Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes kismama vagyok....

35 hetes kismama vagyok. Kontaktlencsét használok és úgy érzem sokkal szárazabb a szemem. Észlelt valaki hasonlót? Összefüggésbe lehet ez a terhességgel?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, én a 20. hétben vagyok most. Én is kontaktlencsét használtam, és most is gyakran, de már nem hordom folyamatosan, mert mióta jön a baba, én is szárazabbnak érzem és hamarabb lesz kényelmetlenebb az érzés. Terhesség előtt napi 12-14-16 órát volt rajtam, terhesség alatt már 8-10 óra után kényelmetlenebbnek érzem.

Voltam szemészeten, a szülés tervezése miatt ( akinek rossz a szeme, s aránylag nagy a dioptriája, elküldik szemészetre, hogy szülhet-e természetes úton ), s ott azt mondta az orvos, hogy terhesség alatt nyugodtan lehet lencsét használni. Sőt, még szülés alatt is. De azt is mondta, hogy a terhesség miatt a nők sokat változnak és igenis lehet a szem jóval szárazabb. Nekem azt tanácsolta, hogy mértékkel hordjam, s ha kényelmetlen, vegyem ki vagy hordjak szemüveget.

2010. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
persze, ez normális jelenség. Én alig bírtam hordani sajnos...
2010. febr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem most már megvan műtve a szemem, de az előző terhességemnél nekem is problémás volt a kontaktlencse! Kb a 6.hónaptól nem is tudtam hordani, szemüveget használtam, és szülés utánra romlott is egy dioptriát a szemem, de ez állítólag természetes!
2010. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szemészem Optive műkönnyet javasolt, mivel az elejétől éreztem, hogy jobban szárad a szemem. Minden nap, mielőtt beteszem a lencsét, cseppentek a szemembe. Nagyon hatásos, ha nap közben is érezném a száradást akkor is tudok cseppenteni. Kicsit drágább, mint az átlag cseppek, de eddig ez az első, ami felnyitás után 6 hónapig tárolható. Az meg szerintem nagyon sokat jelent, mivel nekem eddig 45-60 nap alatt soha nem fogyott el egy 10 ml-es csepp.
2010. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kontaktlencsés vagyok, 9 hónapja szültem. :)

Vennem kellett egy normális szemüvegkeretet a második trimeszter elején, olyan szinten nem bírtam a lencsét. Egyszerűen marta a szemem, bele sem tudtam tenni. Így végig szemüveget viseltem. Amikor a babám egy-két hós lett, akkor váltottam újra lencsére.

2010. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

34 hetes vagyok, de a legelejetol nem tudom tolleralni a lencset, szemuveget hordok! raadasul meg igy is gyakran erzem a szemem kiszaradva.

amugy a szemeszem is azt mondta, hogy jobb nem is hordani.

boldog babavarast!

2010. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!