Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névadáskor figyelembe veszitek...

Névadáskor figyelembe veszitek azt hogy milyen közel van a névnap a születésnaphoz?

Figyelt kérdés
2014. dec. 4. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Néztük, de mivel kétszer is van névnapja, így akkor tartjuk, ami távolabb esik a szülinapjától!
2014. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
én nem néztem, de itt rengetegen nézik, olvastam már ilyesmi kérdést.
2014. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

3 névnapja van, a legtávolabbit választottuk, bár így is csak egy hónap van a születésnap és a névnap között. A többi még közelebb lett volna.


Apám rosszabbul járt, ő dec 25-ei születésű és István...

2014. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 klopusz ***** válasza:

Egyik gyerekmnél sem néztem, inkább az volt a fontos, hogy hogyan hangzik a neve kimondva.


Nagylányom júniusi születésű, a névnapja novemberben van. A kisebbik júliusi májusi névnappal.

A fiamnál kacifántosabb lett a dolog, december végén született és első keresztnevének névnapja január elején van. Ezért inkább a második nevének napját tartjuk, ami márciusi.


Mondjuk az én névnapom és születésnapom között sincsen egy hónap se :)

2014. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én néztem, sőt az ünnepeket is belekalkuláltam.

Nagylányom októberi, a névnapja júliusi. A picike augusztusi, névnapja áprilisi. Neki van kicsit közel a húsvét meg a névnap, de nem vészes.

2014. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem néztük, pont távol van mondjuk véletlenül, de ez nem volt szempont.
2014. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Mi néztük. Amúgy is karácsonyi gyerek, ne legyen még a névnap is akkor. Egyébként Éva lett volna, bár egyiküknek sem ez volt a favorit név
2014. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mi nem néztük,reménykedek ezért benne,hogy nem akar előbb megszületni,mert akkor minden decemberben lesz neki,akár csak nekem.
2014. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekünk az első gyerkőc szeptemberi, van névnapja novemberben meg áprilisban is. Azonban naptárban csak a novemberi szerepel. Mi egy darabig áprilisban tartottuk a névnapját, de az sose tudta senki pontosan megjegyezni, majd a februári születésű húga novemberi nevet kapott, így a kisfiunknak is novemberben tartjuk. Most viszont a harmadik gyermeknél nagyon nehezen találtunk nevet. Egy név van, aminek egyáltalán esélye van, de az meg a szülés kiírt napja után egy héttel van. Szóval akár jöhet azon a napon is. Nem tudom mi legyen, keressünk tovább, vagy maradjunk ennél a névnél. Én mindig úgy gondoltam, hogy kitolás a gyerekkel ha egy hónapban van a születésnapja meg a névnapja.
2014. dec. 4. 10:26
 10/21 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutott, mert ez nem lényeges kérdés.


Amúgy pedig az egyik gyerekünk éppen a névnapján született, 2 héttel előbb megszültem.

2014. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!