Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most mi az igazság a terhesvit...

Most mi az igazság a terhesvitaminokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Első terhességem alatt végig szedtem a Gravidát és mellé még néha-néha folsavat is. Az előbbit még a szoptatás alatt is, kb. 3-4 naponta. Most újra babát várok, még nagyon fiatal a terhesség, 4 hetes múlt. 1 hónapja, tehát a fogantatás előtt kb. 15 nappal kezdtem el megint rendszeresen szedni a Gravidát. Tegnap a nőgyógyászomnál hidegzuhanyként ért, hogy a terhesvitaminok mindegyikében (kivéve a Femibiont) található folsavat a nők egy része nem tudja megfelelő mértékben hasznosítani! Ez vajon mit jelenthet? Hogy valahány %-át igen, valamennyit nem? Akkor honnan tudhatom, hogy megtettem-e egyáltalán mindent a Babám megfelelő fejlődése érdekében? Most váltottam a Femibion 800-ra, mert az orvos ezt ajánlotta, de nagyon megdöbbentett ez a kijelentése!
2011. okt. 19. 14:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a szoptatás befejezése (ameddig 3-4 naponta szedtem) és a Gravida rendszeres szedésének elkezdése tulajdonképpen egybeolvadt...
2011. okt. 19. 14:44
 2/13 anonim ***** válasza:
én is így tudom, emiatt kellett plusz folsavat szednem a vitamin mellé.
2011. okt. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint totál feleslegesen szedik (folsav tekintetében) egyes anyukák a Gravidát?
2011. okt. 19. 14:58
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vitamin témában nem fogsz itt egységes véleményt hallani.

Van aki 5 gyerek mellett soha nem szedett vitamin készítményt csak maximum folsavat, mert az kell.

Van aki meg már az össze látezőt kipróbálta.


Van aki ragaszkodik egy valamelyikhez és jól meg is tudja neked indokolni.


Én azt gondolom, hogy általánosságban a kismamák a kombinált vitamint NEM a folsav miatt szedik, mert nem is elég ami benne van. Mindig ajánlják,hoyg normál folsav készítményt kellszedni.


De persze van aki mégerre is rá tud cáfolni, és azt mondja hoyg ő még azt sem szedett, csak oylan ételeket fogyasztott aminek magas a folsav tartalma.


Hogy megtettél-e mindent, azt onnan tudhatod, hogy ha már szedtél valamit akkor már jót tettél, és ha ez mindenakkor is elég.

Ha váltottál akkor is jól tetted, mert a dokidra hallgattál és ez jó döntés.


De én azt gondolom,hogy nem ezen fog múlni semmi. Ne aggódj ennyire.

2011. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia,.Szerintem fontosak a terhesvitaminok, de azért annyira nemhiszem hogy el kell túlozni ezt az egészet. Kiengyensúlyozott étrend esetén szerintem nem kell akkora mennyiségű vitamint pluszba bevinni. Az első terhességeemnél Gravidát szedtem. illetve szedtem volna de a háynások miatt szinte sosem maradt bennem. Nem szedtem plusz folsavat sem, és mégis egészséges a babám. A dokim sem mondta egy árva szóval sem hogy annyira rossz lenne. Most elevitet szedek, mert a gravidától mikor be tudtam szedni mindig székrekedésem volt. Az elevittől nincs. 14 hetes terhes vagyok, teljesen egészséges a bébi. A kombinált teszt eredménye is negatív. Terhesség előtt nem is szedtem terhesvitamint, csak egyszerű multivitamint. Természetesen, ha valaki annyira egyoldalúan táplálkozik, hogy természetes úton nem jut a szervezetébe elegendő vitamin és ásványi anyag,a kkor gondolom a vérvételeken kiderülne és akkor indokolt lenne a plusz vitaminok szedése. félre ne érts, szedek én is elevitet, de soha eszembe sem jutott hogy még ezen felül szedjek más vitamint. Ha folsavat akarsz a szervezetedbe juttatni egyél sok brokkolit! Nagyon fini krémlevest lehet készíteni belőle! Nyugodj meg, és boldog babavárást!
2011. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm bíztató szavaidat! Csak egy mondatodat nem értettem teljesen, vagyis a végét: ... "ha ez minden akkor is elég"...

Azért aggódom kissé, mert mostanában nem egészen volt kiegyensúlyozott az étrendem, tehát kétséges az abból való folsav bevitel... Pár napja gyakorlatilag semmit nem tudok megenni, undorodom az ételektől.



A Femibion vajon milyen gyorsan tudja feltölteni a folsavraktárat, ha mellette még szedek folsavtablettát is?

2011. okt. 19. 15:42
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves mostani utolsó! :)

A vérképem teljesen jó, minden a referenciaértékeken belül van. Nem a terhességi vérkép, mert olyat most még nem csináltak. (4+? vagyok) de 3 hete volt más okból vérvétel.

2011. okt. 19. 15:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazából "csak" a folsav miatt aggódok, annyi riogatás van ezzel kapcsoltaban. Én úgy érzem megtettem mindent és aztán egy doki által elhintett mondat ezt megkérdőjelezi... Nem jó érzés ám!

Megfogadom a tanácsaitokat és próbálok kevesebbet aggódni!

2011. okt. 19. 15:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor én leszek a kivétel mert én nem szedtem semmilyen terhes vitamint.Egyedül vasat.Ettem minden nap gyümölcsöt.És gyönyörű egészséges kislányom született.
2011. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én a gyümit nem kívánom mostanában, a zöldségeket viszont nagyooon!!! A lilahagymára teljesen rá vagyok kattanva! Legalábbis pár nappal ezelőttig. :) Ma már jobb a helyzet és végre rendesen tudtam ebédelni is! :)
2011. okt. 19. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!