Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szed valaki Letrox mellett...

Szed valaki Letrox mellett Gravidát? Nem tudtam felhívni az orvosom, csak pénteken tudok bemenni hozzá, pm alulűködésem van.5 hetes terhes vagyok,1 éve szedem a Letroxot azóta 1,3 a TSH-m.

Figyelt kérdés
Megoszlottak a vélemények, hogy Elevit vagy Gravida, én arra gondoltam kell a jód, hisz alulműködést a jódhiányt okozza és a babának is szüksége van rá.24N

2014. dec. 9. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon jellemzően nem jódhiány okozza a pajzsmirigy alulműködést, hanem autoimmun eredetű pajzsmirigygyulladás. Abba pedig tudtommal nem javasolt a jód szedése.

[link]

2014. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Abba=Abban*
2014. dec. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg jódhiány okozta, mert az orvos nem is akart felírni gyógyszert, hanem természetes úton akarta kezelni (kékjód stb) mert nem volt tünetem úgy igazán, csak azért írta fel a Letroxot, mert babát szeretnék. Az autoimmun betegségre az ANTi-TPO értéke utal igaz? Mert az nekem rendben volt.
2014. dec. 9. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem péntekig talán ráér a dolog. Vagy már várandós vagy?
2014. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, ne haragudj, látom már a kérdésben:) Átsiklottam felette.
2014. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi azért a segítséget, nőgyógyászhoz pedig csütörtökön megyek. Első baba és minél hamarabb akarom neki biztosítani a vitaminokat stb. :)
2014. dec. 9. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
A folsav lenne a legfontosabb, az pedig van az összes terhesvitaminban.
2014. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bőven elég, ha a folsavat szeded. :)
2014. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a TSH-m rendben volt, csak az Anti TPO-m volt magas. A jod 2 honap alatt 200-rol 70-re levitte. Terhes vagyok, jodot szedek, minden rendben. Mennyi volt a TSH-d gyogyszer elott? Amugy szerintem addig nem lesz baj, amig penteken megkerdezed errol az orvost.
2014. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
6-os volt az érték, 3 hónap múlva 3 körül lett, rá 3-ra 1,7 majd 6 hónapja 1,3. Novemberben voltam utolsó kontrollon, azt még nem tudom mennyi. Hány hetes vagy? Gratulálok :)
2014. dec. 9. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!