Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem lehet kibírni azt a...

Miért nem lehet kibírni azt a 6 hetet szex nélkül szülés vagy abortusz után?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Sok felelős nő már szülés után két héttel szexelne. Az abortusz után is az egyik fő kérdés, hogy minél hamarabb szexelhessenek. Nem értem, nem minden negyedévben kell kibírni ezt a hat hetet akkor miért nem megy? Ennyire fontos lenne a szex, hogy a saját egészségüket is kockára tennék egyesek?

Félreértés ne essék én is imádom a szexet, két nap után már minden bajom van, de amikor elvetéltem kibírtam a hat hetet, mert fontosabb volt, hogy belül rendben legyen minden mint hogy szexeljek egy jót. Ennyire "állatok" lennénk, hogy csak az ösztöneink hajtanak minket?


2009. jún. 2. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
igen ebben énis egyet értek!mi is szeretjük a szexszet de azt pl hogy egyik ujságban olvastam hogy szülése után terhes lett 1 hónappal. és miért?mert nembirta kivárni hogy ne szekszeljen 6 hetet. énsem értem ezt!ezt a stori irta az áll az alku játákosáról. a méhének meg még pihenni kelett volna....
2009. jún. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

En sem ertem, hogy nem lehet kibirni!

Tobb ismerosom szult vagy vetelt es nem birtak ki, en kibirtam sot, meg pluszba 2 hetet is a biztonsag kedveert :))

Pedig en is kivantam a parom csak a szules utan 8 hetig "leveztem" :))

2009. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez legkevésbé sem az ösztönökról szól. Legalábbis a többségnél biztosan nem. Legalábbis a vetélés után. A szüléshez nem tudok érdemben szólni, mert azt még nem éltem át, ellenben a vetélést igen.

Ilyenkor mindennél jobban vágyunk a szexre, ami nem a testi dolgokat jelenti számunkra, semmiképp nem a saját vagy a párunk orgazmusát, hanem annak a kifejezését, hogy a jövőbe tekintünk, és mindennek az alapját így tudjuk a legjobban kifejezni. Vagyis: megvan még a legteljesebb önátadás, megvan az akarat és a szeretet a másikra, a párunkra, és egy másik babára is. És megvan az akarat a lelki gyógyulásra is, az újrakezdésre.

Ezért ne háborodj fel, semmi értelme, mindenki másként éli meg ezt (vetélést, de bizonyára a szülést is), nem láthatsz, láthatunk mások akaratába, nem látjuk mások érzelmi kavalkádját, kétségbeesettségét, testi és lelki és egészségi problémáit!

Az én babám 10 hetes volt, missed ab lett a vége, és a dokim tanácsa alapján 2 hetet vártunk a szexszel, a műtét utáni 14. napon már össze is bújtunk. Lelkileg minden megnyugvással eltöltött, amivel kapcsolatban egyáltalán kétségeim lehettek a vetélés után. Megszüntette szép fokozatosan a félelmeimet is. A műtét után 1 hónapig minden szex után sírtam, megállíthatalanul jöttek a könnyeim.

Most, 3 hónap után ott tartok, hogy újra szeretnék babát, és már nem az előzőt szeretném pótolni egy másikkal...

És mindez a páromnak is hasonló módon segített.

Úgy gondolom, megérte.

2009. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Azért amiért sokan nem szedik be végig az antibiotikumot. Elmúlt a panasz, amire kapta, akkor biztos a gyógyszert sem kell tovább szednie.


Nekem a szülés utáni 3. héten már nem volt semmi problémám: az egy szem varrat már rendbe jött, nem volt vérzés, mindent helyén lévőnek éreztem. A hormonok működtek, nem volt semmi problémán sem a gyerkőccel, sem a szoptatással, jöttem-mentem, nem voltam fáradt. Szóval látszólag rendbe jöttem.

Életem leghosszabb időszaka volt, a férjem minden egyes pillantásával azt bombázta felém, hogy soha nem kívánt még ennyire. Nem is bírtuk ki, ötödik héten szerelmeskedtünk.

A hat hét egy irányadó időszak, nem úgy működik, hogy stopperral méri az ember, hogy mikor telik le. Valakinek már a 4. héten semmi baja, valaki pedig még a 8. héten is tisztul.

2009. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

de más 5hét után szexelni, mint 2 után.

Amúgy meg én is voltam már úgy, hogy megfáztam, mondták, hogy maradjak otthon 1hétig, de két nap után jobban voltam, mentem dolgozni, aztán mivel nem kúráltam ki magam rendesen jó kis hörgő majd tüszös mandulagyulladást kaptam szövődményként.

Én az ilyenekkel inkább nem viccelek. Szerencsére nem múlik az életem azon, hogy 1-2 vagy 3héttel előbb szexeljek.


Kell idő a szervezetnek a regenerálódásra.

2009. jún. 2. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ha annyira kivánja az ember meg lehet azt odani másképpen is...
2009. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Ok.Ki kellene bírni de téged más vérmérséklete miért zavar!Aki így viselkedik az magának tesz rosszat!Neked nem fáj!Egészségügyben dolgozol?Akkor értem a felháborodást,ha nem akkor viszont csak arra tudok gondolni,hogy a te szexuális életedben vannak problémák!
2009. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes kérdés. Nekem 2 hete volt eü kaparásom, 4 hetet mondott a doki, de olvasgattam és volt akinek 6 hét, volt akinek első mensi megvárása volt megadva. Nagyon betett most ez a "műtét" mert rajta voltunk a baba projekten és emiatt most igencsak tolódik a dolog ami baromira idegesít, viszont jobban félek attól hogy nehogy bajom (fertőzés stb.) legyen és még jobban tolódjon a projekt.

Kiváncsiságból Páromat kérdeztem hogy belemenne-e az idő előtti együttlétbe és azt mondta hogy nem. Nehogy bajom legyen és babát is szeretne úgyhogy nem hagyná hogy kockáztassak.

2009. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Sajnálom, kedves Kérdező, de a te válaszodból az tűnik ki, hogy nem imádod annyira a férjedet, mint például én. A vetélésem után 1 héttel(!) már voltunk együtt, mert annyira vágytam arra az egyetlen biztonságot jelentő dologra, a férjemre, hogy kész depis lettem volna, ha nem történik meg. És regenerálódott a méhem, és nem volt semmi bajom, és a többi, és a többi. És a nőket sem kell ezért elítélni, főleg, mert nem tudod, milyen körülmények között zajlik az egész szex. Nálunk például anális és orális szex volt az első 2-3 hétben, a hüvelyhez nem nyúltunk. De az is SZEX volt, teljes értékű szex. Nekem is volt orgazmusom, meg a páromnak is.


És még valami: a nőgyógyászom még buzdított is rá, mert azt mondta, ha egy nőnek orgazmusa van, sokkal hamarabb tisztul a méhe. Na erre varjatok gombot!

2009. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

utolsó vagyok.


Csak még annyit, a kirohanásomat magyarázandó: át kellene fogalmaznod a kérdést. Mert az is szex, amit mi csináltunk, és az is, amit mások csinálnak koszosan, mosdatlanul, egymást döngölve. És szex és szex között is különbség van. A kérdéseddel engem is megbántasz, aki odafigyelek magamra, nem bántom a hüvelyemet, mindenféle kúrát végigcsinálok, viszont igen, egy héttel a vetélés után már szexeltem. És nem bántam meg.

2009. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!