Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhelés utáni vércukor...

Terhelés utáni vércukor eredményem 8 lett, a Honvéd kórházba küldtek a diabetológiára Dr. Baranyi Évához.150 grammos diétát javasoltak, de félek, az nagyon kevés lesz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlsúlyos, 62,5 kg vagyok (167 cm) eddig a terhesség alatt csak 2,5 kg-t híztam. Félek ha ilyen keveset eszek, nem fog megfelelően fejlődni a baba, esetleg még én is fogyni fogok. 23 hetes vagyok most. Írtak fel másnak is 150 grammos diétát, vagy titeket nem kínoztak meg ennyire? :)
2014. nov. 12. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A 150 g teljesen normális, és nem fogsz fogyni tőle, rendesen kell táplálkozni, az egészséges kaja meg nem a csokikból, üdítékből és egyéb cukros vackokból áll, nem ezektől fog fejlődni a baba.
2014. nov. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is 150 g-os diétán voltam. Kell idő, amíg megszokja a szervezeted, és nem érzed magad mindig éhesnek, de a baba fejlődni fog, hidd el. Nekem is rendesen fejlődött. A szülés után még hálás is leszel a diétáért, én pl. szülés után 1-2 héttel ugyanannyi kg voltam, mint a terhességem előtt.
2014. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baj, a baba a diéta mellett is rendesen fog fejlődni.

Nekem 8,7 volt a terhelt cukrom és 160 gr ch diétán voltam. Nem is sikerült mindig megenni ennyit.

2014. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kevés.

a cukrokat, a finomlisztet ki kell dobni, rizsből egyszerre egy marékkal max, krumpliból, tésztából szintén. Körtét, banánk max 1-et, de inkább felet, szőlőt is hanyagolni. stb. napi 5 adagra elosztva a 150g elég és teljesen tartható, majdnem hogy normális, értékes táplálékokat tudsz így magadhoz venni.

zsömle helyett pl. rozskenyér (igazi) egy szelet és nagy adag tojásrántotta paprikával, hagymával, gombával stb.

mindent ehetsz, csak ezeket a finomított szkat ne, akkor nem lesz gond a cukorral.

2014. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1 hete derült ki a dolog, azóta semmi cukrosat nem ettem, liszteset sem, csak nem számolgattam. Vettem nyírfacukrot pl a naturjoghurtba, és zabkorpát, szintén joghurtba szoktam keverni délelőttönként. Tulajdonkeppen eddig sem cukron, meg csokikon éltem egyáltalán, valószínűleg apukámtól "örököltem" a hajlamot, ő inzulinos cukorbeteg volt az utolsó pár évében már. Csak azért ijedtem meg, mert annyian botránkoztak meg, akiknek mondtam, hogy 150 gramm.. Mindenki mondta, hogy a kismamáknak ez nagyon kevés, és hogy a 160 vagy 180 grammos lenne az ideális. Olyan is volt, aki azt mondta, az ő szervezete éhezett a 160 grammostol is, és már 240-re emelték fel neki. Szóval csak ezért érdekelt. De köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. :)
2014. nov. 12. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyirfacukor nem a legjobb választás, becsapós, mert annak van szénhidráttartalma, nem is kevés. Inkább steviat használj, annak nincs szénhidráttartalma és természetes is.

Én is 150 g ch diétán vagyok, őszintén szólva sokszor érzek éhséget, és nagyon-nagyon hiányoznak a finomságok. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de még a gy ümölcsöt is meg kell gondolni, hogy mi fér bele és mi nem. De persze kibírom, mert a babám a legfontosabb.

2014. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, ő a legfontosabb! :) a Norbi féle update túrórudi, és puding azért belefér néha uzsira?
2014. nov. 12. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:

A diabetológián felosztják majd, hogy melyik étkezésre mennyi szénhidrátot fogyaszthatsz, ha abba majd belefér a rudi, akkor természetesen megeheted.

Én uzsira és tízóraira is csak 10-10 g-ot kaptam, abba nem sok minden fér bele. :(

2014. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A ma már elkezdtem a dolgot. :) reggeli 25 gr, tízórai 25 gr, ebéd 50 gr, uzsi 20 gr, vacsi 30 gr. Nem tűnik vészesnek, a tízóraimtól megijedtem, mert csak egy pohár activiába tettem 2 kanál zabkorpát, és kevéskének tűnt, de tök jól laktam, sztem megleszek ebédig. :)
2014. nov. 13. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!