Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma kihúzták a bölcsességfogam,...

Ma kihúzták a bölcsességfogam, rettenetesen fáj. Mivel tudom enyhiteni?

Figyelt kérdés

17hetes eszek holnap.

A dokim mindig algopyrint mondott ha nagyon fáj valamim azt bevehetek.Mielőtt kihúzták,csak egy "fogfájásra" vettem be,akkor sem használt,igy most be sem veszem,mert felesleges ha akkor nem használt,hát most meg pláne nem fog...

A fél fejem konkrétan ki akar szakadni a helyéről,nyelni nem birok azon az oldalon,tuti ráment a mandulámra.... :( még mindig vérzik picit,délután 3-tól nyelem a vért... :/

Cataflam van itthon,de azt nem merem bevenni.Ha iszonyúan fájna éjjel,szerintetek bevehetek 1-et?A dokimmal nem tudtam ma beszélni sajnos,műtőbe volt....holnap reggel keresem fel.

Olyan sokkba voltam,hogy el is felejtettem miket mondott a szájsebész,mire figyeljek nagyon.

Annyira emlékszek hogy tejterméket, tilos enni 3napig,meg szénsavasat inni.Ebbe a szalámik,felvágottak is beletartoznak?

mikor ehetek darabosat is?3nap után mindent szabad?


2014. dec. 10. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben akkor is algopyrint vennék be, cataflamot semmiképp! Nemrég kezelték az én fogamat is, a gyulladt fogfájásra nekem sem használt, de a kezelés utáni fájdalmat elmulasztotta.

Mielőbbi jobbulást!

2014. dec. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jegelés, borogatás
2014. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
jegeles folyamatosan. paracetamolt beszedhetsz elvileg, az is enyhiti a fajdalmat. ne fekudj ejjel inkabb ulj, hogy a ver ne toduljon oda.
2014. dec. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Végül nem vettem be semmit.Valahogy túléltem az éjjelt,aludni szinte semmit nem tudtam,5percekre szunditottam el....

Kicsit van feldagadva,az nem olyan vészes,vizesruháztam.

Remélem ma már jobb lesz,bár még mindig fáj eléggé,de már csak akkor ha picit is kinyitom a szám....

Köszönöm!

2014. dec. 11. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Corsodyl szájvíz. Fájdalmat ugyan nem csillapít, de gyorsabb a gyógyulás. Lazát öblíthetsz vele, utána 1 óráig ne egyél.

Nyugodtan ehetsz darabosat, már aznap, ha tudsz, tejterméket 2-3 napig ne. Tartsd tisztán a sebhelyet.

2014. dec. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!

pont corsodyl öblögetőm van,de a doki minden öblögetést,szájvizet megtiltott!mondjuk még a fogmosásig se jutottam azóta el,mert nem birom kinyitni a számat... :/ de este valahogy muszáj lesz már megmosnom kicsit....

2014. dec. 11. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:
kimondottan ezt ajánlotta a dokim, nekem is most húztak, megszenvedtem vele. Rá van írva, hogy szájsebészeti beavatkozások után ajánlják. A lényeg, hogy ne erősen lötyögesd, csak nagyon lazán. Én egy decskendőt is kaptam, hogy óvatosan azzal mossam át a lyukat. Sokat segített hogy nem maradt benn a kaja.
2014. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!Akkor este lehet megpróbálkozok vele.
2014. dec. 12. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!