Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igazak a népi hiedelme...

Tényleg igazak a népi hiedelmek babavárással kapcsolatban? Mit kívántatok fiús és lányos anyák?

Figyelt kérdés

Én a sósat és a savanyút kívánom.Testvérem szerint elég korai h kívánós vagyok mert még csak pénteken leszek 6 hetes.

Citromos fagyi nagyon megy ...:)


2010. febr. 2. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kislánynál vörös gyümölcsök, vörösbor. (elég vérszegény lett)

Kisfiúnál semmit, csak mindig éhes voltam..

2010. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemnél se voltam kívánós. 2 fiam, 2 lányom van. Ezek a régi babonák szerintem alaptalanok, ezek alapján nem lehet megmondani milyen nemű babát hordasz a szíved alatt. Sem a poci alakja sem a hízás mértéke nem mérvadó :)
2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hátt én még nem szültem meg pár hét nap van hátra ugyh 100%-ig még nem tudom biztosra h lány lesz csak mondjuk 99%-ra de én az elején semmi édeset nem kivantam pedig nagyon édesszáju voltam/vagyok.csak a sós ha ettem is édeset utana azonnal vmi sósat kellett ennem.azota megy minden sőtt a végére csokizabáló lettem.jaa nekem a favoritom a krumplifözelék persze ecettel:)boldog babavárást.37 h kismama
2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom gyereknél mást kívántam,egy fiú közülük.De azt is csak kb 3 hónapos korig.Ez cssak hiedelem,de nem igaz.
2010. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ecet????


Na ez érdekes mert én is rá vagyok kattanva az ecetes dolgokra.

2010. febr. 2. 14:45
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Fiút várok, édeset kívánok.


De szerintem abszolút semmi összefüggés nincs. A babona csak babona, valós alapja nincs. Arra jó, hogy a vénasszonyok elüssék valamivel azt a 9 hónapot. :-)

2010. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Első babánál paradicsomot Kellett ennem minden nap, még akkor belebolondultam a paradicsomba, amkikor nem is tudtam hogy babás vagyok, de ha nem ehettem paradicsomot.... Most 9 hetes leszek, cékla megy az elejétől, de nem olyan durva mint a paradicsommal. Viszont most émelygek, előzővel semmi tünetem nem volt szinte. Szerintem most fiú lesz.:-)
2010. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani,hogy aki rosszul van,émelyeg,hány,annak fia lesz,akinek nincsenek tünetei annak lánya.

Nálam ez bevált!


Mikor lányomat vártam,rengeteg csokit elpusztítottam,süti,krém,bármi ami édes.

Fiammal tonnaszámra ettem a sózott szalonnát lila hagymával,pattogatott kukoricát,bármit ami sós.


Nálam ez a babona is bejött.


Most 5 hetes vagyok,de már a szemem sarkából lesem a szalonnákat a boltban és a hagymát.

Lehet megint kisfiam lesz?

Én annak örülnék:))

2010. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem ez a harmadik gyerkőcöm.Az elsőnél szó szerint semmi tünetem nem volt(a menszesz elmaradását leszámítva).A másodiknál "csak"állandóan aludtam volna,és most a harmadiknál hányingerem volt+fáradság szinte végig az első trimeszterben!És mindhárom fiú!Kívánós igazából egyiknél sem voltam/vagyok!
2010. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem fiú babátok lesz! Amúgy én hülyeségnek tartom ez a hiedelmet. DE!

Első babámnál egyfolytában savanyút kívántam nagyon az elején, uborkát, citromos dolgokat. Ezek fiúkra jellemzők.

Második babámnél pedig sok gyümölcsöt kívántam, málnát, semmi cukros édességet pedig nagyon édes szájú vagyok.

Kíváncsi lennék mitek lesz! Sok egészéget és szép babát!

2010. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!