Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire borzasztó a...

Tényleg ennyire borzasztó a terhesség időszaka, és maga a szülés?

Figyelt kérdés

Az imént botlottam bele itt egy kérdésbe, és hozzá tartozó válaszokba, ahol a pokolhoz hasonlították, és egyéb olyan jelzőket is kapott, mintha ez a nők saját átka lenne. o.O

Még csak 20 éves vagyok, nem tervezek teherbe esni, de egy alapfélelem mindig is volt bennem a gyerekvállalás ezen részével kapcsolatban, és most megijedtem pici.


2014. dec. 15. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Minden terhesség más és én vallom, hogy minden fejben dől el.

Itt vagyok én pozitív példának.

Végigsportoltam a várandósságom, kerékpároztam, úsztam, kirándultam.

Az első trimeszter borzalmas émelygését, hányingerét leszámítva teljesen jól voltam. Persze a végén már picit keményedett a hasam, lelassult a tempóm, de ez se hátráltatott a mindennapokban.

A szülés se volt borzalmas nekem, csodás élmény és nem is fájt annyira, mint ahogy azt előtte másoktól olvastam/hallottam.

2014. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

En 26 eves vagyok imadom a gyerekeket, de meg nincs , nos de en annyira felek ha oda kerul a sor hogy gyereket szuljek!! Sxinte rettegek a felelemtol!

okos fejemel, mindenkitol kerdezgetem szukes utan ismerosoket, na milyen volt? Milyen volt? Es elmondtak szorol szora, sof meg a neten is szoktam nezni szules menetet videon, elleg ks volt!

Nalunk ar tema a gyerek, de mindkgnkibujtam alola, pedig minden allmom hogy y

Anya lehesek, csak sajmos a felelem nagy ur nalam! Fogalmam nincs mikor fogom raszanni magamat hogy oke.... kibirom en ks mint sokmindenki mas😊



Bocsi hogy nem a kerdesedre valaszo,tam, csak megosztattam azt az erzest amit te is erzel.

2014. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igen minden fejben dől el


ha arra stresszelsz rá, hogy hú nem birom ki a hányingert, vagy jaj de félek a szülési fájdalomtól, akkor kínként éled meg


ha viszont felelősségteljesen étkezel, odafigyelsz, szeretettel várod, elfogadod a fájdlmat, bele gondols hogy a babának milyen lehet, bíztatni kell inkább, mint félni, mert átmegy a félelem is, stb


szóval hozzáállás kérdése


(leszámítva a komplikációkat, de volt akiből kézzel nyomták ki a gyereket, nagyon megsínylette a szülést, mégis oly nyugodt, mosolygós asszony volt a szülés után, nem úgy adta elő, hogy majd' bele halt

2014. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ki hogy éli meg!Több neve is van,terhesség és áldott állapot.Nekem 3 terhességem illetve szülésem volt.Maga a terhesség az a 40-41 hét csodás élmény volt.Imádtam kismamának lenni.Szerencsém volt,se hányás se émelygés semmi ilyennel nem találkoztam.Az első szülés picit sokàig tartott és talán jobban is fájt mint a következők.De lehet hogy csak azért mert nem tudtam milyen is lesz valójában.A 3. Szülés egy csodálatos élmény volt.Simán szültem volna újra másnap is akár.Ez tényleg fejben dől el.Ahhoz képest hogy mindenki pokolként emlegeti elég sokan válalnak 2-3 gyereket :)
2014. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkoriban volt minden nyűgöm, bajom, de mégis az életem legcsodásabb időszakai (2 gyerekem van) voltak. A szülések: pár óra intenzív, felejthető fájdalom, bármikor végigcsinálnám újra.

Ha már itt tartunk, a gyereknevelés húzósabb tud lenni :)

2014. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség maga nem feltétlenül.

Én kevésbé szentimentális típus vagyok, én pl kötődést nem éreztem a terhesség alatt (utána alakult ki, amikor már testen kívül volt). Talán emiatt, de vicces mértékben vágytam mindenre, amit tilos olyankor.


Pálinkát pl alapból utálom, benziníze van szerintem. Na, terhesen amikor pálinkáztak körülöttem, kutyaszemekkel néztem őket és úgy vágytam a pálinkára, mint egy idült alkesz :) Mióta megint ihatnék, ugyanúgy utálom a szagát is. Gondolom akkor a "tiltott gyümölcs" miatt kívántam volna.


A szülés nekem tényleg xar volt. Fizikailag nagyon megsínylettem, hetekig mozgáskorlátozott voltam a komplikációk miatt. De ritka kivétel vagyok, az orvos hálistenkedett utána, hogy egy az egymillióhoz az esélye az ilyen komplikációnak.

Előnye az volt, hogy mivel a doki elmesélte a sztorit a többi dolgozónak, úgy megsajnáltak, hogy extrán figyelmesek voltak velem :) Fürödni nem tudtam kimenni, sőt, egyedül felülni se tudtam, nővér mondta, hogy inkább maradjak büdös, ne szivassam magam a fürdéssel most.


Pszichésen nem hagyott nyomot, amint fizikailag rendbejöttem, kb olyan élmény maradt, mint egy foghúzás. Igen, rossz volt, de nincsenek álmatlan éjszakáim miatta.


Szerencsére egy gyereket terveztünk csak, így többször nem kell átélnem :)


De sok embernek öröm a terhesség és a szülés is, így nem igazán mérvadó, amit most tőlem olvastál :)

2014. dec. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki másképp viseli, én viszont nem hiszek abban, hogy minden fejben dől el. Két barátnőm is van, akik a menstruáció alatt pokoli kínokat élnek át, eleve rettegtek a szüléstől. Én úgy mentem szülni, hogy ugyan már, stramm nő vagyok, kibírom a fájdalmat, ehhez képest a csempét leüvöltöttem a falról, szó szerint zengett tőlem a kórház. A két állandóan rinyáló, mindenen aggodalmaskodó barátnőm meg könnyen szült, az egyik még az altatóorvossal is egyeztetett, de olyan könnyen és gyorsan jött a gyerek, hogy mire odaért a doki, hogy beadja az EDÁ-t, már farkasszemet nézhetett a gyerekkel.
2014. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a terhesseg csodalatos :)

a szules pedig olyan amilyen a fajdalom.kuszobod. nekem szedtek mar le talyogot a fog inyen keresztul.arccsontrol......5 perc de inkabb szulnek 5-szor helyette :)))))

amugy en erzestelenites nelkul kitoltam volna csak.sajnos az utolso par percbe kiderult h csaszarozni kell. de nem ereztem h belehalnek....pedig inditott szules.volt ami még raadasul rosszabb is mint ha.magatol jonnek.a fajasok ;)


a.korhazba belazasodtam ugyhog az elao par nap ae.ugy sikerult ahogy gondoltam, méh öblites antibiotokum a szoptatas se ment az elejen...de eltelt kb 8 nap es mar akkor ereztem h barmikor vegig csinalnam ujra :)) a terhesseg kifejezetten hianyzik :)

2014. dec. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én lelkileg sínylettem meg, pedig teljesen panaszmentes a terhességem még most is. Csak a hasam súlyát érzem, ezenkívül se pisi,se folyás, se fájdalmak, sehol semmi. Mégis végigszenvedtem minden percét, pedig nagyon tervezett baba, én pedig elég realista vagyok, nem egy rózsaszín felhős személyiség. Ez függ a hormonoktól, az alkalmazkodóképességtől, a gyerekhez való hozzáállástól, míg az nincs testen kívül. Kötődés talán most alakul ki nálam, rosszul esne, ha a vége fele lenne vele valami. Ha már végigcsináltam ezt a ciklust, legalább legyen eredménye.

37hkm

2014. dec. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

En imádom ezt az idoszakot. Előttem fejlodott ki a kislányom egy 10mm-s embriobol gyönyörű 3kgs kisbabava! Szerintem ennél nincs szebb! Sbbol a szempontból várom, hogy vége legyen a terhessrgnek, hogy vegre kint lehessen velem es kezzel fogható legyen, mert ha bennem van ugy nem tudok rajta segiteni ha bármi van vele!

Szulesrol nem tudok nyilatkozni o az első babám, de ha túl vagyok rajta visszajovok es leírom :D

39hkm

2014. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!