Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhesen megkapott a...

4 hetes terhesen megkapott a szomszéd kutyája! Baj lehet belőle?

Figyelt kérdés

4 hetes terhes vagyok, bár még csak egy pozitiv tesztem van.Pénteken tudtam meg, erre szombaton megkapott a szomszéd kutyája, aki ugye mint utolag megtudtam nem volt beoltva.Voltam a balesetin, csak felületi a seb, mivel terhes vagyok, ezért oltást nem adtak.Ma voltam a körzetinél, az meg jól megijesztett, hogyha kiderül,hogy veszett a kutya, akkor elveszik a babámat, most a kutya 14 napos megfigyelésen van, veszettségi tüneteti nincsenek.Volt valakinek ilyen esete, vagy ha tudd ilyenről akkor légyszi irjon.Körbenéztem a neten ott meg azt találtam, hogy nincs következménye a védőoltásnak.

Két hét alatt én megörülök, meg 8 hónapja várjuk a drágámat!! előre is köszönöm és bocsi kicsit hosszúra sikeredet


2008. aug. 19. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Még hány pozitív tesztet szeretnél? Vagy azt gondolod egy pozitív nem pozitív?

Persze hogy lehet baj, akár azért mert előtte fürdőzött valami dögben-akutyák azt szeretik, vagy túrta a földet- toxoplazmózis!!!

Nem akarlak megijeszteni, de ezt kérdezted. Azonnal kérd el a szomszédtól a kutya oltási könyvét, írd fel, hogy mikor volt utoljára beoltva veszettség ellen aztán irány a doki, majd ő elmondja mire van szükség, esetleg vérvétel stb...

Erre figyelni kell. Az is számít kinti kutya-e, vagy milyen fokú az a megkapás.

2008. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Még annyit, hogy ha bármi gondod lesz belőle, akkor már van következménye, hogy nem kapott oltást a kutya..perelhetsz, jól megbűntetik azt ennyi.

Remélem nem lesz baj , mert nem a veszettség az alapprobléma, hanem , hogy a szájában mi volt, mert ezeután eltudom képzelni, hogy nem valami tiszta eb, ha oltása sincs.

2008. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Amit irtál azon már mind tul vagyok, Irtam, hogy oltva nincs (befogadott kutya), karanténba van, várni kell stb....Azt amit leirtál azokat én is tudom, mert a doki mondta,csak kiváncsi voltam, hogy konkrétan ilyen esete volt-e valakinek!Azért köszönöm, hogy válaszoltál, legalább megerősitettél abban, amit már ugyis tudtam!:-(

2008. aug. 19. 12:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, szerintem kicsit tul nyers volt az elozo hozzaszolo.

Van rizikofaktor, de probalj meg nem szornyen aggodni, mert azzal csak meg jobban artasz magatoknak. Ugyanannyi az eselye annak, hogy baj lehet, mint annak, hogy semmi baj nem lesz. Allj hozza pozitivan, es keruld el a kutyakat nagyivben. Azert egy tetanusz lehet, hogy segitene a dolgon, jo lenne, ha tudnal beszelni egy szakorvossal, aki esetleg tudna vmi oltast javasolni neked, aminek nincs kovetkezmenye a babara nezve. Ezt a ket hetet meg csak modjaval izguld at, mert az idegeskedessel nagyban noveled egy lehetseges veteles kockazatat.

Nagyon szoritok ertetek.

2008. aug. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem foglak ijesztgetni.Hála Isten még nem harapott meg kutya, csak leírom én még mit tennék. Mindenképp az első utam a nőgyógyász lenne. Ő tudni fogja, milyen oltást kaphatsz esetleg, hogy mire kell figyelned vagy hova mehetsz ezzel a dologgal kapcsolatban. Szóval mielőtt bármilyen doki tűt szúrna belém, én megkérdeznék egy nőgyógyászt. És ne aggódj, az nem tesz jót egyikőtöknek sem! Vigyázz magadra, amíg ki nem derük valami!

Minden jót, szorítok hogy rendben legyetek!

26 hetes kismama

2008. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszolónak, nagyon szépen köszönöm a segítséget és a jó tanácsot.

El is megyek nőgyógyászhoz hátha ő tud mondani valami okosat!Bár a két hetet szerintem igy is ugy is meg kell várni, de megprobálok teljesen pozitiv maradni, és vigyázzni a drágámra!

Köszi mégegyszer

2008. aug. 19. 13:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ne izgulj, nem lesz semmi baj! Nem nagyon mászkálnak veszett négylábúak manapság az utcán. Pont azért mert a legtöbb oltva van. Az egyéb fertőzésektől meg nem kell félned, azért mert az emberi szervezet jól ki van találva.

Nekem volt végig a terhesség alatt kutyám, volt is neki valami nagy betegsége, amit szerencsére túlélt, aztán egy hét után én is elkaptam 22 hetesen, Lászlóban landoltam a fertőző osztályon (véres hasmenés, hányás)és makk egészséges gyerkőc született.

Kitartás és ne izgulj!

2008. aug. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a toxop-t az állati ürülékkel való érintkezéskor kaphatjuk el és inkább a macsesztól.
2008. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!