Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhesen barnás...

12 hetes terhesen barnás váladék, megmaradhat a baba?

Figyelt kérdés

Majd két hete, csütörtökön délelőtt vettem észre pisilésnél, hogy a bugyin barnás valami van.. Előtte nap éreztem, hogy párszor bele is nyilall az alhasamba, és néha görcsölgetett is, bár nem volt erős. Még annyi, hogy előtte 2 napot bicikliztem (gondozónőként kellett besegítenem).

Irtóan bepánikoltam, szerencsére az én nőgyógyászom rendelt, bementem vizsgálatra. A hüvelyi ultrahangon maximálisan megnézett mindent a doki, semmi de semmi problámára utaló jel nem volt, a babóca is szépen elvolt magának. Magyarul elméletileg nincs "nagy baj". Fekvést pihenést javasolt, nem írt fel semmit. El is jöttem táppénzre, és kifeküdtem, meg magamtól elkezdtem magnéziumot is szedni a terhesvitaminon kívül. A barnázás 3 nap alatt teljesen megszűnt, és még egy napon előjött, az 1 nap alatt kitisztult vissza a normális váladékra.

Most járok a 13-14 hét között, és teljesen jól érzem magam, a minimális meglévő terhességi tüneteim is elmúlnak (hányinger, mellfájdalom is már minimális). Elmúlt a görcsölgetés is.

A héten kell visszamennem dokihoz, és annak ellenére, hogy jól érzem magam, kissé félek is.

Másnak volt hasonló tapasztalata? Ki lehet ezt feküdni, főleg hogy ultrahangon nem volt gond?



2014. nov. 25. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze! Én háromszor pecsételtem az első trimeszterben. először a nemvárt napján, aztán pont nyolchetesen, aztán tízhetesen. Az elsőtől kezdve gyógyszert szedtem, a másik két alkalomnál is rendben volt minden az UH-n, csak néhány napra meg kellett emelni a gyógyszeradagot, meg persze nekem is mondták a kímélő életmódot. 16 hetes múltam amúgy.
2014. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na, ennek örülök :)

Viszont semmi gyógyszert nem írt fel a doki(olvastam, hogy másoknak ilyenkor hormonpótlót írnak).

Nem nagyon nő még a hasam, persze én észreveszem, hogy mintha lejjebről kezdene jobban előredudorodni.. ez is kicsit "zavar". hát na. Első babóca. :) Mindenen fennakadok :/ :D

2014. nov. 25. 14:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Figyu, a hasamon én is sokat kínlódtam! =)))) Nekem is első terhesség, viszont ikrek. Talán (!) mostanság kezd már jobban dudorodni, de simán jó rám a régi farmerom. Első babánál a 13-14. héten még semmi extrának nem kell látszani kívülről!
2014. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Belőlem 13 hetesen ömlött a vér...Már a 25. héten jàrunk :) Úgyhogy nyugi :)

Hormon pótlást meg 12 hetesen nem szoktak már felírni,mert a 12-13 hétig kell szedni.

2014. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hormont a 12. hét előtt szokták felírni, mert a sárgatest sok esetben nem termel elegendő progeszteron hormont, ami azért felelős, hogy a megvastagodott méhnyálkahártya a helyén maradjon. A 12. hét után már azonban a fiatal méhlepény veszi át a progeszteron termelését, így, ha valaki korábban kapott is progeszteron tablettát, legkésőbb a 13. hétig abba kell hagyni. A pocak látványosan a 20. hét után kezd nőni. Ez nálam is így volt. A terhességi tünetek pedig jönnek-mennek. Ne aggódj! Reméljük, minden rendben van!
2014. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!