Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig aludtatok hanyatt...

Meddig aludtatok hanyatt várandósan, egyszerűen meddig "biztonságos", ajánlott?

Figyelt kérdés
23+5hetes vagyok,2.baba de egyszerűen így kényelmes aludnom.Oldalamon annyira zsibbad mindenem.Nagy baj?
2010. jan. 30. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


nézd, én 2 módon tudtam aludni, háton vagy oldalt; de inkább háton. Problémamentes terhességem volt, 38. héten szültem.

2010. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egeszen a szulesig hanyatt aludtam,ha oldalra fekudtem az nem tetszett a babucinak:)aludj ugy ahogy neked jo es ami neked jo az jo a babanak is:)
2010. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elso terhessegem alatt szinte vegig haton fekve aludtam, mert ugy volt jo. Ha az oldalamon fekudtem, akkor majd szetszakadt a csipom reggelre az utolso hetekben (gondolom a nagy suly miatt kozeptajon), raadasul a gyerek is nagyon mozgott olyankor. Haton fekve minden jo volt, jot aludtam, nem fajt semmi, raadasul legszomjam sem volt, amirol sokan beszamolnak. A dokim azt mondta, hogy mehet a haton fekves, mertha elnyomna a baba az arteriat, akkor azt ereznem, szedulnek, nem kapnek rendesen levegot, stb.


Most a masodik babat varom es mas a helyzet: egyszeruen keptelen vagyok haton fekudni. Majd megfulok es szinte ajulasig rosszul vagyok ket percnyi haton fekvestol. Ez a 30. het ota van igy. Elotte meg azert nem tudtam, mertha haton fekudtem, akkor kemenyedett a pocakom nagyon, oldalt fekve semmi ilyesmi nincs.


Szoval ugyis erezni fogod, ha mar nem lesz jo a haton alvas.

2010. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is háton fekszem, ez a legelviselhetőbb. Oldalamon fekve, nekem is sztrájkol a babám, vagy bekeményedik a pocim.

Szerintem éreznéd, ha nem lenne jó nektek, ha elnyomna valamit a baba, pl. szédülnél.

38 hetes

2010. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a sokat tudó terheskönyveimben azt olvastam, hogy a 16. hét után már ne nagyon feküdjön hosszabb ideig háton a kismama, mert a méh súlya fontos hasi erekre nehezedik, és elnyomhatja, így csökkenhet a baba oxigénellátása.


Nekem kb a 14. héttől nem is kényelmes háton aludni, annyira fáj tőle a gerincem ágyéki része. Oldalt már unom (hason alvós vagyok), de ezt a maradék 3 hónapoit csak kibírom már valahogy. :-) A babám szerencsére nem tiltakozik.


29h km

2010. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is háton fekve alszom,oldalt mindenem elzsibbad negyed órán belül!

26h terhes

2010. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Míg meg nem fogant az 1.babám,addig nagyon hason alvós voltam,akkor áttértem az oldaltra.De valahogy most nem kényelmes.A babám akkor állandóan kitüremkedik,és kemény lesz a hasam.
2010. jan. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!