Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7,9 lett a terheléses cukrom...

7,9 lett a terheléses cukrom 7,8 afelső határ elküldtek dietetikushoz mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta neki 9,2 volt és 2 hetente kellett kontrollra járnia meg gyűjteni a vizeletét stb. Rám is ez vár vagy ez csak a nagyon magas eredménynél van így?
2014. nov. 7. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez orvosfüggő is szerintem, mert nekem 9,4 lett és a diétán, meg a havi egy vérvételen kívül nem kellett semmit csinálnom. Attól is függ, hogy diétával sikerül-e beállítani. Az enyém beállt.
2014. nov. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez sztem kórháztól függ. Én 8.4 -es eredménnyel 180 grammos CH diétát csináltam és hetente nézték a cukromat reggeli után egy órával és a pisimet is. Az értékeim mindig jók voltak, így a vége felé nem kellett hetente mennem, csak két hetente. Ez épp határérték feletti eredmény. Nem hiszem, hogy nagy szigor lesz.
2014. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem 8,1 lett, 1 hét diéta után újra megnézték.

Ez a 7,9 nem olyan magas, ne aggódj. Diétázz.

2014. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg 180 grammos ch diétára fognak, kétketente kell járnod kontrollra, akkor kell vinni reggeli első középsugaras vizeletet, ha minden igaz elküldenek vérvételre, mérnek vérnyomást és súlyt. Én nem úsztam meg ennyivel. Egy hét kórház, inzulin rövid és hosszútávú. hetente kontroll, 180-as diéta, napi 7 vércukormérés :) De nekem 12,8 lett, és az éhgyomrim is magas volt, 7,6... Én úgy tudom 11-től van a macerásabb verzió. Viszont a diétát érdemes nagyon betartani a pici érdekében, illetve, hogy neked se maradjon belőle semmi vissza esetleg a szülés után.
2014. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem az lett a vége hogy 180 ch diéta vércukormérés otthon és 3 hetente be kell mennem vinnem az elözőnapi gyüjtött vizeletemet naplót írnom hogy mit eszem majd a kórházba vért vesznek kaja előtt után és ezt a 38. hétig.Most kb 5. napja csinálom a diétát a cukrom rendben viszont hasmenésem van ami nem tudom mennyire jó?
2014. nov. 12. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Az édesítőszerek okozhatnak hasmenést, a diéta önmagában nem.
2014. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Lehet a rostdúsabb, megváltozott étkezéstől is. A xylit is okozhat hasmenést. Én vettem kókuszcukrot, az is lassúfelszívódású, nekem nem emeli meg nagyon a cukromat,finomítatlan, az íze karamellás, és nem szaladgálok tőle... :)
2014. nov. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor én diétáztam emiatt, nekem is állandóan hasmenésem volt :S
2014. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!