Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatok, élmények?

Tapasztalatok, élmények?

Figyelt kérdés

Most várom az első kisbabám,nagyon nagy az öröm.:)

Nagyon izgulok,hogy valamit elrontok,vagy nem fogok jót csinálni esetleg valami baj lesz.

Nagyon félek ezektől,anyukám mindig bíztat,de ilyenek az anyukák.

Miket kellene megvenni?Mi a fontos amit tényleg használni fog a baba?Mik a legjobb márkák?

Ami tuti hogy jól működik?Minden szeretnék megtudni!

Milyen vizsgálatokra kell majd mennem?

Császármetszés és a természetes szülés,kinek melyik volt?És milyen volt,mi volt utána?

Milyen az első szoptatás?Ti miket éreztetek terhesség alatt?Szülés után?

Hány napot voltatok a kórházban?Milyen volt bent?

Miket vittetek?Milyenek voltak az orvosok?

Mikor vittétek el a babátokat sétálni vagy bárhova?

6hkm



2014. dec. 21. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jó sok kérdés.

fontos: rucik cumisuvegek kisagy pelenkazo pelenka.popsi torlo torulkozo autos babahordozo (sok helyen.csak abba hozhatod el a babat.de nem is.nagyon tudod nelkule) textil pelenka eldobhato pelenka baba kad, agynemu

márkák: miből mi. a Medela és az Avent termékeit használom. Amiből lehet, használtat vettünk: ruhakbol, butorokbol jatekokbol...

ujat: higienias cuccokbol es legzesfigyelokbol, bimbovedobol.

a korhazban lesz szulesfelkeszito - kerdezd a vedonot h mikor. erdemes ra elmenni ott korbe vezeznek a szuleszeten, elmondjak a korhazra jellemzo dolgokat - mit kell bevinni stb.

en csaszarral szultem, sajnos vajjudtam is ugyhogy mindkettobe van tapasztalatom. annyit mondhatok, lehet h a termeszetes szules abbam a pillanatban fajdalmas, de utana 2 napon belul kutya bajod. en a csaszar utan még 3 hettel is zombi voltam. szoval javaslom maradj a termeszetesnel. igy utolag annyira nem is faj.

nekem nem ment az elejen a szoptazmtas, fajt mindenem (még egy erv a termeszetes mellett) nem tudtam mellre tenni a babat. jol jott a kezi fejo (avent), mert belazasodtam ugy begyulladt a mellem (10 napot voltam bent), mindenkepp ajanlom h vegyel, es ehhez mikros sterilizalo (avent) se art. illetve nekem a bimbovedo (medela) is eletmento volt anelkul nem tudott enni a babam...mai napig hasznalom 5 honapos még csak anyatejes. ne ijedj meg ha az elejen nincs tej nekem se volt. tapszerrel potoltunk de idovel megjott a tejem - sok fejéssel es el is hagytuk a tapszert.

nekem eletmento volt a baba merleg is. sokan ellenzik de nekem gyakorlatilag elengedhetetlen volt h tudjam mennyit eszik mennyi tapszert ker...berelni is lehet, mi bereltuj.

kismama rucikat es baba holmikat akar csomakban is erdemes venni aprod.hun, szinte vadi ujak vannak potom penzert.

a szules utan jol fog jonni a segitseg, anyukad koltozzon oda egy hetre hogy neked csak a fejessel alvassal kelljen foglalkozni.

setaltatas: a vedono utasitasara az elso ket hetben napi 5 percet levegozott utana barmennyi idore ki lehetett vinni (nyar volt)


vizsgalatok: eloszor elmesz a nodokihoz, megallapitja a terhesseget, egy evnel nem regebbi rakszures.kell ha nincs majd fog csinalni. 12 hetesen genetikai uh (+valaszthato genetikai vervetelek penzert amik sztem feleslegesek), a 12. heti uhig fel kell keresned a vedonot es teljes verkepet + vieletet kell csinaltatnod. a 16. heten van afp vervetel es itt leveszik szifilissszhez es hepatitishez is - ha meg letezik lehet mar eltoroltek...utana elvileg a 18. hettol havonta uh, a 24. heten van egy terheles cukor meres, meg a.30. hwt korul nekem.kertek meg egy teljes verkepet+vizeletet. 36. hettol hetente ctg/nst es orvostol fuggoen mehszaj vizsgalat illetve vesznek le.kenetet mert megnezik a streptococcus bacit h.van e esetleg. 40. hettol naponta ctg nst mehszaj vizsgalat, a 41. heten pedig altalaban szules inditas - nalam ez tortent.

nalunk jo fejek.az orvosok, a vedono egy tunder, de.fogadott dokihoz jartam. a haziorvoshoz is kellett jarni beutalokert a vervetelekhez

midnenrol bovebb info, segitseg a www.lll.hu oldalan, es ajalnlom a.youtube.hun a Parents szulokepzo videoit is (helyes szoptatas, pwlenkazas stb)

2014. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem fogsz elrontani semmit sem :) Olvasgass, temérdek időd van még! Ajánlom az Elég jó szülő c. könyvet :) Nem kell tökéletesnek lenni, csak elég jónak ;) !


Hogy kinek-mi a fontos, hasznos és mi nem, teljesen egyéni. Én azt hittem, a mellszívó fontos lesz, alig használtam, míg a pelenkakukát ajándékba kaptam és most áldom azt, aki adta, mert borzasztó praktikus. Pedig akkor tök feleslegesnek éreztem. De más meg máshogy érzi, majd a gyakorlatban derül ki igazán, mi is kell :) Nagyon-nagyon az alapokat vegyétek csak meg, és ha felmerül az igény, akkor csak bővítitek a dolgokat! :) Hatalmas üzletág épül a babacuccokra, ne engedjetek a csillivilli csábításnak, mert ingetek-gatyátok rámegy, tényleg brutális tud lenni. Főleg, amikor több ezer forint elmegy a rugira, amit hord kb. 3 hétig... később még jól jön az a pénz, ami ilyenkor nem folyt el :) Számtalan helyen olvashatsz kelengyelistákat, érdemes átgondolni őket, és írni egy személyre szabottat és aszerint vásárolni. 9 hónap alatt keresni az akciókat, mindig van! :) [link]


A vizsgálatok sorrendje adott, a neten ezt is megtalálod, de sok múlik a dokidon is: [link]


A természetes szülésre készülni kell, nagyon magas manapság a császárarány. Nem minden orvos és nem minden kórház egyforma. Ez egy fantasztikus beszélgetés egy fantasztikus szülésznővel, érdemes megfontolni, amiket mond: [link]


Nekem a szoptatás eleinte nagyon fájt, mert nem tudtam, hogy erre is érdemes készülni, és főleg nem tudtam, hogy van értelme szoptatási tanácsadó elérhetőségét eltenni, vészhelyzet esetére (mert a kórházakban nem viszik túlzásba a segítséget), én rosszul tettem mellre. Tiszta lila foltos lettem és hetekig zokogtam, már komolyan megfontoltam, hogy a tej ellenére abbahagyom, de szerencsére nem tettem. Utána, ahogy megtanultam, mit kell csinálni, csodálatos élmény lett! :) szintén egy hasznos oldal: [link]


4 napot voltam kórházban, császár lett a vége, sajnos. Semmi különös nem volt bent, nekem szerencsém volt, nem ért semmi támadás. Barátnőm viszont kikészült a csecsemősöktől másik kórházban, ezért sem mindegy, hol szül az ember.


Nemigen kellett vinni semmit, mindent adtak. De ezt kórháza válogatja. Ha megvan a kórház, ahol szülni fogsz, nézz utána a honlapjukon, a legtöbb helyen tartanak ingyenes szülésfelkészítő tanfolyamokat, ahol elmondják az ilyen és egyéb adminisztratív tennivalókat! :) Gyakran van szülőszoba látogatás is, ahol megnézheted, hol is fogsz szülni, ha abba a kórházba mész.


Novemberi a kisfiam, ezért csak lassan mentünk levegőre, nagyon féltettem, szerintem 2 hónapos volt, mikor először hosszabb sétára mentünk. A rugalmas hordozókendő egy álom volt (www.liliputi.hu oldalról vettük), csodálatos érzés volt hordozni. A mai napig hordozzuk, már 1 éves elmúlt, csak most már csatos hordozóban.


Anyukákkal beszélgethetsz a mamami.hu oldal fórumain is, témák szerint van bontva a beszélgetés! :)


Gratulálok, sok boldogságot, problémamentes várandósságot és könnyű szülést neked! :)

2014. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen sok kérdés,mert nagyon sokra vagyok kíváncsi.:)

És mikor kellene megvenni a nagyobb dolgokat,mint pl:babakocsi,babaágy stb..?

és mikor a kisebbeket pl:takaró,textil pelus stb..?

Mi is Avent termékeket szeretjük.

Mi mindenből újat veszünk,kicsit higéniások vagyunk...

Bár kaptunk babaruhákat.

Igen a szülésfelkészítőre én is elszeretnék menni,oda lehet menni a párommal?

3 hét a császár után?Én természetes úton szeretnék szülni,de hát ezt nem mindig a nő dönti el.De reménykedem benne,hogy normális lesz.

És nagyon fájt a császár metszés?Mekkora heg maradt ?

És meddig tartott a mellgyulladás?Igen mellszívót tuti veszek,a sterilizátor is fontos?

Bimbóvédő mikor kell?Gratulálok az 5 hónapos babádnak :)

A családban mindenkinek nagyon sok teje volt,anyukám jól lakatta a mellette lévők babáját is,amikor nekik nem volt tejük :)

Igen mérleget lehet kölcsönözni is,ha jól tudom.Mikor kell venni kismama ruhákat,illetve azokat hol a legjobb venni?

Persze nem drágákat,mivel gyorsan kinőhetem.

Igen anyukám segíteni fog nagyon sok mindenben,aminek nagyon örülök.És persze meg is fogom hálálni.

Csak 5 percet lehet,többet nem?És ha leviszem már a 3-4.nap?

És védőnőt hol kell kérnem vagy kapnom?Kicsit hülyén hangzik,de nem tudom.

Mi az apf?Hetente ctg?Nst mi az?

Te hol laksz hogy ilyen jó fejek a dokik?

Neked volt érzéstelenítő?Tényleg a gerinchez adják,nagyon fáj?

És igen a videókat már néztem,nagyon szépen köszönöm eddig a válaszodat.Sokat segítettél.


2-es

Nagyon sokat olvasgatok,sok könyvet vettem,de mindengyik cáfolja a másikat.Így sokat nem értek,azért kérdezem itt.

Persze senki se tökéletes,de szeretném a legjobbat kihozni magamból.

Igen itt már regisztráltam,amikor megtudtam hogy terhes vagyok :)

Az egész család innen vásáról,nagyon sok barátnőm is.

Nagyon szeretem innen a dolgokat.

Sajnos igen,én nagyon szeretem vásárolgatni a ruhákat,igaz most még nem vásároltam egyet sem,de ismerem magamat.

De tudom hol a határ,olyat nem veszek amit 1-2 hétig használ a gyerek.Pl:56-os ruhákból felesleges sokat venni,mert nagyon gyorsan kifogja nőni.

Így mindig akkor fogom venni,ha már ott tartunk hogy kell.

Már nagyon sok kelengye listát olvastam át,de mindenhol más más ami fontos,valahol sok minden van ami szerintem hülyeség,megkérdeztem anyukámat is hogy ő miket használt régebben velem és a testvéreimmel.

Sok mindenkit megkérdeztem már és mindig más más a véleményük.

Ez az oldal viszont nagyon tetszik [link]

Télleg érdekes dolgok vannak itt.


Szegény neked is császárod volt?Uhh..barátnőd mért őrült meg tőlük?

Miket nem kellet vinni?

Na akkor az segített cipelni a fiadat,és neked is nagyon gratulálok hozzá!:)

Nekem elvileg vagy augusztus vagy szeptemberi lesz.

Köszönöm az oldalakat,hasznosak.

Köszönöm szépen tényleg.

2014. dec. 21. 22:13
 4/11 A kérdező kommentje:

Meddig lesz köldökcsont?

Hogyan kell tisztítani,vagy nem kell?

A védőnő házhoz is jön?Megnézi hogy hol fog lakni a baba?

Milyen a környezet?

2014. dec. 21. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:
köldökcsonK, nem köldökcsont...
2014. dec. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocs, nem akartam bunkó lenni, mégis sikerült...

:( Bocsánat.

Szóval a köldökcsonkot a legújabb WHO-elvek szerint egyáltalán nem kell semmivel sem kezelni, mert az alkohol pl. azokat a baktériumokat is elpusztítja, amik segítenek a gyors leválásban. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy külföldön sehol, semmit nem kell csinálni a köldökcsonkkal. Ha vizes lesz, akkor hajszárítóval óvatosan megszárítod, ha meg "koszos" lesz, max. langyos vizes ronggyal áttörlöd. És szárítod.

Magyarországon persze még nem haladunk a korral, alkohollal kell fertőtleníteni, ill. hexaklorofénes hintőporral kellett kezelni. A hexaklorofénes hintőpor már állítólag nemigen kapható - szerencsére, mert a betegtájékoztatójában ez olvasható:

"Nem szabad a készítményt alkalmazni:

Nem alkalmazható kisgyermekkorban, [...] A készítmény alkalmazása kisgyermekeknek ellenjavallt." Itt a betegtájékoztató: [link]


Van helyette talán már egy másik hintőpor, efelől nem tudok biztosat, csak hallomásból tudom. Én a 16. héten járok (első baba) és ebben a dologban mindenképpen megpróbálok majd haladni a korral, magyar védőnői ajánlás ide vagy oda (a védőnőm egyébként aranyos nagyon!)


A védőnőm annyit mondott, hogy a hazamenetel utáni első napok egyikén ki szokott menni, ill. szülés előtt is kimegy megnézni a körülményeket. Persze itt nem azt nézi, hogy megvan-e a babának a Fisher Price összes, hanem van-e folyóvíz, meleg víz, fűtés, wc... Még nem járt nálunk.

2014. dec. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, pest megyEben élek, pest megyei a korhaz.

a csaszar nem fajt, az erzestelenito a gerincbe kicsit kellemetlen volt. maga a heg kb 15 cm de vuszonylag szepre csinalta a doki. a mellem a 3. napra gyulladt be es 6 napig voltam lazas, ketfele antibiotikummal kezeltek, emiatt nem tudtam pihenni az elso 10 napban, kb azert is kuldtek haza mert ugy lattak h bent nem fogok tudni meggyogyulni....egy ilyen helyen nem lehet aludni, napi 2 orakat aludtam, ha teheted elotte napokig pihenj. ezert volt valszeg olyan lassu a felepules. meg hat atvagnak szinte minden izmot persze hogy napokig tart mig rendbe jossz; mig ha alul jon ki ababa max a gatsebbel szivsz de az se torvenyszeru.

a terhesdegrol még egy jo konyvet ajanlok: Az a kilenc hónap a cime.

a nődoki utan menj a haziorvoshoz a 9. hét tajekan,kerj beutalot a vizelet verkephez. ő fogja megmondani ki a területileg illetekes vedőnőd, es mikor hova.menjel hozza. hozzam kijott egyszer a szules elott de nem bantam, sokat segitett tanacsokkal. a korhaz utan is jott, jo volt h nem nekem kellett attolnom az ujszulottem 40 fokban verző allapotban. a babamerleget is o hozta vegul.penzt sem kertek erte, igy egy kis ajandekot vettem neki az arra szant keretbol.

a babas dolgokat raertek a 20. hettol, ha már tudjatok a nemét. alt. a 18. heti uhn tudjak biztosra mondani.

2014. dec. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

a sterilizator joval kenyelmesebb mintha labosba melegitenel allandoan vizet, en azt se tudom mit kezdenek nelkule. bimbovedot en mar a korhazba magammal vittem csak epp nem tudtam h az aventes formailag nem lesz jo, ott nem tudott vele szivni, a mellem is valszeg ezert gyulladt be. atlagos cicihez kozep meret kell, a medelat a csecsemosok ajanlottak es szinte minden kismami azt hasznalta. par szaz ft a brendonban, en a helyedben mindenkepp vennek max nem ffogod hasznalni. bar csak lett volna nalam elso naptol...talan be se lazasodok.

mondjak h cumi zavaros lesz a baba meg utana nem fog tudni szopizni. cafolom mjndkettot, hol uvegbol eszik hol bimbo vedovel hol naturba anelkul, mar 5. honapja es koszoni szepen, jol van:)

nekem azt mondta a vedono az elso ket hetbe ne vigyem ki fel orakra....mindenhol mast mondanak kerdezd majd meg a tieded (egyebkent o fog minden kerdesedre valaszolni tudni amit itt felteszel meg ad majd papirt h mikor milyen vizsgalat van).

2014. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsi köldökcsonkot akartam írni,csak annyira izgulok hogy már azt se tudom mit írok le.:)

Semmi baj 23:39

Kijavítottál egy hibát,amit elírtam,de bocsánatot kértél és köszönöm.:):)

Értem és mennyire kell hozzáérni?Nagyon óvatosan,alig hozzányúlni?

Az a baj,hogy nekem a védőnőm 11.kerületi,eddig ott laktam és most békáson lakom oda is eljön?

Miket nézz?


1-es

Értem,huh kicsit félek a szüléstől,milyen lesz,hogy fog zajlani...

Értem akkor átfog jönni valamikor szülés elött és után.

Akkor nagyon aranyos lehetett.


Akkor veszek bimbóvédőt,max nem fogom használni,inkább legyen,mint hogy keljen de nincs.

Értem,igen mindent megfogok tőle kérdezni,remélem nem lesz elege belőlem ennyi kérdés után.

Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 22. 14:11
 10/11 anonim ***** válasza:
a koldok apolast megmutatjak majd az ujszulottes noverek :) illetve nekem a furdetest is megmutattak
2014. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!