Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 napos terhes vagyok ma...

12+5 napos terhes vagyok ma voltam a genetikai ultrahangon. NT:1, 0mm az eredményem. Ez jó? Érdemes lenne integrált tesztet is csináltatnom? (33 éves vagyok)

Figyelt kérdés
2008. aug. 18. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az NT teljesen jó! Szerintem érdemes megcsináltatnod az integrált tesztet, én is azt csináltattam meg, még várom a 2. vérvétel eredményét, 37 éves vagyok. Különben nálunk ingyen megcsinálják minden kismamának.

Ha van róla kérdésed, s persze, ha tudok szívesen válaszolok.

2008. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ingyen?Én a kistarcsai korházba tartozom, de máshol kell mgcsináltatnom a tesztet és mindenhol 25000 ft-ot mondtak. Te hol csináltatod meg?Azért vagyok nagy dillemában mert ha jo az eredményem akkor miért ajánlják? Nem kevés pénz de nehogy félreértsd nem sajnálom a gyerek egészsége érdekében, csak nem értem hogy akkor minek.Nagyon köszönöm előre is a válaszod.
2008. aug. 18. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kaposvári vagyok, nálunk Pécsre kell menni 35 év felett. itt ingyenesen csinálják a tesztet. 12. hét uh-on NT+orrcsont. Plusz egy vérvétel két adattal. Ebből számolnak egy kockázatot a down kórral kapcsolatban. A 16. héten vesznek vért, 4 adatot néznek. A kötelező afp-n kívül még hármat. Ebből a két vérvételből számolják a kockázatot, down, edwards, patau szindrómára és nyitott gerincre. Ez 95%-os. Ezután jön egy genetikai uh. S ezek alapján döntjük el, hogy szükséges-e a magzatvízvétel. Amit azért jó elkerülni, mert vetélési kockázattal jár. Tehát kapunk egy olyan eredményt, amit csak az uh nem tud kimutatni. Az afp meg önmagában már nagyon elavult eljárás. Bocsi, hogy hosszú voltam. Ha bármi érdekel nagyon szívesen megírom, amit tudok róla. Sajnos a szakmám révén nagyon sok sérült gyerekkel találkozom, így elég sokat tudok a témáról. Nagyon boldog babavárást!
2008. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előzőből kifelejtettem, hogy az idéntől az összes somogyinak ingyen megcsinálják Kaposváron a tesztet. Csak a 35 felettieknek kell Pécsre menniük!
2008. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, az eredményeddel biztos minden rendben lesz,és nagyon boldog babavárást kivánok.
2008. aug. 18. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit csináltam volna, ha 35 év alatti lennék, s pénzbe került volna mindez, úgyhogy megértem a dilemmádat. Én ugyanígy dilemmázok a 4d-n, mivel ez sem kerül kevés pénzbe, s nem tudom, hogy mennyire értenek hozzá. További sikeres babavárást!
2008. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!