Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, enyhébb felfázásra,...

Kismamák, enyhébb felfázásra, torokkaparásra+nátha mit tudtok ajánlani ami nemárt? 14hetes vagyok

Figyelt kérdés

2014. okt. 9. 17:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tőzegáfonya teát ihatok-?
2014. okt. 9. 17:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a tantum verde és a hársfavirág tea segített
2014. okt. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én kb. ugyanebben az időszakban voltam ugyanígy. Orvosi javaslatra: torokfájásra: Tantum Verde (szopogatós és fújós, köhögésre: lándzsás útifű (dr Theiss), lázra, kicsi gyulladásra: Panadol. 36 h km
2014. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Panadolt én is ajánlom, azt egész terhesség alatt lehet szedni és szerintem jó is. Tantum verdét szintén.

Én még jó minőségű C vitamint vettem és jó forró mézes teákat ittam, viszonylag hamar meggyógyultam.

Nem tudom, hogy enyhe felfázás alatt mit értesz, én voltam már többször is felfázva de annak nem volt enyhe változata, mindig komoly fájdalommal járt így orvoshoz mentem és kaptam antibiotikumot, de ez nem terhesség alatt volt.

2014. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tőzegáfonyateát ihatsz a felfázasra, nekem a nődoki azt ajánlotta 10 hetesen a felfázasra meg sok folyadékot. Persze ha nem javul akkor majd irány a doki, akkor adnak antibiotikumot rá.

Két napja én is náthás vagyok, nekem adtak a gyógyszertárban tantum verde szopogatós tablettát de nem mertem bevenni mert a tájékoztatón az volt terhesen ne szedje meg a neten is volt aki azt írta nem szabad.

Én a torokkaparasra elkezdtem homeos szopogatós tabit szedni, mindenhol ezt ajanlották. Homeogene9 a neve és a gyógyszertáros szerint ha még nem olyan súlyos a dolog akkor nagyon jól tud segíteni. Nekem 2 napja kapart a torkom, tegnap elkezdtem szedni és ma mar hálistennek semmi torokkaparászás vagy fajdalom nincs, csak az orrom van állandóan eldugulva, már elhasználtam millió zsepit de ezt már valahogy túlélem :)

2014. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Izlandi zuzmo tablettát ettem és csipkebogyó teát ittam, amikor beteg voltam.
2014. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi szepen. Es amugy ha nemajanlott a tantum verde akkor miert szedik annyian?!
2014. okt. 9. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért szedik sokan mert van amelyik doki szerint nyugodtan szedheted a tantum verdet, nem lesz semmi baj, míg más dokik ezt nem ajánlják. Én úgy vagyok vele hogy amit nem mindenki ajánl azt én nem használom.
2014. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon meglepődtem, amikor egymástól függetlenül 2 gyógyszertárban is közölték, hogy a homeós gyógyszereket már nem ajánlhatják terheseknek és csecsemőknek, mert azok sincsenek bevizsgálva. Azt mondták, hogy a gyógynövényes szopogatók és köhögéscsillapítók sincsenek, de legalább azok használnak szinte azonnal és ha orvos engedi, akkor nyugodtan lehet használni.
2014. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A gyógyszertáras néni azt mondta, hogy gargalizáljak langyos, sós vízzel.
2014. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!