Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején a munkahelyen...

Terhesség elején a munkahelyen hogy titkolta el a babát akinek rosszullétei voltak hogy ne vágják le azonnal kollégák?

Figyelt kérdés
2014. dec. 1. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
1-2 nap betegszabi, aztán meg elmesélni, hogy benyaltál valami vírust.
2014. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tanító vagyok, és én sem akartam még 6-8 hetesen mindenkivel közölni, igyekeztem vidáman dolgozni, miközben kínzott a hányinger. A tanítási órákon még ment is, szünetekben kevésbé. Egyszer nagyon rosszul lettem, akkor azt mondtam, gyomorrontás, ecseteltem is hogy bezabáltam a töltött káposztából... Hivatalosan 12 hetesen szóltam a munkahelyen, mindenki csodálkozott, hogy észre sem vették rajtam! Jól sikerült a színészkedés.
2014. dec. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En vagyok a legnagyobb kajamanias a cegnel, igy szineszkedni nem nagyon tudtam. Volt egy beavatott kollegam, vele kettesben jartunk ebedelni, akkor, amikor a tobbiek nem, hogy ne vegyek eszre, milyen szenvedo fejjel csipegetek. Illetve sosem reggeliztem, de az elso rosszullevos hetekben nem birtam ki, igy azt meg a melygarazsban inteztem.
2014. dec. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És olyan nem volt hogy egyszercsak munka közben rátok jött a hányinger és gyorsan menni kellett? Én igazából emiatt félek...
2014. dec. 1. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer sem hánytam, csak rosszul voltam, és ilyenkor mindig ennem kellett pár falatot. Volt hogy megjegyezték a kollégák, hogy te már megint eszel, de szerencsére nem jutott eszébe senkinek.
2014. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én állandóan hánytam, ezért 8. hétre mindenki megtudta, hiába próbáltam titokban tartani. Szerencsére addig tudtam titkolni, amíg meg nem lett az orvosi papírom, akkor rögtön mentem a főnökömhöz. Pár nappal később a kollégák is rájöttek, mert az egyik kolléganő kávét főzött, én meg a szagtól rohantam a mosdóba. Mindannyian anyukák, rögtön tudták, mi a helyzet, tagadni már nem volt értelme.
2014. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én betegszabira mentem először csak 2 napra, majd 1 egész hétre. Utána pedig elmondtam a főnökeimnek. Ez a 8. héten volt.

Mondjuk nem tudom mit dolgozol, de én irodában vagyok, így megengedték, hogy otthonról dolgozzak. A legrosszabb 3 hetet (7-9.hét) így a betegszabival és otthoni melóval húztam ki, utána már tudtam magam tartani a 12. hétig.

2014. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Irodában vagyok. Inkább babonából titkolnám mondjuk tudják a kollegáom hogy tervben van, de ha lehet amig tudom majd szeretném titkolni.
2014. dec. 1. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Babonából ne titkold, ne szenvedj csak azért, mert elvileg a 12. hetet meg kellene várni. Szerintem a főnöködnek mondd el és menj el betegszabira 1-2 napra/hétre, ha nagyon rosszul vagy. Ha nem is a rohangálás miatt, de a rossz közérzet miatt úgysem tudsz a munkára koncentrálni (legalábbis én nem tudtam).

2014. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!