát az állandó lakcímed szerinti önkormányzati irodán vagy a gyámügyön. Mindkettőtöknek jelen kell lenni, kell vinni egy igazolást a nőgyógyásztól a fogantatás és a szülés feltételezett időpontjáról, a személyiteket és lakcímkártyátokat. Nekünk Pécsett nem kellett hajadonsági nyilatkozat, mert ugyanott tartják nyilván, ahol az apaságit intéztük.

Szerintem hívd fel őket telefonon, mert lehet, hogy csak időponra fogadnak.

2010. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!