Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő ilyen esetben?...

Mi a teendő ilyen esetben? Nem jók a fogaim!

Figyelt kérdés

Sajnos elég rosszak a fogaim! örökletes is de saját hibám is!

Tudom hogy terhesség alatt még inkább romlanak a fogak,de ameddig a baba bent van én nem merek vele semmit csináltatni!új évi fogadalmam volt hogy idén megcsináltatom a fogaimat szépre!de január második hetében kiderült hogy babánk lesz aminek nagyon örülök.de nem merek fogorvoshoz menni olyan szándékkal hogy csinálja meg a fogaimat mert húzni is kéne tömni is és azért megmondom őszintén kissé tartok a fogorvostól,elmegyek ha úgy van és túl élem de azért mindig szoktam félni!nem akarok addig belevágni még ki nem bújik a baba...mert azért nem egy alkalom lenne!

A kérdésem az lenne hogy az ha nem túl egészségesek a fogaim menyire okoz gondot a terhességem alatt?

van valaki hasonló helyzetben ?


2010. febr. 2. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia

A terhesség első felében még mehetsz fogorvoshoz,de a vége felé már rossz,mert akkor már nem adnak fájdalom csillapítót.

Nem szabad elhanyagolni a fogakat,mert nekem nagyon "szép" fogaim vannak,napi 4-szer 5-ször mosom étkezések után,most a terhesség 8. hónapja óta viszont töredeznek nagyon,épp múlt héten tört le az egyiknek a fele.Hiába a gondos ápolás.El sem tudom képzelni,mi lenne ha nem is törődnék velük

Szerintem menj el fogorvoshoz,most még nem késő

2010. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is nagyon rosszak a fogaim. Van olyan fogam is ami teljesen letört és a gyökér kiszedéséhez vágni is kellesz. Én is nagyon félek , mégis el fogok menni, mert a sok lyukas fogtól vagy esetlegesen a gyökereken előforduló cisztától, góctól, sajnos a baba is elmehet. Tehát nem csak az a kockázat, hogy fájni fognak a fogaid, illetve teljesen tönkre mennek mire megszülsz, hanem egy általad nem vett észre apró gyulladás is gondot okozhat a baba egészségében. Ne kockáztass!Menj el dokihoz, és ő majd megmondja, melyik fogad nem tűr halasztást. Úgyanígy vagyok én is, de én egy hónapon belül elkezdem a dolgot. Előnye is van, mert ilyenkor ingyenes a fogorvosi ellátás. Csak nagyon kevés beavatkozásért kell fizetni, azt meg ki lehet bírni.
2010. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el orvoshoz, mert veszélyes a gyulladás! Ne félj, kaphatsz fájdalomcsillapítót, csak mondd, hogy babát vársz-kismamáknak spec helyi zsibbasztót adnak! Nekem kétszer gyökérkezeltek terhesség alatt, minden rendben a kislányommal!
2010. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!