Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudom letenni a...

Miért nem tudom letenni a cigit? Terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Nagyon régóta dohányzom,azt hittem ha terhes leszek,eldobom egyik napról a másikra.De nem megy!Sőt,nem is kivánok semmit,csak a cigit.Kérlek segítsetek!
2014. nov. 26. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Előre szólok sok letolast fogsz kapni itt. Én is cigiztem terhesség előtt elég intenzíven. Nem tervezett baba volt de amikor megtudtam hogy terhes vagyok másnap úgy kelltem fel hogy nem kívántam a cigit. Persze elvolt határozva hogy amugyis lerakom de nem volt rá szükség. Egyszerű oka volt mikor reggel ragyujtottam olyan lelkiismeret furdalasom volt hogy undorodtam a cigitol. Na a 3-4 honapban iszonyatosan kívántam. 2-3 alkalommal ra is gyujtottam de azzal a mozdulattal ki is nyomtam. Na akkor elhataroztam hogy amig az o egészségere megy az egész többet ilyet nem teszek. Azóta nem gyujtottam ra s nem is fogok. Egyszerűen hatarozd el gondolj arra hogy ezzel neku csinálsz rosszat...ez a legjobb érv....menni fig meglátod! Kitartást!
2014. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő kérdése. Ha akarod, abba tudod hagyni. A cigi függőség nagy része lelki, nem testi. Lenne egy-két nehéz heted, aztán már csak a fejeddel kell nemet mondanod, a testednek mindegy. Leszoktam én is, ahogy mások is. Mert le akartam. Fejben dől el. Sem a gyerek, sem mások elítélő véleménye nem fog leszoktatni, semmilyen tapasz, semmilyen rágó. Csak TE tudod ezt megtenni. Azzal, hogy akarod és csinálod.
2014. nov. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvass neten, hogy mennyire árt a babának, milyen problémákat okozhat neki, amelyek az egész életére kihatnak, már most tönkreteheted az egészségét. Talán az motiválni fog.

Én is dohányoztam, de egyáltalán nem volt nehéz lerakni. Ez csak elhatározás kérdése. A többi csak kifogás.

2014. nov. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Hogy lehet kívánni egy büdös sz*rt?

Még ha bármi jó lenne benne. De nem. Büdös leszel tőle, sárga lesz a fogad és a körmöd a babára nagyon rossz hatással van. De készülj fe h nem teszed le olyan megvető pillantásokban leyz részed mint soha én semmibe sem veszem azt a kismamát akinek a bagó a szájába lóg a baba meg a pocakjában... Undorító..

2014. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is undorító!Nagyon az elején vagyok még,nemrég teszteltem pozit,nem is tudja senki csak a párom.Minden reggel úgy kelek fel,hogy elég volt,nem gyújtok rá,de annyira kivánom a cigit,hogy aztán mégis.
2014. nov. 26. 09:14
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Most le lettem pontozva mert nem vonz az a szar és elítélem?

Hát oké végül is a világ legjobb dolga... Ezek szerint

2014. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
én nagyon sokszor próbáltam letenni, persze sikertelenül, nem volt mibe kapaszkodni, még a babaprojekt sem adott erőt, 2.5év sikertelenség miatt, már nem segített. azt végül sikerült teherbeesnem, az 5 hetet mikor elkezdtem akkor tettem le, de a pozi teszttől, 4+3hetes voltam 10szálról 2-3ra csökkentettem és amikre rágyújtottam legalább a fele a kezbe égett el, mert tudtam hogy terhes vagyok. DE kellett az a pár nap csökkentés hogy utána könnyebb legyen. és annyira sikerült nem kívánni, hogy a férjem simán cigizett melettem nem kívántam, sőt egy idő után büdösnek éreztem :) én is úgy gondoltam hogy amíg károsítom vele a fiamat, terhesség szoptatás alatt addig nem cigizek. így is lett :)
2014. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

olyan nincs hogy nem megy. csak át kell állítani a fejedben hogy hogy viszonyulsz hozzá. a legnagyobb tévhit hogy akaraterő kell hozzá. épp akkor nem fog sikerülni ha így állsz hozzá, mert emberek vagyunk nem vagyunk mindig erősek. ezért szerencse, hogy akaraterő ahhoz kéne, ha valami jó dologról kéne lemondanod. de aki leszokik, az nem lemond valami jóról, hanem végre megszabadul valami szörnyű dologtól, ami eddig irányította helyette a napirendjét, a pénztárcáját, egészségét, stb. stb... rég le kellett volna szokj magadért is, így meg pláne könnyebb lesz. és ha túl vagy rajta, rettentő büszke leszel magadra!

gyakorlati tanácsként annyit tudnék még mondani, hogy ha rád tör a cigizhetnék tudatosítsd magadban hogy nem neked kell annyira az a nyamvadt szál cigi, hanem csak az eddig elszívott szálak utóhatása ez! ha kiürül a szervezetedből el fog múlni! és ha eddig a reggeli kávéhoz cigiztél pl akkor azt a reggeli kávét is máskor/máshogy idd, változtasd át ezeket a "szertartásokat" ja és még valami: jópárszor próbálkoztam a leszokással míg tényleg sikerült és annyit el tudok mondani, hogy nincs olyan hogy pár hét füstmentesség után "csak egy szál" cigi. mert akkor azt a szálat még nem kívánod fizikailag csak a nosztalgia bújik elő, ellenben a következőért már úgy fogsz remegni megint mintha sose szoktál volna le

2014. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Èn a pàrom miatt tettem le a cigit mikor összejöttünk. Sosem kèrt rà,csak tudtam hogy utàlja,sokàig nem tűrnè. Vàlasztanom kellett ő vagy a cigi. Őt vàlasztottam,jól tettem. Lassan 7 ève együtt vagyunk ès van egy gyönyörű 1 èves kisfiunk. Nekem ez volt a fontosabb. Neked is döntened kell. Cigi vagy a GYEREKED egèszsège. Szerintem nem kèrdèses a vàlasz. Legalàbbis remèlem. Mindig mikor megkìvànod ès ràgyújtanàl legyen előtted a kèp hogy a gyerekeddel mit tennèl ha elszìvnàd. Ne kifogàst keress hanem az okot hogy letedd. Tudom vannak olyanok akik vègig cigiztek ès ìrjàk hogy egèszsèges a gyerekük (mèg) de lehet neked nem lenne ilyen szerencsèd. Megèri kockàztatni egy beteg gyereket ès egy èleten àt tartó bűntudatot?
2014. nov. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Láttam egy méhen belüli videót, miközben anyuka cigizik, megy a lazulás, a baba rángatódzik a méhben...
2014. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!