Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panoráma röntgenhez ért...

Panoráma röntgenhez ért valaki? (kép) A bölcsességfogam nagyon fáj..

Figyelt kérdés

[link]

13 hetes kismama vagyok.A jobb felső bölcsességfogam fáj,teljesen nincs még kinőve.

Voltam fogorvosnál,aki nem is fért hozzá,meg mondta is hogy csak a 20.hét után adhat érzéstelenitőt.

Elmentem egy szájsebészhez,aki szintén azt mondta,csak a 20.hét után adhat érzéstelenitőt,de ha elviselhetetlenül fáj,dagadna,rámenne a torkomra,azonnal menjek,és kiveszi.Corsodyl öblögetőt ajánlott,amit hazsnálok,de iszonyat rosszul vagyok az izétől,de ez se érdekel,csak használna...

A lényeg,hogy mindennap fáj,nem folyamatosan,de sokszor egy nap hirtelen elkezd,az előbb már egy fél algopyrint be kellett vennem.

Az lenne a kérdésem,hogy aki ért a röntgen képhez,megnézné mennyire vészes ez a bölcsességfogam?Mennyire "gáz"a gyökere,nehezen jön e ki majd igy kép alapján...stb?(én gyökeret se látok,mondjuk nem is értek hozzáÖ

Nagyon félek a húzástól,és az utána lévő fájdalomtól.....

Köszönöm!


2014. nov. 15. 22:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2014. nov. 15. 22:13
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem húzták a bólcsességfogam, igaz akkor nem voltam kismama. Nekem egy lyuk volt csak rajta, de az orvosom azt ajánlotta, hogy inkább addig vegyük ki, amig nem lesz nagyobb baj vele, mert a bölcsességfogak hamar romlanak. A szájsebészeten húzták, egy nyomást és feszítő érzést éreztem és már kint is volt. Kb 1 perc volt az egész. Nem volt vészes fájdalom utána sem. Ettől ne félj.

Az inkább aggasztó, hogy még 7 hetet ki kell bírnod vele.

2014. nov. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm!

igen,ez az.....nem fogom kibirni tuti addig... :(

Ja és nekem is lyukas,azt elfelejtettem irni.

2014. nov. 15. 22:32
 4/16 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítőt bármikor lehet adni, terhesen is. Nekem is adtak, viszont röntgen sokkal veszélyesebb, nem is csinálták meg nekem, pedig én is szenvedtem egy fogammal a terhesség alatt. Több orvos is látott, egyik sem vállalta a röntgent még védő felszereléssel sem, mert árthat a magzatnak. Nem is értem, miért csinálták meg. Egy bölcsességfoggal amúgy sem szoktak nagyon foglalkozni. Kiszedik és kész. Egy jó szájsebész simán kitudná venni. Helyi érzéstelenítő is használható.
2014. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ez nem mostani kép,nem is hagynám hogy most röntgenezzék.Kb féléve csinálták.

Igen,én se értem miért nem adhatnak csak a 20.hét után...pedig mindkettő magán doki,nem is sztk-shoz mentem.

2014. nov. 15. 22:51
 6/16 anonim ***** válasza:

"Makacs tévhit, hogy a kismamáknak a fogászati kezelés alatt nem lehet a fájdalmát csillapítani. „A fogászati beavatkozásokhoz használt helyi érzéstelenítők semmilyen problémát nem jelentenek a terhesség során. Ezek a készítmények – normál dózisban – felszívódnak a szövetek között, ezért nem is kerülnek be a keringésbe, így a magzat szervezetébe sem”- világosít fel a dr. Czinkóczky."

[link]


Ellenben a panoráma röntgen nem a legjobb terhesség alatt:


[link]


Szuper orvos lehet, aki terhesen röntgent csinált neked.

2014. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jah, akkor bocs. Azt hittem volt olyan felelőtlen a doki, hogy megcsinálta neked terhesen.
2014. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És én is kaptam a 20. hét előtt érzéstelenítőt. Egészséges fiam született, pedig azt hiszem 3-4 alkalommal is adtak. Nem is akárhol, Pesten a Szentkirályi úton. Ott azért csak értenek hozzá.
2014. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én is tudom hogy lehetne,mert nem árt,de mit csináljak ha egyik se ad? :/
2014. nov. 15. 22:57
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Fel evvel ezelotti rontgen hogy mutatna a mostani gyulladast????
2014. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!