Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, tüneteim csak...

6 hetes vagyok, tüneteim csak nagyon elvétve vannak. Gond lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elvileg nem kell adni a tünetekre, de már volt egy elhalt terhességem, 9 hetesen vettük észre a bajt, üres volt a petezsák. Ott sem voltam rosszul, egyszer-kétszer éreztem tán némi émelygést, hányingert, de hamar elmúlt az is. Most ugyanaz van, mint akkor, a mellem telt lett, nehéz, feszes és nagy, álmos vagyok, néha szurkál, feszül a hasam. De ennyi. Időnként nagyon enyhe émelygés, inkább csak érzem a gyomromat, ég egy picit, de ez se olyan gyakori. Eleinte fájt a fejem, már az már nem nagyon van. Mindenhonnan azt hallom, hogy ha nem nagyon vannak tünetek, az általában nem jelent jót, persze vannak kivételek. Vajon ebből megint missed ab lesz? :( Nagyon hasonlít ez a terhesség az elsőre... Dokihoz egy hét múlva megyek, általában pozitívan állok hozzá, hogy a legrosszabb már megvolt, még egyszer nem történik meg, de néha nagyon rám tör a félelem :(
2014. nov. 20. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj biztosan abból ha nincs tünet? Elsőnél sem volt tünetem mégis egészséges. Most a másodiknál sincs semmi és minden rendbe. Nem a tüneteken múlik h megmarad v nem.
2014. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem sárgatest hormont kellett szednem a vetélést követő terhességben egészen addig, míg ki nem alakult a méhlepény. Ha az UH-n mindent rendben találnak a babával, kérdezz esetleg rá az orvosnál, hogy javasolja-e. Terhesség megtartó hormonnak is hívják...te is megnyugodnál, mert az idegeskedés, meg a tünetek keresgélése legalább annyit árt... Van aki úgy hordja ki a terhességét, hogy semmilyen tünete nincs és két egyforma terhesség sincs, még ugyanannál az anyánál sem.
2014. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ket gyerekem van, es egyiknel sem voltam rosszul. Semmit nem jelent.
2014. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem jelent semmit a rosszullétek megléte vagy nem léte.

Egyébként is... a hatodik héten vagy. Az, hogy most csak ilyen enyhe tüneteid vannak, nem garantálja, hogy a jövő héten nem kezdesz hányni, mint a lakodalmas kutya!

Ha aggódsz, menj dokihoz, nézzétek meg uh-n, lehet, hogy ad utrogestan-t és gyakrabban fog ellenőrző uh-ra hívni.

2014. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ha már volt egy ekkora vetélésed (azért a 9 hetes vetélés nem olyan nagyon pici) akkor miért nem szedsz minimum ultrogestant? Nekem "csak" pár napos vetélésem volt de úgy megsoroztak a terhesség elején, hogy alig bírtam kapkodni a gyógyszert.
2014. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ma vagyok 6 hetes én is pont ennyi tünetem van, mint neked. Szerintem, ne aggódj, jön még kutyára dér. Bár azt is mondják, hogy a nem émelyegsz és hánysz akkor fiú van a dologban, :D de ez csak hiedelem. Ne idegeskedj, szedj vitamint, esetleg az orvostól kérj valamilyen gyógyszert ami segít a megtartásban, és pihenj sokat.
2014. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azért nem kapok pótlást, mert elvileg nem kell. Nem olyan vetélés volt, hogy elöntött a vér, hanem olyan, hogy semmi jele, csak üres volt a petezsák 9 hetesen. Valószínűleg rég gond volt, mert sokkal kisebb is volt a petezsák, mint magának a babának kellett volna lennie. És nem indult meg magától a kilökődés, még a műtét napján sem véreztem egy cseppet sem, se görcs, se barnázás, semmi.

Az ilyet nem tudja megakadályozni a progeszteronpótlás, ezért mondta már akkor az orvosom, hogy nem lesz szükség ilyesmire, ez előfordul, valószínű fejlődési rendellenesség volt. Több orvos is mondta, hogy nem kell ilyen után pótlás, és ugyanúgy ráérek 7 hetesen dokihoz menni, mint első alkalommal. Mehetnék most is, persze, csak semmivel se lennék nyugodtabb, ha látnánk egy petezsákot, úgyhogy fölösleges, annyi a múltkor is volt. 7 hetesen már jó eséllyel minden látszani fog, aminek kell, szívhang is kell, hogy legyen, 6 hetesen semmi se biztos még.

2014. nov. 20. 14:47
 8/8 anonim válasza:
Szia! Ugyanúgy vagyok ezzel én is! :) Nekem is hasonló tüneteim vannak, de hányinger nincs. 8 hetes voltam, amikor párszor majdnem hánytam, de szerencsére elmúlt. Holnap leszek 10 hetes terhes. Hétfőn már a mellemet se éreztem, hogy fájna, semmi tünetem nem volt. Aznap voltam ultrahangon és nagyon is jól volt a kis picúrkám, CRL 26 mm, normál szívműködés! :) Szóval ne aggódj minden rendben van!! Ne stresszelj, azzal csak ártasz! A tünetek jönnek mennek...:)Boldog babavárást! :)
2014. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!