Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ihatok 1 deci forralt bort...

Ihatok 1 deci forralt bort terhesen?

Figyelt kérdés

Valahogy nálam eddig nem telhetett el az adventi időszak anélkül, hogy karácsonyi vásárra kimentem volna forralt bort inni. Nyilván most visszafognám magam, de nehezen tudom elképzelni, hogy meg se kóstoljam. Ihatok egy deci forralt bort?

35hkm


2014. dec. 3. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Akár kettőt is. :) Egészségedre!
2014. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Persze, meg szilveszterkor a szokásos pezsgőt és rövideket is, gondolom az is elképzelhetetlen pia nélkül. Bocs, nem akarok vérlázító lenni. Semmi bajod nem lesz ennyi forralt bortól, egészségedre! :)
2014. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
egy-két forraltbortól se neked, se a picinek nem lesz semmi baja :D a tiszta alkoholt kerüld, ill a kisebb alkoholtartalmú dolgok fogyasztását nagyobb mennyiségben. ha a következő kérdésed ez lenne, akkor nem, egy pohár pezsgőtől sem lesz baj újévkor :)
2014. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ihatsz. Nekem az orvosom a magnézium mellé javasolta a vörösbort a görcsökre a 32. hét után. Ha ártana, akkor nem mondta volna.
2014. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ittam alkalmanként 1 dl vörösbort, nem is volt gond a vasammal! :) Arra kell vigyàzni, hogy mértékkel és minőséget fogyassz! (Én sajàt bort ittam)
2014. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt megjelenik az Élanyu kommandó aki kioszt, hogy minek szül egyáltalán olyan, aki nem képes pár hónapot kibírni alkohol nélkül és az egy deci forralt bor ivása miatt felelőtlen alkoholistának leszel kinevezve.


Amikor én kórházba kerültem mert majdnem előbb született meg a gyerek, intravénásan alkoholt kaptunk. Nekem nem hatott, én utána magnéziumot kaptam, de volt anyuka aki már régebb óta csak az alkoholt kapta. Vizitkor kérdeztük a dokit, hogy hogy is van ez, mert azt hallgatjuk a terhesség alatt hogy tilos inni, a kórházban meg csövön tolják belénk. Azt mondta, hogy orvosként elvileg nem mondhat ilyet, de ha méhösszehúzódások vannak, egy pohárka jót tesz.

Persze nem kell vedelni és rendszeresen meg részegeskedésig inni, de egy-egy pohárral nem fog megártani,szóval attól a kevés forralt bortól sem neked, sem a gyereknek nem lesz baja.

De mondom mindjárt jönnek akik ezért már keresztre feszítenének.

2014. dec. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

többnyire azért nyitottam meg a kérdésedet hogy "sajnáljalak" hogy lehurrognak, de meglepett mennyire normális válaszokat kaptál :)


amúgy tényleg nem lesz bajod tőle. én is próbáltam inni terhesség alatt egy kis bort, rossz volt a vérképem, de nem szeretem még a szagát sem :) így maradtam a gyógyszertári vacakoknál. tehát nyugodtan igyál egy-két decit :)

2014. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A forralásnál úgyis kimegy az alkoholtartalma, ezt mindenki elfelejti, úgyhogy igyál nyugodtan.
2014. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is iszok kb. heti 1-szer 1 kis bögrével forralt bort, tud is róla a dokim, nem ellenezte még ezt a mennyiséget sem. Egyébként megmarad az alkohol tartalma, ha épp csak felforralod és már le is veszed a tűzről. Ha rotyogtatod, akkor viszont tényleg kimegy az alkoholtartalma.
2014. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!