Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell szednem a terhesség...

Mit kell szednem a terhesség alatt? És mit nem szabad? (5-6 hétben vagyok)

Figyelt kérdés
Milyen vitaminokat kell szednem a terhesség alatt?Tudom,hogy folsavat kellett volna már de nem volt be tervezve a baba egy hete tudom,hogy terhes vagyok(persze megtartom).De innentől persze szeretnék mindent megtenni azért,hogy rendben menjenek a dolgok.Szóval miket kell szednem?Ezek a vitaminokat orvos írja vagy lehet a nélkül is kérni a gyógyszertárban?És milyen gyógyszereket nem szabad szedni a terhesség alatt?(ha valamilyen beteg leszek,megfázok vagy ilyesmi) Amúgy jártam orvoshoz,első vizsgálatra de erről nem mondott semmit csak annyit,hopgy minden rendben van.

2014. dec. 1. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Terhesvitamint érdemes, főleg, hogy tél van, abban benne van minden, ami mindenképpen kell. Emellé érdemes még pluszban szedni magnéziumot, hogy ne legyen olyan erős a görcs, feszülés.


Ha megfázol a lázra kell nagyon odafigyelni, a többi nem árt a babának, csak neked rossz. Paracetamol tartalmú gyógyszerrel (Pl. Panadol) nyugodtan lehet lázat, fájdalmat csillapítani. Neocitránt és társait nem lehet, Algoflexet sem! Torokfertőtlenítőből mehet a Tantum Verde cukor. Ha komolyabb a betegség, antibiotikumot is lehet, ami penicilines, van penicilin származék.

2014. dec. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok! :)

Másodszor, én kezdtem az Elevit plus-szal, aztán áttértem a Gravidára inkább. Mindkettőben megvannak azok a vitaminok amik kellenek most neked/nektek. Nem mondta a doki ezeket? :O

Minden gyógyszerről kérdezd meg a háziorvosodat,hogy szedheted-e,mert vannak olyanok amiket pl a 3-ik hónaptól szedhetsz csak mert addig ártalmas. Azt tudom tutira,hogy pl a Summetrolimot amit gyulladáscsökkentőnek szoktak írni tilos szedni. Nospát nyugodtan szedhetsz azt nekem is kell most a vesekövem miatt.Ha belázasodnál mindenképpen menj el a dokihoz vagy ügyeletre attól függ persze,hogy mikor történik. Nekem pl. 8 hétbe kellett szednem lázra Panalgorint, meg köhögésre Ambrobenét, tehát ezek is mehetnek,de úgyis a doki írja fel. Sok-sok gyümölcs,zöldség alaposan megmosva. Arra viszont figyelj,hogy a 16-ik héttől a répával,naranccsal,mandarinnal vigyázz. Eheted csak nem sokat mert sárga lesz a pici foga a védőnő szerint. Húsokat jól megsütni/főzni. Én amennyire lehet pl kerülöm a sertést mert ugye az nehezebben sül. Sok joghurt,kefír. Sok pihenés, arra vigyázz,hogy nehogy meghúzd a hasad vagy megemeld magad,mert el is vetélhetsz.

Gyógytea... a palástfű "kötelező jellegű" :D az nagyon jót tesz,segít a méhfalat erősíteni, nagyon jó a koraszülés ellen,vetélés ellen szokták inni. Persze az ember szervezete válogatja,hogy segít-e. Viszont minden más gyógyteát kerülj amíg nem jársz utána biztosra,hogy lehet-e. A palástfűből is csak enyhe teát szabad csinálni meg minden más gyógynövényből is. Fürdeni nem ajánlott. A nőgyógyászok is inkább a zuhanyzást javasolják. De egyébként lassan menned kell úgyis a védőnőhöz,ő úgyis segít neked ezekben. Ne haragudj ha szájbarágós voltam vagy esetleg kioktató hangneműnek tűnt,csak igyekszem ilyenkor alapos lenni. :)

2014. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A terhesvitamint nem írja fel az orvos. Patikában kapsz, kb 10 féle közül lehet választani. A láz- és fájdalomcsillapítókkal vigyázni kell, pl. paracetamol tartalmút sem lehet szedni végig a terhesség alatt (arra nem emlékszem, hogy az első, vagy az utolsó trimeszterben). Erről jobb, ha inkább az orvosodat, vagy a háziorvosodat kérdezed meg.
2014. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz terhesvitamint, akkor szedj külön folsavat. Jót tesz még így tél idején a D-vitamin (receptre bagóért meg tudod venni, mondd azt a dokinak, hogy immunerősítésre kell), C-vitamin, kalcium. Ez utóbbi a babának is jó lesz, hadd nőjenek a kis csontjai.

MagneB6-ot is szedhetsz, ha görcsölgetsz.

2014. dec. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát igen csak ezek is ott vannak,hogy megvesz 4 féle vitamint mondjuk 5 ezer ft-ért a terhes vitaminból meg az elevit plus 3500 ft a gravida meg 2300-2500 közt van és az is havi adag. sőt kicsit több mint 4 ezerért a gravidából 2 havi vitamin megvan. sokkal gazdaságosabb és 23 olyan dolog van benne ami kell ilyenkor. persze mellé szedhet plusz magnéziumot.
2014. dec. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Választani kell egy terhesvitamint, meg mellé a magnézium. Nem érdemes többféle vitamint szedni, se anyagilag, se az adagolás bizonytalansága miatt nem célszerű.
2014. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt tapasztaltam, hogy minden orvos mást mond, nem részletezem a variációkat, csak leírom, hogy mit szedek. A doki nyilván neked is adni fog mindent, ami kell, meg amint látod, menet közben is derülnek ki dolgok.


- Gravida

- Vas (ezt nekem felírta a doki, de biztosan adnak recept nélkül is; a doki külön kiemelte, hogy ez akkor is kell, ha szedem a terhesvitamint)

- D vitamin (szintúgy)

- Magne B6 (elég gyakran volt hányingerem, erre ajánlotta a doki, tényleg jó, és kicsivel több energiám is van azóta)

- C-Vitamin

- Kalcium (alacsony volt a Kalcium szintem a vérkép szerint, ezért ajánlotta a doki)


Fájdalomcsillapítónak a Paramax Rapidot ajánlották, Algopyrint a 3. hónap után lehet bevenni, de akkor is csak egy felet. Ha lázad van, azonnal doki.


20hkm

2014. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. dec. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!