Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinél jelentkezett a...

Valakinél jelentkezett a terhesség alatt tartós kéz-zsibbadás, esetenként a kézfej érzéktelensége?

Figyelt kérdés
37+4 hetes kismama vagyok és kb. 1 hete már olyan szinten zsibbad a kezem (valamikor az egész karom), hogy néha már szó szerint érzéktelenné válik. Nem tudom érzékelni, ha valamit megfogok.Szokott a lábam is zsibbadni, de az általában némi mozgatás hatására elmúlik. A kezem viszont hiába rázom, mozgatom, stb. egyszerűen nem jön rendbe. Mondtam már védőnőnek, orvosnak, de azt mondták ez teljesen normális. Szerintem nem. Az orvosom írt fel nekem 2 hónapja vérképző gyógyszert, mert a terhesség alatt enyhe vérszegénységet fedeztek fel. Lehet, hogy a vérkeringésemnek köze lehet ehhez? Kérlek válaszoljon, aki hasonlóan érezte / érzi magát a terhesség alatt. Mitől lehet ez?

2014. dec. 22. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen! Szintén a vége felé. Én eleve vérszegény voltam terhesség előtt is, és azóta is. De tényleg ijesztő ahogy megfogod a saját kezed, és nem érzed...csak egy húsdarab. Bocs a részletek miatt :) szóval teljesen normális!
2014. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a víz nyomhatja az idegeket, és azért zsibbad a kezem. Lehetett benne valami, mert szülés után, ahogy lement rólam a víz, elmúlt a zsibbadás is.
2014. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó 2 hónap ilyen volt sőt fájt is.Kitartás természetes vizesedés miatt van.Szülés után egyből elmúlt pedig császároztak.

Vérnyomásod rendben van?Szoktál rosszul lenni?Engem be is fektettek toxémia miatt annyira bevizesedtem az utolsó 2 hétben.Pihenj sokat más ellenszer nincs rá sajnos :(

2014. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2014. dec. 22. 20:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, és utána sem múlt el túl gyorsan. 13 hónapja szültem, de még mindig zsiborog néha a kisujjam, csak lassan javul. A combom oldala zsibbadt sokat a vége felé, de az szülés után gyorsan javult.
2014. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, a vérnyomásom teljesen rendben van, rendszeresen mérve van és eddig ezzel semmi probléma nem volt. Remélem mostmár hamarosan elmúlik, mert már nagyon idegesítő...
2014. dec. 22. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám. Szülés után megszűnt. Valószínű, hogy nálam is a víz okozta.
2014. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

24-25. héttől végig zsibbadt, fájt mind a két csuklóm. Szülés előtt pár héttel már az ujjaim sem hajoltak be rendesen és a lábam is elkezdte az utolsó hétre. Szülésel kb. még aznap eltűnt az egész.


Szerintem a vizesedéstől, nyomástól ideiglenes alagút-szindróma miatt csinálja ezt a kéz. Fáslizd, borogasd, az jó neki.

2014. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt ilyen,a 30.héttől....senkinek nem kivánom...

Nekem is azt mondták,ha megszülök elmúlik,de hol volt még a szülés.....

Aztán megszültem,természetesen nem múlt el.Elmentem egy hozzáértő dokihoz,ahol kiderült,carpalis-alagút szindróma van mindkét kezembe,a terhesség során alakult ki,meg kellett műteni.Azóta szerencsére nincs ilyen baj,frontoknál picit érzékeny néha,de ez legyen a legkevesebb ahhoz képest,milyen fájdalmaimm voltak a 30.héttől....

Persze kivánom hogy neked ne ez legyen a bajod,csak leirtam hogy nálam ugyanez volt,a fogkefét se tudtam megfogni...stb,és ez lett belőle...

2014. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 37+5 hetes vagyok. Ugyanez a problémám, nekem is azt mondta a doki, hogy ez normális. Nekem emellett éjszaka 1-1 mozdulatnál amikor pl fordulok, mindig kiakad a bal csuklóm és marhára fáj. Ezeket leszámítva, Te hogy viseled? :)
2014. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!