Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a terhességi cukorbetegs...

Félek a terhességi cukorbetegségtől! Kinél hogy alakult ki?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok és picit több a vizem.
2010. febr. 5. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én terhescukros voltam, de nem kellett inzulinozni magam. Félni szerintem nem kell tőle, nem a világvége, több odafigyeléssel jár, diétáznom kellett (ez volt az egyetlen előnye, nem hiztam sokat). Mérnem kellett a cukromat soxor..
2010. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző, ja, és hogy alakult ki? Szerintem ez hajlam. Amig nem voltam terheléses cukorvizsgálaton, előtte már mondta a dokim, hogy kicsit több a magzatvizem az átlagosnál. Mielőtt kiderült volna, hogy cukros lettem, mindent ettem, de utána diétáznom kellett, oda kellett figyelnem a szénhidrát bevitelre.
2010. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha félsz, akkor is ki fog alakulni!! Úgyhogy kár félni.

Nekem az elsőnél volt, aztán túléltük mint sok más mindenki. A másodiknál-pedig vártuk-nem lett.

Amúgy sok kismamát hallottam, aki "megelőzésként" semmi szénhidrátot nem evett, mégis cukros lett...

Erről ennyit...

Szóval éld az életed, ne foglalkozz ezzel, és igyekezz egészségesen és változatosan táplálkozni

2010. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is terhességi cukros lettem, sőt, inzulinoznom kellett, mert a diéta nem segített. De kibírtuk, szerencsére a babának sem lett semmi baja, úgyhogy ne aggódj. Pont azért kell szűrni, hogy később ne legyen baj.
2010. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!!
2010. febr. 5. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:

A terhességi cukrot az inzulinellenes hormonok termelődése, működése okozza, ezért megelőzni nem tudod. Nem mondom, hogy egy leányálom, de kibírható és akkor a babának sem lesz semmi baja.


Egyébként nekem egyik pillanatról a másikra alakult ki.

mamanetről:

"A terhesség cukorbetegséget kiváltó (diabetogén) hatása régóta ismert. A jelenség oka, hogy a terhesség alatti hormonális változások - a méhlepényben termelődő hormonok - csökkenthetik a szervezetben termelődő inzulin hatását, aminek következtében átmeneti inzulinrezisztencia jön létre. Inzulinrezisztens állapotban csökken a sejtek inzulinra adott válasza, így kevesebb cukrot (glükózt) tudnak felvenni. A vércukorszint emiatt növekszik, ez pedig arra készteti a hasnyálmirigy sejtjeit, hogy még több inzulint termeljenek. A hasnyálmirigy ilyenkor nem mindig tud lépést tartani a szervezet inzulinszükségletével, szülés után azonban a legtöbbször ismét visszaáll a szénhidrát-anyagcsere normális egyensúlya. Terhességi cukorbetegség a kismamák körülbelül három százalékában fordul elő"

2010. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!