Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan használata mellett...

Utrogestan használata mellett is elhalhat a magzat? Van köztetek olyan, aki így járt?

Figyelt kérdés
Nyáron missed ab-om volt,most 7 hetes terhes vagyok,kaptam Utrot.Holnap megyek megint orvoshoz,remélem már lesz szívhang is:)Nem szeretném ezt a babát is elveszíteni!Nem tudom jelent-e valamit,hogy ez a terhességem másabb,több tünetem van,a másiknál semmit nem is éreztem.
2014. dec. 8. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hiszen nem csak azért szakadhat meg egy terhesség, mert kevés a progi. Az Urtó csak azt pótolja, csak akkor tud segíteni, ha csak a progihiány lenne a baj.


DE! Ami a legfontosabb, ilyenre még csak ne is gondolj! Minden rendben lesz!!!!!!!

2014. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

a konkrét kérdésre nem tudok válaszolni, de talán adhatok egy kis vigaszt: nekem is volt egy missed abom, csak nekem februárban. Én is terhes vagyok épp, de nem kaptam utrot, mert nekem elhalás volt, az elejétől nem fejlődött jól, nem a progihiány volt a baj, egyszer sem láttunk embriót, csak üres petezsákot. De nem véreztem, nem barnáztam, nem görcsöltem. Annál a terhességnél nekem sem voltak nagyon tüneteim, a cicim feszült meg nagyobb volt, de rosszullét pl semmi. Most nekem a 6. hét után kezdődött a hányinger, tart azóta is. Az első uh 6+4 hetesen volt, már pulzáló embriót láttunk, ma voltam a másodikon (a korábbi missed miatt visszahívott a dokim), már 8+1 hetes, hatalmasat nőtt, és gyönyörű erős szívhangja van, minden a legnagyobb rendben, tökéletes ütemben fejlődik, erősnek látszik :)

Csak azért írom, hogy lásd, egy missed ab miatt nem törvényszerű, hogy a második terhesség is problémás lesz az elején, illetve mert nekem is jó jelnek bizonyult, hogy totál más ez a terhesség, mint az előző, több tünetem van.

Drukkolok neked, mert átérzem a helyzetedet, ha gondolod, majd írd meg, mi volt az orvosnál :)

2014. dec. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen én! Kettő halt el Utro mellett..
2014. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elsőnél kaptam napi 1*100 utrogestant, hat hetesen elhalt. Orvost váltottam, aki kiderítette, hogy nem hormongondok okozták, hanem MTHFR A1298C homozigóta vagyok. Ez veleszületett véralvadászavar, meddőséget, vetélést okoz. Érdemes mindenkinek kivizsgáltatni.
2022. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!