Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fura kerdes! Nő a baba ha a...

Fura kerdes! Nő a baba ha a pocakom nem nő?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok. 3 napja voltam dokinál aki 2 kg becsülte a baba súlyát ami szerintem kevés. Ő is azt mondta hogy nem lesz nagy baba. A mérete napea pontosan talál. Az elmúlt 3 hétben a pocakom semmit nem nőtt és nem is híztam semmit. Most feljott az elmult héten fél kg. Lehet hogy a baba "hízik" de a pocakom akkor hogy nem nő? Megvagyok ijedve hogy még felfoge szedni egy keveset a szülésig. A pocakom amúgyis elég kicsi mindenki azt hiszi hogy kb 28 hetes vagyok. Volt már valaki ilyen kucsi súlyú babával?

2014. nov. 24. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vègig egész terhesség alatt nagyon kicsi hasam volt! 37. héten született a lànyom ès mindenki azt kérdezte mikor bementem szülni hogy koraszülés lesz? Azt hitték kb. 7 honapos terhes vagyok. 2750 gramm ès 50 cm lett a lànyom! Szó nem volt rola hogy bármi gond is lenne hogy ekkora lett! Csak mostanában igen ez az elvárás szinte hogy 4 kg körüli baba a normàl sulyu. Egy ismerős anyuka jegyezte meg hogy milyen picike akinek 4 nappal a lányom elött született a lànya.. 3 honap alatt behozta a lànyom a "lemaradását" és megelőzte a nála nagyobb sullyal születetteket!

A sulybecslésre pedig ne adj.. nagyot tudnak tévedni!!

2014. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 57 kilóval kezdtem a terhességet, és a 24. hétig lefogytam 4 kilót (pedig nem hánytam, és ettem rendesen). Aztán szüléskor 60 kg voltam, ami azt jelenti, hogy a kezdő súlyomhoz képest csak 3 kiló jött fel, meg hát amúgy is csak 7 kiló összesen (ha a fogyást is beleszámítom). Hasam nagyon kicsi volt.

Lányom 3,3 kg lett és makk egészséges.


Sógornőm is nagyon keveset hízott, picinek is becsülték a babáját. Őt be is fektették kórházba, hogy kapjon 10 napon keresztül valami vitaminos infúziót. A lánya 2,6 kilóval született, 48 centivel. Tehát kicsi volt, viszont szintén makk egészséges!


Úgyhogy kicsi hasban lakozhat kicsi vagy nagyobb baba is, az egészségét viszont nem a súlya fogja meghatározni.

2014. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz, én még a terhesség első felében vagyok (16. hét), de sokat kerestem rá a pocakméretre, mert én is kicsinyeltem az enyémet ahhoz képest, amilyen képekkel a neten találkozni. Végülis mindenhol azt olvastam, hogy a pocakméret extrém módon eltérhet azonos súlyú babáknál is, sokmindentől függ, pl. terhesség sorszáma, medencefelépítés, testalkat... Szerintem nem pici a babád, főleg, hogy becsült (!) súlyról van szó. Majd fog csak igazán husisodni.
2014. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok! Igen a 34. héten 2100 gramm volt a becsült sulya.. Nekem arra azt mondta a doki hogy normális!
2014. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sógornőmnek alig volt hasa. 2200 grammal született a kislànya! :) Nekem hatalmas hasam volt viszont leginkább a 32-34. héttől ketdett a legjobban nőni addig olyan átlagos volt! Az utolsó pár hétben szedik fel a babák a súlyokat! :) Végül 3,8 kiló lett a kisfiam! De ez leginkább genetika.
2014. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi válaszokat szivesen veszek még tapasztalatokat.:)
2014. nov. 24. 08:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ezen agyalok már egy ideje,mert nekem is kicsi a hasam,anyukám meg is jegyezte,hogy mikor ülök,nem is látszik,hogy baba van a hasamban.Holnap megyek uh-ra,kíváncsi leszek mekkora a kis hölgy.A utolsó uh-n,ami a 24.héten volt,teljesen normális volt a súlya.De nekem azt mondták,hogy ne aggódjak,ha nem lesz óriás bébim.Attól még lehet makk egészséges,és hogy majd kint szépen felhízik.
2014. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsővel mindenki azt kérdezgette már a vége felé, hogy tán ikrek? Brutál nagy volt-mondjuk tény, hogy 25kg plusz volt. 38 hétre szültem.

Most 36 hetes leszek holnap a 2.-kal. Múlt hét előtti héten álltam le és az utolsó napomon is, mikor kérdezték, hogy hogy vagyok, azt hittem azért kérdik, mert látják, hogy terhes vagyok. Hát mondtam, hogy fáradtan, de ez az utolsó napom, leállok. Kérdezik, miért, itthagyom a céget? Én meg mondom, nem, csak terhes vagyok és megyek szülni lassan. Hatalmasra kerekedett arcok:D nézik a hasam, hát ők nem tudták, azt hitték, felszedtem pár kilót:D És hány hetes vagyok? Akkor voltam 34+4. Nem hitték el:D

A has meg nő, lehet nem veszed észre, de hidd el, nő az. Én is azt hittem, hogy nem nagyon nő. Nem körbe kell mérni, hanem függőlegesen. Próbáld ki, hogy nagyjából keresd ki a tetejét-ez már mell alatt kell legyen közel, és köldök vonalában menj le a centivel egész a bugyivonaladig, talán icipicit lejjebb. Mérd meg pár hét múlva, ki fogsz akadni, mennyit nő:D Enyém is 3 hét alatt 5cm-t nőtt. Pedig azt hittem, hogy nem nőtt. (védőnő mérte)

A súlybecslés tényleg hülyeség, itt nálunk nincs is (Anglia)

A hízással kapcsolatban meg örülj, mert a végén szokott elszaladni a ló.

Mondom, páran azt se vették észre 34 hetesen, hogy terhes vagyok, nemhogy 28 hetes. Mondjuk szerintem azok már vakok, mert azért látszott/látszik, és elég durva lenne, ha csak hasra híznék-lehet azt hitték sörözöm:D (sörpocak)

2014. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem annyira kicsi hasam volt, hogy a munkahelyemen a nem közvetlen kollégák 27 hetesen kérdezték meg először, hogy "híztál talán"? Amikor a szülészetre mentem (4
2014. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval, amikor a szülészetre mentem 40 hetesen, a betegfelvételis nem értette, mit akarok, és visszakérdezett, hogy a fülészetre akarok-e menni. :-) 92 cm-s haskörfogattal mentem be a kórházba szülni (10 kilót híztam összesen), a lányom 3030 gramm és 55 cm volt. Hosszú, vékony baba, de teljesen egészséges. Ismerősök még sokáig emlegették, hogy feküdhetett a hasamban az a hosszú gyerek úgy, hogy a végén is alig látszott, hogy terhes vagyok.
2014. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!