Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség?

Terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Van valakinek valamilyen étrendje, egész napos? Kávét szabad inni? Illetve olyan élelmiszereket amiknek 0 a szénhidráttartalma "korlátlanul" lehet fogyasztani?
2014. dec. 10. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, keresel egy jó dietetikust, mert így nehéz lesz.
2014. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én inzulinos cukros lettem, és 180 ch diétát kell tartanom a böködések mellett. Nekem ez az oldal nagyon bevált a számolgatásokhoz: [link] Igen, lehet kávét inni, de ne fehér cukorral, és ha tejet teszel bele, azt számold bele a megengedett ch-ba. Aminek 0 a CH-ja azt lehet korlátlanul fogyasztani. Én konkrétan nem állítottam össze más étrendet maganak. Ugyanazt eszem, mint a család, csak számolgatok. Nem használok vagy csak minimális mennyiségben használok a főzéshez cukrot, és fehérlisztet. Rizs helyett bulgurt szoktam köretnek csinálni, és salátát. Eleinte nagyon megilyedtem, hogy milyen lesz így végigvinni a terhesséáget, de nem vészes, csak oda kell figyelni. Neked mennyire szállt el a cukrod?
2014. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jövő héten találkozom dietetikussal! 7,8 volt, remélem nem kell annyira szigorú diétát tartanom, inkább odafigyelek a szénhidrátra.. de majd a szakember megmondja, de addig is jó lenne tudni mit ehetek.:) a ch az szénhidráttartalom? Még minden új... Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 10. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi :) A ch az a szénhidrát. 7,8-al még inzulinos nem leszel, de a diétát már neked is tartanod kell. Azt majd a diabetológián megmondják személyre szabva, hogy mekkora mennyiségben, és milyen elosztásban ehetsz. Addig annyit tarts, hogy ne tömd magad édességekkel, cukorral, péksütikkel, inkább teljeskiőrlésű dolgokat egyél, ne igyál gyümölcsleveket, meg üdítőket. Húsokból ne a zsírosakat edd.
2014. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!