Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zárt méhszáj és mégis megindul...

Zárt méhszáj és mégis megindult előbb a szülés?

Figyelt kérdés
Jó hülyén tettem fel a kérdést, de másképp nagyon nem lehet. Szóval 32 hetet betöltöttem, voltam a dokinál, aki szerint előbb lehet számítani a babára, a 37. hét körül már lehet, hogy meglesz. A méhszájam meg 3100-as, de ez a 3. baba, úgyhogy azt mondta, hogy ez ilyenkor tökéletes. Voltatok így? Egyik vizsgálaton még zárt a méhszáj, a következő pár napban meg mégis megszületett a baba? Nekem az elsőt úgy indították a kiírás után, a másodikkal meg már nyitva voltam a 30 . héttől, úgyhogy ajándék volt minden hét, igy a 37. hétig húztam. VAgy arra alapozta a doki a kijelentését, hogy nem jellemző a 3. babát a végéig kihordani????
2010. febr. 1. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem erre alapoz. Nem írtad, milyen időközönként jöttek egymás után a babák, de ha csak néhány év telt el az első szülés óta, valószínűbb, hogy hamarabb jön a pici..de ez csak találgatás, akár végig is húzhatod. Nekem 4 gyerekem van, a nagyok között 3-3 év van és mindegyiket a 38-39. héten szültem, pedig a két kisebbnél már elég korány nyitva volt a külső méhszáj.
2010. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok hozzátenni (saját tapasztalatból), hogy nálam a 3. terhességnél a 24. héten kinyílt a belső méhszáj (ami később bezáródott), és a 26. héttől folyamatosan rövidült a méhnyak + nyílt a külső méhszáj is. Két kicsi mellett pihenni se tudtam, mégis a 39. héten (5 centis méhszájjal) indították a szülést... Most a negyediket várom, és már nem fogok megijedni, ha hamarabb nyílni kezd. Szerintem nálad is szép fokozatosan fog kinyílni, aztán vagy előbb jön a baba, vagy nem. :-)
2010. febr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az elso babamat varva harom nappal a kiirt datum elott folyt el a magzatvizem. Az egesz terhesseg alatt alig kemenyedett a pocakom (csak az utolso 2-3 hetben, de ritkan es gyengen), semmilyen problemam nem volt, zart volt a mehszaj. Elfolyt magzatvizzel bevagtattunk a korhazba, megvizsgaltak es kiderult, hogy meg akkor is teljesen zart, 3000-es mehszajam volt. Fajas sehol. Csak kemenyedes rendszertelenul. Osszesen harom ora telt el az burokrepedes utan, amikor hirtelen megerkezett az elso fajas, hosszu volt, eros, nagyon durva, majd harom perc mulva a kovetkezo. Rendeztem egy harom oras villamvajudast es meg is szuletett a fiam. Most a masodik babat varom, 27 hetesen eloszor megrovidult a mehnyak 2 centire, majd harom hettel kesobb mar nyilni is kezdtem, 2100-as lett a mehszajam. Ennel a terhessegnel egyebkent szinte vegig kemenyedett a hasam sokat, mar az elejetol (nem csodalom, mert meg az elso gyermekem is baba, rengeteget kell emelnem, pihenni egyaltalan nem tudok). Eleg sokat paraztam, feltem, hogy folytatodik a nyilas es hamarabb jon a baba, de mar a 38. hetben vagyok es azota nem valtozott a mehszajertekem. Remelem, hogy most meg ket hetet kibirunk egyben, novogessen meg egy piciket.
2010. febr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!