Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Négy hónapos terhes vagyok és...

Négy hónapos terhes vagyok és akadt egy problémám, mit tanácsolnátok nekem? Minden tapasztalatot szívesen veszek!

Figyelt kérdés

Munkahelyem sajnos eléggé stresszes lett, mióta bejelentettem, hogy állapotos vagyok! :(

Ha elmennék táppénzre a szülésig, akkor a fizetésem több, mint 50.000 nettóval csökkenne havonta. Ezt nem engedhetem meg magamnak!

Mit tanácsoltok? Van valami plusz szabadság, vagy egyéb lehetőség, ami külön csak a kismamáknak jár egy melóhelyen? (gondolok itt valami segélyre, mondjuk, aki elmegy táppénzre)


2010. szept. 11. 08:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.

Vedd lazábban a munkahelyed! Vigyázz a babára!

2010. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

én sem tudok róla ,hogy lenne bármi segély vagy plusz szabi, ezért (is) lehet elmenni táppénzre

csak a vastag bőr marad...

2010. szept. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hogyan vegyem lazábban? Vannak körülmények, amik miatt nem tudom lelkileg lazábban venni, pedig próbálom.

De táppénzre nem szeretnék menni.

2010. szept. 11. 08:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz helyzetben vagy! De mérlegelned kell hogy a több pénz, ami a mai világban sajnos szükséges, (hitel, megélhetés)vagy a babád a fontos.Mert sajnos egy stresszes munkahely végett lehet hogy elveszíted.
2010. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

En sem tudok semmi ilyenrol.

Az en munkahelyem is hasonlo volt, annyit tettem,hogy bevettem a leszarom tablettat. A dolgomat vegeztem maradektalanul, de egyebkent maga voltam a beke es nyugalom. Eltem a jogaimmal, nem tuloraztam. Mosolyogtam es lepergett rolam a negativ tekintet, ha kaptam..

Ennyi. Nem eri meg az idegeskedest, par honap es emlekezni sem fog ra senki, te sem.

En mondjuk a babatervezes eveben nem vettem ki szabit, mindet a szulesi szabi megkezdese elottre tartogattam, sok gyult ossze, kotelesek voltak kiadni, igy nem voltam tappenzen egyaltalan.

2010. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vedd lazábbra. Ki nem rúghatnak akkor sem, ha reggel egy sétával inditasz, és később érsz be, vagy ha az ebédszünetben felrakod a lábad és zenét hallgatsz, vagy ha délután kiugrasz kismama tornára, vagy ha este időben leteszed a tollat és hazamész. Ez a cég gondja, nem a tiéd. És ezt úgy mondom, hogy főnök vagyok. Ha ennyit nem tesznek meg emberileg érted, akkor vegyél vissza a pörgésből nyugodtan, ez most rólatok szól. Sok boldogságot.
2010. szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy mindenkivel előfordult volna, de tény, hogy végig dolgozdam a terhességet, ültem a hangos nyomtató mellett, és aztán megszületett egy rettentő nyugtalan, és nehezen kezelhető babám, amikor másodszor otthon voltam, kicsivel nyugodtabb körülmények között, akkor már tényleg úgy viselkedett a babám, ahogy a babák szoktak, sokat aludt, előtte a kislányom jó volt, ha kétszer fél órát aludt egész nap, rettenetes kínlódás volt az egész, ő is nagyon fáradt volt, és én is.

Csak annyit akartam volna mondani ezzel, hogy vannak olyan dolgok, amiket az ember be vállalhat, és van ami már túl sok, neked kell tudni. Az bizos, hogy valami módon lazítanod kell a tempón.

2010. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok! A rosszindulatú emberekkel nehéz kijönni sajnos!

Férjem is azt mondja, hogy vigyek be egy rádiót, hallgassak zenét és rázzak le minden rosszat. Bár ilyen könnyű lenne. De van még pár nap betegszabim, azt kiveszem idén és a szabit is. Aztán valahogy eldolgozgatok.

2010. szept. 11. 09:01
 9/16 A kérdező kommentje:
Tényleg, ha stresszelek, akkor nyugtalan babám születhet?
2010. szept. 11. 09:01
 10/16 anonim ***** válasza:
Attól. hogy stresszelsz, nem biztos, hogy a babád nyugtalan lesz. Ha valaki, hát én stresszes helyzetbe kerültem a terhesség alatt. Ehhez képest a kislányom egy alvóbajnok, mosolygós kis tündér. Sajnos plussz szabadság tényleg nincs a terhesség miatt.
2010. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!