Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Ugyebár...

5 hetes terhes vagyok. Ugyebár ilyenkor kerülni kell a futást de a rövid de annál intenzívebb futástól (pl a busz után, vagy kutyám után futni) lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Természetesen a busz után már nem futok, figyelek ilyesmire, de van egy kutyám kénytelen voltam gondolkodás nélkül u utána futni mert gondolt egyet és elszaladt az út és kocsik felé. Kérlek ne bántsatok a hülye kérdés miatt, csak 1 éve vártam erre a babára és mindentől megijedek már.

2014. dec. 12. 15:49
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ugyebár ilyenkor kerülni kell a futást"


Miért is?

2014. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség nem betegség, miért ne lehetne ugyanúgy mozogni, mint korábban? Ha túlkiméled magad, az sokkal többet árt a babának, mintha rendszeresen mozogsz, ahogy korábban is.
2014. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem mozogtam rendszeresen, sőt egyáltalán nem, csak a napi 3 kutyasétáltatás volt nekem kb a mozgás, ami ugye nem marad abba, de azért a futástól az messze áll. Sok helyen olvastam, hogy kerülni kell a rázkódással járó mozgásformákat.
2014. dec. 12. 16:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen lehet sok-sok hülyeséget olvasni, nem kellene foglalkozni ezekkel.


A kutyasétáltatás is mozgás, de ha régebben futottál busz után, akkor az most sem árt. A futás nem jár különösebben rázkodással, az az ugrálás lenne.

2014. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyentöl, mint busz után fotás vagy kutyasétáltatás, megszakadna egy terhsség, akkor az akkor is megszakadna, ha egész idö alatt ágyban feküdt volna az illetö.


Egy terheség VAGY normálisan zajlik és akkor a megszokott életmód, megszokott mozgások, sport sem árt, vagy eleve nem életképes a magzat és akkor minden esetben elmegy.

2014. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, hülyeséget ne mondj... vannak ám veszélyeztetett terhesek, akiknek feküdni kell végig, és csak így tudják kihordani az amúgy tök egészséges babájukat, ha mozognának, elvetélnének. Pedig a baba nem beteg.

Nyugi, kérdező, ennyitől nem lesz semmi baj :) Valóban ne most kezdj el rendszeresen sportolni, de ha rohanni kell a kutya után, nem dől össze a világ :) Gratulálok, boldog babavárást :)

2014. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt itt NEM veszélyeztetett terhesröl van so, másrészt 5 HETESEN nem tudnak semmit tenni, ha a baba nem életképes. Késöbb meg általában NEM a babának, hanem az anyának van gondja és az egész más téma!!!!!
2014. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, szülés után biztos röhögni fogok, milyen butaságokat kérdeztem az elején :) Csak még olyan tanácstalan vagyok, és persze a kutyámat sem akarom háttérbe szorítani a baba miatt, hisz őt is szeretem.
2014. dec. 12. 18:16
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egy terheség VAGY normálisan zajlik és akkor a megszokott életmód, megszokott mozgások, sport sem árt, vagy eleve nem életképes a magzat és akkor minden esetben elmegy."


Ez a mondat nem a kérdező 5 hetes terhességére vonatkozik, ha jól sejtem, hanem általánosságban írtad, erre utal a "minden esetben" kifejezés többek közt. Én meg általánosságban véve reagáltam rá, hogy ez azért nem teljesen így van.

2014. dec. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, rosszul fogalmaztam, mert autómatikusan a kérdezöre vonatkoztattam, aki még a terhesség elején van, és nem a késöbbi - és valamiért problémás - esetekre.
2014. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!