Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibírni szex nélkül?

Hogy lehet kibírni szex nélkül?

Figyelt kérdés

Terhességem 10 hetében veszélyeztetett terhes lettem, az együttlét minden formája tiltott lett (mivel méhösszehúzódásokat okoznak). A páromon még csak-csak "segítek", de azt is nehéz úgy csinálni, hogy én ne "húzzam" fel magam.

Azóta eltelt 4 hét, egyre nehezebb, de hihetetlen, hogy rosszabb esetben még 6 hónapig ezt kell csinálnom.


Jelenleg azt csinálom, hogy kerülök mindenféle érintést, csókot, romantikus/szenvedélyes filmet, kicsit sem hagyom elkalandozni a gondolataim, de nem tudom, hogy ezt hogyan lehet kibírni végig.


Nyilván a kisbabám a legfontosabb...csak hát frusztrált, ideges, ingerlékeny vagyok, semmi intimitás nincs az életemben (ha meg lenne, nyilván attól őrülnék meg mert nem lehet nekem sohasem jó).


Milyen praktikákkal éltétek túl ezt az időszakot?



2014. dec. 1. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nehez volt, bar nalunk enm volt tiltva, csak nem ajanlottak, de nalunka ferjem nem mert semmit csinalni... nagyon rossza volt, de ki lehet birni.
2014. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal tiltottak el? Mi a problémád?
2014. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a 8. héttől voltam eltiltva egészen a végéig. Ki lehetett bírni, sőt utána még a 6 hét gyerekágyas időszak is hozzájött. Ettől még intim volt a viszonyunk összebújtunk, csókolóztunk.
2014. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Próbálj meg találni magadnak olyan elfoglaltságot amivel levezethed a felgyülemlett feszültséget, amivel ezt kiadhatod. Ha nincs hobbid ez nehéz lesz, de valamit keresned kéne mert az se lesz jó ha folyton feszült leszel emiatt.
2014. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A méhlepény elkezdett leszakadni, semmilyen megerőltető dolgot nem csinálhatok.

Az azóta eltelt hetekben minden jól alakul, szóval reménykedem, a tiltást feloldják a következő kontrolon. Csak érdeklődöm, hogy mi van ha mégse.


Az már a második terhességem, csak az elsőnél nem volt tiltva. Persze ott is óvatosak voltunk és a hormonjaim miatt hol kívántam a szexet hol pedig egyáltalán nem, szóval a lemondásokat már megszoktuk.


Csak ez, hogy egyáltalán semmit sem lehet...és hát azért 4 hét már eltelt és azért ennyi idő alatt legalább egy együttlét csak jó lenne.


Az intimséggel az a bajom, hogy utána nem lehet folytatás és ez a felhúzott állapot szinte fizikai fájdalommal jár. Elég kellemetlen, ezért inkább kerülöm.

2014. dec. 1. 10:51
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnos munka és gyerek mellett nem sok időm maradna bármilyen hobbira. Igazából este 9kor vagyok először szabad, akkor meg már inkább alszunk vagy max nézünk egy filmet.


De igyekszem magam lefoglalni a karácsonyi készülődéssel, ajándékok, a gyerekünknek venni ezt-azt...csak hát sajnos ezek elég hatástalanok. Este akkor is a párom mellé fekszem...

2014. dec. 1. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én most 7+4 hetes vagyok, volt már egy missed abom, úgyhogy addig nem mertünk csinálni semmit, amíg nem voltunk dokinál. Ez 4 napja megtörtént, ő azt mondta, nyugodtan szexelhetünk, csak legyünk óvatosak. Na, nálam pont az ellenkezője van, mint nálad, én annyira nem akarok továbbra sem, hogy nem ismerek magamra. Mondjuk az is benne van, hogy nagyon sokat vagyok rosszul, nem hányok, de a folyamatos émelygés meg hányinger nem tesz jót a libidómnak. A férjem persze türelmes, ő is látja, hogy szarul vagyok, de furdal miatta a lelkiismeret, mert szegény majd megőrül, én meg a hátam közepére nem kívánom a szexet...

Egyébként szerintem is tereld el a figyelmed, olvass egy jó könyvet vagy ilyesmi. Viszont én úgy gondolom, hogy az intimitás kizárása nem jó taktika, mert teljesen el fogtok hidegülni, ha ez sokáig így marad.

2014. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Arra nincs tippem hogy hogy éljétek túl ezt az időszakot, de azt tudom, hogy ha nem hagysz magadnak se csókot, se ölelést, simogatást, lehet hogy eltávolodsz a párodtól. Ezzel nem a mostani kapcsolatotokat akarom leírni, biztos minden rendben van nálatok, nálunk is szuper volt minden egészen a szülésig. Ugye szülés után ott a 6 hét, eleinte nagyon nehezen bírtam, én sem akartam már csókot sem mert más attól is teljesen felizgultam, a 6 hét után rossz gyógyszert kezdtem el szedni így egész hónapban véreztem, akkor meg azért nem akartam szexelni, mire megoldódott minden probléma, nem kívántam a férjemet. Megszoktam, megszokta a testem hogy nem lehet, annyira megszoktam hogy már semmim nem kívánta a közeledését, sok veszekedés, depressziós stb... Mire 1 éves lett a gyerekünk, akkorra oldódott meg a probléma, és tudod mivel? Szexterápiával, vagyis folyamatosan próbált ráhangolni, napról napra közelebb kerültünk egymáshoz végül újra jó lett a kapcsolatunk.

Elhiszem hogy nem jó ha felizgulsz és nem teljesül be a vágy, de ne zárkózz el ezek elöl nehogy a tested egy idő után azt szokja meg és szenvedtek majd ti is szülés után...

Minden jót.

2014. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van, meg kell hagyni az intimitást, ki fogom próbálni.


A szülés utáni időszaktól nem félek, mert ott a babával aludni sem volt időm, a szex lett volna az utolsó gondolatom.

Csak így most, hogy a nagyobbik már szépen alszik éjjel, a terhességem miatti hányinger már hetek óta elmúlt, így pár hét után lassan már kezdem kívánni a szexet.

2014. dec. 1. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is el voltunk tiltva a szextől 5-6 hétig az elején.

Utána pedig nem mertünk együtt lenni azóta sem, jobb a biztonság alapon. Velem legalább 3-szor előfordult, hogy arra ébredtem, hogy orgazmusom van, hihetetlen, hogy az agy mikre nem képes! És sajnos ezt nem tudtam kivédeni, de ilyen is van. Most vagyok 32 hetes...

Bízz benne, hogy feloldják a tiltást és minden rendben lesz. Drukkolok!

2014. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!