Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kirándulni mennénk, és beiktat...

Kirándulni mennénk, és beiktattunk egy nap termálvizes fürdőzést.20 hetes terhes vagyok. Nem ártalmas a termálvíz?

Figyelt kérdés
A héhszájam teljesen rendben van, és semmi rendelenesség sincs, mégis aggódom picit.tegyek fel tampont?az nem okoz gondot a babának?
2008. aug. 15. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ameleg termál vizben nagyon sok a gomba és te most erre nagyon hajlamos vagy, mert megváltozott a védekező képességed ezen a téren. Te tudod, de inkább hidegvizes medence és lehetőleg olyan ahol kevesen vannak.
2008. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tampont semmiképp nem szabad használni a terhesség alatt, és a termálvizet is kerülni kell. Vérbőséget okoz az altestnáél, ami akár korai szüléshez is vezethet.
2008. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem a gombára hívnám fel a figyelmedet, hanem arra, hogy sem a túl hideg, sem a túl meleg vízben való fürdőzést nem ajánlják (még a kádfürdőt sem, a strandolás pedig rendszerint tovább tart), mert alhasi vérbőséget okozhat.
2008. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a termálvizet hagyjad, amíg babás vagy. Például a hévizi fürdőben ki van írva, hogy terheseknek nem ajánlják, biztos nem viccből (múlt héten voltam ott). Természetes víz (Balaton, Velencei-tó) viszont lehet!!!
2008. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kerülném a termálvizet és a tampont is.
2008. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elégedj meg a lábáztatással a baba érdekében. És a tampont is mellőzd. De az lenne a legjobb, ha termálvizes fürdőzés helyett más programot szerveznétek.
2008. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden termálvizes fürdőben ki van írva,hogy várandósság alatt nem javasolt,kerülendő,ehát ártalmas.
2008. aug. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Pont a tv-ben beszélgettek egy nőgyógyásszal erről,kb 1 hete. Termálvízben nem szabad fürödni!! A tampont is felejtsd el! Egyedül a természetes vizekbe szabad fürödni(pl. balaton)azokba is csak akkor, ha nincs semmi gond és nincs kinyílva a méhszáj.
2008. aug. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ melyik fürdőbe mentek. Mert pl. a Miskolc-Tapolcai Barlangfürdőben lehet babásan is fürdeni,az más kérdés,hogy kinek mennyire van gusztusa abba a vízbe bemenni amibe 1 nap alatt több százan megfordulnak... Én tuti nem tenném. Egyébként nekem nemrég mondta egy kismama,hogy van olyan,hogy glicerines tampon amit kismamáknak is ajánlanak ilyen fürdőzésekhez. Azt hiszem gyógyszertárban,vagy drogériában lehet kapni.
2008. aug. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!