Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kezdtem az új munkahelyen...

Most kezdtem az új munkahelyen, de teherbe estem. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Előző munkahelyemen három évig dolgoztam. Másfél hónapot voltam munkanélkülin. Nemrég kezdtem (két hete) egy új munkahelyen,de most estem teherbe. Mit tegyek? A babát terveztük már jó ideje,de félek,hogy kirúgnak...Kirúghatnak?

2014. szept. 25. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még nem járt le a próbaidőd. Ha még nem, akkor elküldhetnek. Ha igen, akkor nem. Két lehetőséged van: vagy eltitkolod, amíg le nem jár vagy bevallod.
2014. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül felmondhat a másiknak. Igen, kirúghatnak.
2014. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

próbaidővel vettek fel? Ha igen, talán akkor is kihúzhatod a végéig, de nem biztos, hogy megéri (utána biztos nem lesznek kedvesek, ha aláírod a szerződést, és pár nap múlva bejelented a terhességed..)


Ha nem, akkor is várj még 1-2 hónapig, addig sajnos bármi történhet. Ha betöltöd a 3. hót, jelentsd be.


Ki nem rúghatnak, ha nem próbaidő alatt vagy. Illetve próbaidőn sem kirúgnak, csak nem kapsz szerződést.

2014. szept. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos próbaidőn vagyok. De elég necces,mert 6 hónapos a próbaidő... :( Odáig képtelenség eltitkolni. Pluszban 3 szakban dolgozom...
2014. szept. 25. 09:19
 5/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj,hogy akkor nem leszek biztosított a szülés napján sem. Bár már nézegetek kismamáknak való munkát,hátha...de nem nagy sikerrel...
2014. szept. 25. 09:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: akkor kérdezd meg a munkaügyi hivatalt, hogy mennyit kéne dolgoznod, hogy újra igényelhesd a munkanélkülit és addig próbáld meg kihúzni. Munkanélküliről igénybe tudod venni a tgyást.
2014. szept. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz. :)
2014. szept. 25. 09:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen megoldásnak azt látom, ha azt mondod, nem mész el GYED-re, akkor talán nem rúgnak ki. Szóval szülés után folytatod a munkát (amennyiben van nagyszülő, a férjed elmehet helyetted, vagy mondjuk van bölcsitek a munkahelyen) Amúgy mindenképpen ki fognak, teljesen érthető a cég döntése (sajnos, anyagilag).


Szerintem biztos, hogy ki fognak rúgni, erre készülj fel, ne is gondolkodj a másik verzión, maximum pozitívan csalódsz majd, ha mégis megtartanak.:)

2014. szept. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos erre nincs lehetőségem. A párom jobban keres,mint én,és az összes leendő nagyszülő dolgozik. :(
2014. szept. 25. 10:18
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor ha jófejek, próbáld meg megbeszélni, hogy a próbaidő végével küldjenek el, akkor már 6 hós leszel, ha addigra összejönne a 3 hó munkanélküli megint, utána elmehetnél tgyásra. De ez így nagyon csisszes, plusz attól is függ, mennyi munkanélküli járna most. Vagy nem rögtön a munkahely megszűnése után mész munkanélkülire, bár nem tudom, ezt meg lehet-e csinálni...
2014. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!