Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alattii megfázás....

Terhesség alattii megfázás. Mit szedhetek és mit nem?

Figyelt kérdés

22 hetes kismama vagyok és amióta terhes vagyok ez a második megfázásom. Az elsőből gyorsan kijöttem és az nem volt olyan hosszú mint a mostani. Akkor nem szedtem semmit mert az orvosok azt mondták hogy nem ajánlatos. Mellesleg megjegyzem hogy nem vagyok egy nagy beteges utoljára kb 3 éve voltam beteg.

De mostmár 5. napja nem tudok kijönni belőle nagyon folyik az orrom csúnyán köhögök és még ráadásul tegnap reggelre még a fülem is bedugult. Egyébként nem vagyok lázas.

De nem hiszem el hogy kismamáknak nem lehet szedni semmi gyógyszert szerintem így többet ártok neki minthogyha valamit szednék.Az orvosom meg csak annyit mond hogy vigyázzak magamra de basszus ... jön a hideg...nem nyár van...persze megy a fűtés meg nyakig be vagyok takarózva.Már tea és gyümölcs mérdgezést kapok!!! mert 1 hete folyamatosan csak arról szól a napom.


2014. nov. 25. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Mézes és facsart citromos tea. És sok narancs.
2014. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a végét nem olvastad volna el akkor segítek.... Másból sem áll a napom. Szerinted használt?
2014. nov. 25. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Immunrendszered másképp működik, mint nem terhes esetben. Gyümölcs, c-vitamin, tea, esetleg homeós oscillo, ha hiszel benne. Ha nem tudtam rendesen az orromat kifújni, akkor a gyerek tengervizes orrspréjét használtam el (Sterimar, Physiomer vagy valami hasonló).
2014. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

algopirint lehet egyreszt meg panalgorint.

masreszt oblogess minden etkezes utan 1 dl meleg vizben elkevert tengeri soval (gargarizalj) fertotlenito es gyulladascsokkento. ezt mielobb kezd el mert ha gyullad a torkod be is lazasodhatsz. en a 6 hetesen lettem beteg, 39-40 fokos lazam volt, még azt sem tudtam hogy terhes vagyok ezért toltam ezerrel a rubophent. legalabb egy level elment, + streptils ami szinten nem ajanlott. aztan elmentem dokihoz (elotte teszteltem pozit) es o mondta hogy inkabb algopirint szedjek meg irt.antibiotikumot, es hozza tette hogy minden gyogyszer jobb kb. annal mint hogy lazas legyek...egyebkent makk egeszseges a gyerekem.

2014. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tengervizes / izotóniás orrspray, kálcium, hársfatea (jó nyákoldó).
2014. nov. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és a 3-asnak igaza van, a szervezet legyengul, muszaj tamogatni, én is 3 evente betegszek le de a 9 honap alatt 3-4szer sikerult.
2014. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is péntek óta szenvedek vele,nálam főleg a köhögés durva.Tegnap vettem Stodal-t,állítólag használni fog,még annyira nem érzem a változást.A torkomra Tantum Verde-t szopogatok,mivel mást nem lehet.Mellette több fajta gyógyteát iszom(kamilla,bodza,hársfa,csipkebogyó,erdei szederlevél).Majd meglátjuk beválik e.Köhögésre jó még az izlandi zuzmó,de én személy szerint még nem próbáltam.
2014. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én 16 hetes vagyok.


Kb. egy hónapja volt egy hétig orrfolyásom, torokfájással, láz akkor szerencsére nem volt. A háziorvos sós-szódabikarbonás meleg(forró) vizes gargalizásást ajánlott, azt lehet bármennyit. Undorító, de használ. Az orromra én tengervizes sprayt-t használtam, azt is lehet nyugodtan. Nem mondom, hogy olyan, mint a rendes gyógyszeres orrspray, de nem hagyja kiszáradni az orrnyálkahártyát, és kimossa a váladék jó részét. Tantum Verde cukrot is ettem, jól esett a torkomnak. (Régen ajánlották kismamáknak a tájékoztatóban, nemrég kicserélték a szöveget a szokásos "biztonsági dumára" de az összetétele nem változott.)


Ebből kimásztam, aztán két hete megint visszaestem, most valami másba. Egyik este be is lázasodtam, Panadollal és borogatással (alkarok, tarkó, homlok, arc) szerencsére szépen lement. Kaptam antibiotikumot azzal, hogy akkor vegyem csak be, ha megint belázasodok. Szerencsére nem kellett. Panadolt lehet egész nyugodtan, ha szükséges, akár kettő is egyszerre. Nagyon csúnyán köhögtem, hörögtem, sípoltam egész múlt héten, mostmár egész jó. Ládzsás útifű szirupot ajánlott a háziorvosom, bár szokás szerint arra is az van írva, hogy nem ajánlott. A biztonság kedvéért megkérdeztem még minden szerről a gyógyszerész és a nőgyógyászomat is, mindenki megnyugtatott, hogy szedhetem őket gond nélkül.


A lándzsásat végigszedtem, mellette ittam a hársfateát, kamillateával inhaláltam, meg 1000-es C vitamin, és orrba-szájba naracsevés. :) Panadolra és az antibiora nem volt szükség szerencsére, de megnyugtatott, hogy van mihez nyúlnom, ha baj van.


Sajnos a köhögés elég makacs tud lenni, nem jövünk ki belőle olyan könnyen, mint egy torokkaparásból. :(

2014. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ben-u-ron, Tantum Verde spray, Nasivin orrcsepp, sok forró leves, c-vitamin. Párologtass a radiátoron vizet, tehetsz bele pár csepp citromos illóolajat.

Sétálni menj ha jó idő van, de ha ködös-nyirkos, akkor nem ajánlott.

2014. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én elég megfázós (torokfájás,gyengeség...) vagyok,amit nem jól viselek/viseltem soha.Most 28 hkm vagyok és nem igazán akartam gyógyszert szedni,sajnos az elején ez volt,de váltottam a homeopátiás szerekre,ami nekem nagyon jól bevált!!!! Az oscillococcinum-ot szoktam megelőzés céljából hetente egyszer ,de amikor megfáztam utoljára akkor a betegtájékoztató szerint szedtem és nagyon bevált. Ajánlom!! :)
2014. nov. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!