Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 5-6 óra alvásnak 15...

Napi 5-6 óra alvásnak 15 hetes terhesen milyen okai lehetnek?

Figyelt kérdés

15 hetes terhes vagyok, és 1 hónapja nem tudok aludni, csak napi 5-6 órát. Második gyermek lesz, első terhességemnél hasonló nem volt. Orvos szerint értékeim rendben vannak, majd elmúlik. Védőnő hasonlóképp. Viszont nagyon fáradt vagyok, a fejem olyan, mintha virrasztottam volna, fizikailag gyenge lettem. Kb. 9-10 körül fekszem, és 2-3 között felébredek. Nem tudok visszaaludni, hiába vergődök. Próbálkoztam már sok mindennel. Délutáni alvás, fekvés 3 órát tovább az ágyban, olvasás...

Hormonális dolog? Valamilyen vitamin vagy más hiánya?

Ötleteknek is örülök, mert lassan kezdek kifogyni, de ha valaki hallott már hasonlóról, kérem ossza meg az információkat...



2014. nov. 26. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon durva, velem ugyanez van szóról szóra!!!!!14+4 hetes vagyok, egy ideje en is felkelek mindig 3 óra korul! Általában pisilnem kell es aztán nem bírok az istennek se visszaaludni. Jo lenne tudni miert. Bár en amúgy is rossz alvó vagyok :(
2014. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben járok.

Első babámmal nagyon jókat aludtam.

Második babámmal az elejétől kezdve alig alszok! Éjjel 4-5x kelek pisilni, és nem tudok visszaaludni. Ha meg végre nem kelek fel a pisilésre, akkor hajnalban már fent vagyok.

18 hetes vagyok amúgy, és nem múlik ez a dolog.

Fáradt vagyok, sokat fáj a fejem.

Nincs semmi praktikám, egyszerűen nem tudom mit kellene tenni. Hormonális dolog ez.

Amúgy értékeim nekem is jók, baba szépen fejlődik.

2014. nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Verszegenyseg (ami terhesseg alatt igen gyakori) okozhat almatlansagot.

Ha a dokid kert labort es az alapjan azt mondta, hogy minden oke, akkor valoszinuleg hormonalis oka van.


Amikor a fiammal voltam terhes, barmikor, barhol barmennyit tudtam volna aludni. Mikor a lanyomat vartam, en is rendszeresen bamultam a plafont ejszakankent. Reggel meg majd ossze esetem a faradtsagtol. :$


Most is gyakran virrasztok, de most mar a fogzas miatt :P

2014. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hátha később még valaki találkozik ezzel a kérdéssel, leírom, hogy már a 29. héten vagyok, és a dolog nem változott sokat. Egyszerűen hozzászoktam. Már tisztább a fejem napközben, bár nem vagyok a toppon. Néha sikerül 4-ig aludni. A majd elmúlik tehát nem jött be. Nálam legalábbis.
2015. márc. 9. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok: nekem sem múlt el. Most vagyok 32 hetes, és azt érzem még rosszabb is lett.

Én ezalatt a terhesség alatt aludtam életemben a legkevesebbet.

Hogy hozzászoktam-e? Hát nem is tudom, néha nagyon vágynék egy jó pihenésre, de nem jön össze...

Éjfélkor még nem tudok aludni, hajnal 4-kor már fent vagyok, és a 4 óra alatt újabban 2x biztos kimegyek pisilni. Remek...


Kitartást és majd szép szülést! S egy nyugodt babát kívánok, akivel hátha lesz lehetőség egy kicsit pihenni! Álmodozok...

2015. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!