Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kijött az ekcémám, mit...

Nagyon kijött az ekcémám, mit tanácsoltok rá? Nagyon kellemetlen, sima testápoló nem segít!

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ekcémás bőr összetett kezelést igényel. Nekem mindkét fiam eléggé ekcémás, így van tapasztalatom ebben!

Mindenképpen meg kell mutatnod a gyermekorvosnak. Nekünk írt fel szteroidos krémet, sajnos enélkül egyszerűen nem enyhültek a tünetek. 3-4-5 nap kezelés után abba kellett hagyni, ilyenkor már sokkal szebb lett a bőre. Fürdés után testápolózás, még ha el is múltak a tünetek.

Emellett nagyon fontos a lakás páratatalmának folyamatos ellenőrzése. Mivel a alacsony a páratartalom, akkor a bőrből párolog el a folyadék. Nálunk ezért egész nap megy a hideg-párásító. Sajnos a tünetek hol erősödnek, hol elmúlnak, de télen, főleg hidegben fokozottan jelentkeznek. A 3,5 éves fiamnál úgy tűnik lassan elmúlik.

Sajnos azt hallottam, hogy az ekcémás gyermekek nagyobb korban hajlamosak lesznek asztmára.

2010. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Oh bocsi, azt hittem a gyermek ekcémás! Ettől függetlenül valóban orvosnak meg kell mutatni az ekcémás bőrt!
2010. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el bőrgyógyászhoz,addig is ajánlom neked a Sanatopic nevű testápolót.Patikában lehet kapni(kb 1100ft/330ml),nekem jobb lett tőle.De teljesen csak az orvos által felírt krém segített.A kis fiamnak viszont teljesen bevált!Sima testápolót semmiképpen ne használj,mert az illatanyagtól és a benne lévő anyagoktól még jobban előjöhet.fürdéshez használj patikába kapható fürdőkrémet!
2010. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy eddig szteroidos krémet használtam, de most ugye nem lehet. a bőrgyógyász azt mondta, hogy szorítsam össze a fogam, tehát se gyógyszer, se krém :(
2010. febr. 1. 16:24
 5/5 ketteske ***** válasza:
Nekem a Halicar krém segitett, ami homeopatás, szóval nyugodtan használhatod. Illetve elmehetnél egy homeopata dokihoz, nekem az is bevált. Sok sikert!
2010. febr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!