Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire borzasztó a...

Tényleg ennyire borzasztó a terhesség időszaka, és maga a szülés?

Figyelt kérdés

Az imént botlottam bele itt egy kérdésbe, és hozzá tartozó válaszokba, ahol a pokolhoz hasonlították, és egyéb olyan jelzőket is kapott, mintha ez a nők saját átka lenne. o.O

Még csak 20 éves vagyok, nem tervezek teherbe esni, de egy alapfélelem mindig is volt bennem a gyerekvállalás ezen részével kapcsolatban, és most megijedtem pici.


2014. dec. 15. 22:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet en vagyok az elo pelda az ellenkezojere.

Nem feltem a terhessegtol es a szulest is kivancsian mint sem retteve vartam. Az elso terhessegem maga volt a remalom a napi 10-15 hanyassal. Felidora 24 kilot fogytam korhazba kerultem es ugy neztem ki mint egy afrikai ehezo. A szules maga volt a pokol. 2 napig vajudtam 10-3 perces fajasokkal. Elekadt a baba a kitolasnal igy majdnem 3 ora volt a kitolas.

Masodik terhessegnel rettegtem mindentol, de a terhesseggel enyhe emelygest leszamitva nem volt semmi. Normalis eletet eltem mint egy atlagos kismama. A szulesre zokogva mentem, de konnyen gyorsan ment minden. Azonos sulyu es nemu gyerekeket szultem.

Most a 3. Terhessegtol is tartottam, de nagyon hasonlo a masodik terhessegemhez. Remelem igy is marad minden 😊

2014. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom az elsőt,így a szülés részéről még nem tudok írni.A terhességem elég vegyes volt.Holnap töltöm a 35.hetet.Az eleje nagyon megviselt,a 18.hétig hánytam,sok volt a savam,amivel előtte sosem volt gondom.Semmi nem maradt meg bennem.Emelett dolgoztam,ráadásul nagyon meleg volt akkor,így elég nehezen viseltem.Aztán jött egy könyebb időszak,amíg nem kezdett el látványosan nőni a hasam,addig minden könnyű volt,és majd kicsattantam az energiától,aztán fájni kezdett a derekam,meg újra előjött a sav probléma.Szóval elég vegyes érzelmek vannak bennem a terhességgel kapcsolatban.Egyáltalán nem bántam meg,de ha most valaki megkérdezné,azt mondanám,hogy többet nem.De persze már tervben van a kistesó.:)
2014. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%

Én csak 23 hetes vagyok az első kisbabámmal, így csak egy dolgot szeretnék megosztani, mégpedig annak az okát, hogy miért váltottam nőgyógyászt a legeslegelején :)


Valaki már írta, hogy fejben dől el a dolog, és szerintem az is nagyon sokat számít, hogy akik körülvesznek, hogy állnak a dologhoz. Az én anyukám 3 gyereket szült problémamentesen, a terhességet természetes dolognak tartja, nagyon megnyugtat a magabiztosságával. Ezzel szemben az anyósom a "poklok pokla" állásponton van, ami miatt a férjem sokkal jobban fél az egésztől, mint én...


Amikor viszont az első nőgyógyászati vizsgálaton a terhesség megállapításánál az orvos kiselőadásba kezdett arról, hogy "a terhesség TEHER, nem véletlenül ez a neve, és készülni kell rá, hogy meg fog gyötörni testileg-lelkileg", akkor egymásra néztünk, és a vizsgálat után közösen kerestük az új orvost :))

Azóta az is nagyon megnyugtat, hogy biztonságban érzem magam a rendelőben, ahova terhesgondozásra járok, és mosolygós, pozitív orvosok, nővérek, védőnők vesznek körül.

2014. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%
Fejben a nagy fenét. Van, aki bevonzz minden cart, a szüléssel meg a terhességgel is. Olyan ez, mint az orosz rulett. Nekem mindegyikkel mázlim volt. Persze számít, hogy valaki elhagyja-e magát, vagy nem, de NEM EZ DÖNTI EL, hogy mi hogy fog alakulni.
2014. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40%

14: Pontosan!!!



Egyébként főleg azok osztják ezt a "fejben dől el mindent" elméletet akiknek volt egy, esetleg két problémamentes terhessége, tök véletlenül így alakult, majd ráfogják arra, hogy azért mert ők így álltak hozzá.


Feljebb írta egy válaszoló, hogy neki sem a hozzáállása szerint alakultak a dolgok, én is az előző oldalon hasonlót..

2014. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!