Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsolnátok a 19 éves...

Mit tanácsolnátok a 19 éves terhes lányotoknak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy külföldön élek a párommal. Most 19 vagyok, hamarosan 20 leszek. Pozitívat teszteltem, és meg vagyok ilyedve, még nem mondtuk senkinek. nem lenne szivem abortuszra menni, ez eszembe sincs, és végülis a párommal szeretjük egymást, tehát vele terveztem az életet, de olyan hirtelen jött. (tudom hogy a mi "hibánk" tehát nem szükséges említeni)

Szóval ti mit szolnátok ha ilyen hírt kapnátok a lányotoktól? Félek hogy a szüleim azt mondanák vetessem el, Nemrég kezdtem el tanulni, szóval azt még tudom folytatni egy ideig... Kettős érzések vannak bennem, örülök is meg nem is, hiszen a szívem alatt hordozok egy kis életet, de még fiatalnak is érzem magam, szükségem lenne egy kis bíztatásra...

Köszönöm.



2015. jan. 7. 19:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
70%

Szia! Én is 19 éves vagyok. novemberbe tudtam meg , hogy 4 hetes terhes vagyok. hasonló érzêsek kavarogtak bennem , húztam az időt mostanáig , most mondtam el a szüleimnek. Hát meglepődtek , de maximálisan mellettem vannak és támogatnak.:) Hidd el , hogy bennem is kavalyogtak az érzések , hogy úristen fiatal vagyok mi lesz , de amikor hétről hétre láttam Uh n hogy fejlődik , meg amikor kihangositották a szivhangot...leirhatatlan!!!:)

Te is igy leszel vele!!

Boldog kellemes baba várást!!

11 Hkm

2015. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
84%

Először biztosan nem örülnék, akkor sem, ha a fiam jelentené be, hogy 19 évesen apa lesz, de mindenben támogatnám a gyerekemet. Mindenben! Amúgy olyan jó olvasni, hogy eszed ágában sincs elvetetni, kevés nő gondolja így, még a nálad idősebbek közül is. Ha nem lennének megfelelőek a körülményeid, vagy nem éreznéd azt mélyen, hogy számíthatsz a szüleid segítégére, a párodra, akkor szerintem máshogy gondolkodnál.

Én szurkolok, hogy minden rendben legyen.

2015. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia.enis 19eves vagyok.tudom hogy anyukam szereti a gyerekeket,noveremnek is van 3 es imadja oket.(noverem 17 volt amikor szulte az elsot).egybol elmondtam neki,a babanak orult es nem is engedte volna h elvetessem,csak a suli miatt szomorkodott.utolso evem lett volna de ezek a kutya torvenyek h 20% hianyzasna evismetles es vissza tesznek 9.be mert mar en vagyok az utolso 12.osztaly..szovall ahogy ismered a szuleid.szeretik e a gyerekeket es tamogatnanak teged joban rosszban?? 21hkm :)
2015. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Én is ennyi idős voltam, amikor terhes lettem :) A szüleim eleinte nem túlzottan örültek neki, de miután lecsillapodtak a kedélyek, teljesen elfogadták a dolgot, és nagyon várták az unokájuk megszületését. Remek nagyszülők, imádják az unokájukat már hét éve :)
2015. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

3-as, ha most 12.-es vagy, nem tehetnek vissza 9.-be, hiszen azt már elvégezted. Van róla bizonyítványod.

Amúgy meg miért nem kéred, hogy magántanuló lehess? Akkor nem számít a hiányzás, csak le kell vizsgáznod a tananyagból.

2015. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Míg nem volt gyerekem én is féltem volna ilyen helyzetben, hogy mit szólnak a szüleim, de mióta megvan a lányom, tudom, hogy bármikor bármilyen gondja lenne, segítségre, támogatásra szorulna 100%-ban mellette lennék, nem kell félni, a szüleid is hasonlóan érezhetnek veled kapcsolatban!
2015. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat! :)

Nem tudom még mikor mondom el nekik, de valószínűleg még várunk vele egy kicsit. A párom nem 19 éves hanem idősebb, de ennek örülök is.

igen én is úgy tudom hogy lehet magántanulónak jelentkezni,

2015. jan. 7. 20:40
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha idősebb a párod és támogat,szeretné ő is ezt a kisbabát és van munkája így anyagilag is stabil a helyzete nem kell félni. Tény hogy fiatal vagy de ne szomorkodj emiatt. Élvezd ki minden percet és örülj annak hogy lesz családotok.

Hány éves a párod?

2015. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
26 éves, és másfél éve élünk együtt. Ő az elejétől fogva örült neki, egy cseppet sem szomorkodott, ez nagyon megnyugtató.
2015. jan. 7. 23:38
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
En 21 evesen estem teherbe... soha de soha megnem fordult a fejemben h elvetessem... es hozzateszem a ma mar 2 eves fiam az eletem egyik legjobb dontese volt... azert szerintem mar kepes vagy 20 evesen feleloseggteljesen ellatni egy babat... de persze ehhez azert kell biztos anyagi hatter h minden toled telhetot megadhass a babucinak.. es ha a parod is megbizhato es orul is neki akkor emelt fejjel mond meg a szuleidnek h unokajuk lesz:-)... ha szeretnek teged, akkor hidd el majdki fognak csattani az oromtol... vegulis nemvagy 15
2015. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!