Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség,...

Veszélyeztetett terhesség, táppénz?

Figyelt kérdés
hogy is megy ez, meddig kell a munkahelyemre hordani a táppénzes papírt? szülésig onnan kapom a pénzt?

2014. nov. 28. 18:51
1 2
 1/13 Ditta323 ***** válasza:

Ha megállapítják a terhességet nőgyógyász, háziorvos vagy ahol élsz megkeresed azt az orvos aki kiír. Majd havonta viszed a tp-s papírokat még meg nem szülsz vagy 28 nappal szülés előtt megigényelheted a tgyás-t.

Ha a munkáltatód tb kifiztőhely akkor igen, ha nem akkor az oep.

2014. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tehát akkor a csúcsszuper főnökömhöz kell járnom a pénzemért aki miután bejelentettem hogy veszélyeztetett terhes lettem azt mondta nem vagyok korrekt és hogy akkor legalább két hétig menjek még dolgozni. lehet azt kérni hogy bankszámlára utalva kapjam a táppénzt? eddig is levett a pénzemből gondolom most sem lenne másképp.
2014. nov. 28. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a munkáltató utalja banszámlára..

kérje.. te meg mond meg,ha miatta elmegy a baba feljelented. így is vállalja-e a kéthetes kérvényét?

2014. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A pénzt utalhatja számlára de a táppénzt havonta számolják,neked havonta kell a papírokat leadni sajnos.
2014. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ditta323 ***** válasza:
Kérd nyugodtan számlára és a fizud 60%-át kell, hogy megkapd. Főnököddel ne foglalkozz.
2014. nov. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a munkahelyed nem kifizetőhely akkor a táppénzt vagy postán vagy számlára kapod az OEP-től.

2 hetente van táppénzes papír,de leadhatod havonta 2 havonta is,csak ahogy leadod úgy kapsz pénzt.

2014. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztosan örülni fogsz, de viszonylag új, hogy a táppénz 1/3-át az adóhivatal havonta behajtja a munkáltatón. Ezért külön imádni fog a főnököd, de ez nem a te hibád. Megkérdezhetem, hogy mennyi a bruttó béred havonta?
2014. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
136000 de ebben van éjszakai pótlék gondolom ha nem dolgozom akkor az sem jár?
2014. nov. 29. 23:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Kb. 80 ezer lesz havonta a táppénzed, így kb. 26 ezret be kell fizetnie havonta a főnöködnek, az én főnököm ki volt akadva, azt akarta hogy a táppénzből fizessem ki neki ezt az összeget.
2014. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Éjszakai pótlék szerintem akkor jár ha ténylegesen dolgozol. A bruttó bér 60%-a a táppénz, a levonásokkal nem igazán vagyok tisztában. Ha 2 évnél nem régebb óta dolgozol akkor csak 50 %, de javítsatok ki ha tévedek.
2014. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!