Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell érteni a 180grammos...

Hogy kell érteni a 180grammos diétát?

Figyelt kérdés
Az a lényeg hogy terhességi diabetes alatt pont ennyi szénhidrátot egyek egy nap úgy hogy jó a mért érték a határ alatt legyen vagy ehetek kevesebbet egy nap ugyanúgy jó értékek mellett? Miért kell étkezésekre lebontva adott grammot enni?
2014. dec. 24. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Javasolhatok valamit? Keress egy jó dietetikust, szükséged lesz rá. Debrecenben az SZTK-ban pl. nagyon jó, lelkiismeretes nő van.

Azért kell így lebontani étkezésekre, mert minden napszakban más-más igénye van a szervezetnek. Muszáj a vércukorszintet "egyenesben" tartani, mert ha össze-vissza ugrál, a babában okoz károkat. Ha valaki súlyos diabéteszes és tojik rá, az a baba életébe is kerülhet.

2014. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát nem az a lényeg, hogy ne ugorjon fel hanem hogy egyenletes legyen? Az étkezéseket tartom, hányszor és mikor de eddig nem számoltam ki mindent egyesével csak nagyjából. A terheléses vizsgálat épp csak a határon volt de lehet h az is csak azért mert előző este későn ettem, nehezet...
2014. dec. 24. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, hogy állandó legyen a cukor szinted és nem csak a 180g a lényeg, sokkal fontosabb, hogy milyen szénhidrátokat eszel.
2014. dec. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyümölcs, péksüti, üdítő, csoki, keksz, chips, kuki dobni fogja és felejtős. Ha pörköltből etted túl magad köret és kenyér nélkül, tuti nem okozott gondot.

Az, hogy nagyjából számolod ki a ch-ot jó e, csak akkor tudod meg, ha rendszeresen méred a cukrodat evés után.

Én szigorúan betartottam mindent, mégis inzulint kaptam. De nekem 9 volt a terheltem.

2014. dec. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért jó betartani az előírt ch-kat, pl. ebédre 50 garmm, ha össze-vissza fogyasztasz akkor mondjuk aceton lehet a vizeletben, az sem feltétlenül jó, míg ha átcsoportosítod és sokat eszel ebédre de reggel nagyon keveset, akkor pedig ebéd után kiugró lesz az értéked.
2014. dec. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem így kell ennem. R.30 T.30 E.50 U.20 V 30 pótvacsi 20 Amúgy az alap úgy van hogy reggeli 40, tízórai 20, de a 40 reggelire 7 felett volt bőven, így most ezt próbáljuk ki a doki nénivel.
2014. dec. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és a dietetikus szerint + - 10 gramm eltérés legyen csak naponta összességében.
2014. dec. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
és ami elő van írva, azt meg is kell enni. Én volt hogy olyan ebédet ettem,aminek szinte 0 volt a CH értéke, olyan lecseszést kaptam érte......
2014. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!