Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt úgy valaki a terhesség...

Volt úgy valaki a terhesség alatt, hogy gyógyszeres kezelést kapott, de a kúra nem használt az adott problémára? Beszedte a gyógyszert és a probléma továbbra is fennált!?

Figyelt kérdés
Okozhat így a babánál károsodást a gyógyszer?
2014. nov. 30. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nyilván ez gyógyszertől függ.


én szedtem 20 napig antibiotikumot, más probléma miatt meg utána közvetlenül még 5 napig másik fajtát és egy hét múlva mentem szülni, minden rendben volt.


vannak teratogén és ártalmatlan hatóanyagú gyógyszerek.

nézd meg, hogy az, amire te gondolsz, melyik csoportba tartozik.

2014. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
14 nap antibiotikum első trimeszter utolsó heteiben!
2014. nov. 30. 23:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

általában az antibiotikumok biztonságosak, meg van, hogy melyiket lehet szedni terhesen.

gondolom, olyat írtak fel, de a hatóanyaga számít, hova van besorolva.

2014. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy te melyiket szedted?

Nálam a probléma továbbra is fennált és utána pár hétig nem kaptam rá semmit! Tehát olyan érzésem van, mintha nem is lett volna létfontosságú a gyógyszerszedés és még felesleges is volt,mert nem használt! Ez idő alatt pedig csak mérgeztem a babámat is vele! :-(

2014. nov. 30. 23:14
 5/9 A kérdező kommentje:
Hatóanyaga annak amit szedtem: amoxicillin+klavulánsav
2014. nov. 30. 23:16
 6/9 A kérdező kommentje:
875mg/125mg
2014. nov. 30. 23:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az amoxicillin penicilin származék. A penicilint nagyon nagyon régóta használják és terhességben is, tehát rengeteg adat lenne már arra, ha ártalmas lenne, de azt írják, hogy nem okoz gondot, biztonsággal szedhető. Gondolom az orvos is azért óvatos, de a betegségeket kell kezelni terhesen is.


Én Semicillint (ampicilin) szedtem és később Zinnatot (cefuroxim).

2014. dec. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt írnak az antibiotikumokról:

[link]


Ezek a legkárosabb hatóanyagok:

[link]


a tetracyclin amúgy a tetrán kenőcsben van pl., szemkenőcsben és a fájdalomcsillapítókat sem ajánlják.


Van sok sok szakirodalom erről, ha jobban érdekel.


Fájdalomcsillapítóban mi a rubophent és a panadolt szedtük be, de nagyon nagyon ritkán és csak a II. trimeszterben.

2014. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 3 kúra antibiotikumot szedtem végig, hatalmas adagban, muszáj volt.

Az orvos ilyenkor mérlegel, hogy a betegség miatti felszálló fertőzés, vagy a rá adott kezelés veszélyesebb. Nekem streptococcus agalactiae és coli miatt kellett a gyógyszer, 12 hetesen, majd 36 hetesen. A felszálló fertőzés vetélést, koraszülést, a megszületett babánál tüdőgyulladást, vakságot, millió bajt okozhatott volna, ha nem kezelik. Engem is gyógyszereztek, meg a kisfiamat is 3 napig, de észre sem vettük volna, csak a zárójelentésen rajta volt. Makk egészséges 3 és fél hónapos fiúcska.

2014. dec. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!