Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhes kismamá...

Veszélyeztetett terhes kismamák: hogy bírjátok az állandó fekvést?

Figyelt kérdés

Tegnap csak kicsit többet voltam fent, máris barnázni kezdtem. De már fáj a nyakam, nem tudok hogy ülni/feküdni, ráadásul vágyom a természetbe.

Mivel ütitek el az időt? hogy néz ki a napotok?

Egyáltalán: mennyire szigorúan kell feküdnötök, és mi volt az oka?

Semmilyen házi munkát sem tudok csinálni. A férjem mindent megtesz, tegnap annyi volt, hogy a szárítóból elpakoltam az edényeket.


2014. okt. 9. 13:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hány hetes terhesek vagytok.
2014. okt. 9. 13:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár az enyém már múlt idő, de azért én elmondom, hogy volt! 20 hét és 5 nap volt fekvés, mivel eddig "húztuk a terhességet"! Szóval, amint kiderült, hogy ott a baba, utána másnap már véreztem is, majd ezek után orvosi javaslatra szigorúan feküdnöm kellett! A vérzés attól volt, hogy kislányom túl közel feküdt a méhszájamhoz! A fekvés otthon történt, nem kellett kórház! Én egy pohár vizet sem emelhettem meg, nem főzhettem, nem mehettem az orvosi vizsgálatokon kívül sehova, oda is csak autóval, kísérővel! Kizárólag csak tusolnom volt szabad, langyos vízzel, rövid ideig!! Nem takaríthattam! Lépcsőznöm is csak óvatosan volt szabad! Nehéz volt a fekvés, volt amikor jól esett feküdni, máskor már kifejezetten nem! Jobbára csak tv-t néztem és aludtam! Így teltek a napjaim!! Babám azért ment el egészségesen, mert az állandó fekvés ellenére kialakult a ciszta a lepényemen és egyik hétről a másikra súlyosan kevés lett a magzatvizem! Lányom egészséges volt.... Sok erőt kívánok Neked!!! Pihenj sokat!
2014. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, en is csak multidoben tudok irni, mert mar megszultem, mind a 2 terhessegemmel vegigfekudtem a 9 honapot, rovid-nyilo mehszaj, verzes es tulzott mehosszehuzodasok miatt. Hosszu volt az az idoszak, altalaban a nappaliban fekudtem a kanapen, igy tudtam tevet nezni, sokat neteztem vagy eppen aludtam. Sajnos mast nem nagyon tudtam csinalni. Viszont megerte mert most itt van 2 gyonyoru egeszseges gyerekem. Hany hetes vagy?
2014. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia. Én a 11. héttől fekszek, most 23 hetes vagyok. Nekem sokat keményedik a hasam, és elég gyakoriak az alhasi fájdalmaim. 11. Héten volt egy kis barnás pecsételés is, akkor feküdtem kórházba is.

Olvasok, tv-t nézek, tabletten netezek, csak orvoshoz járok szinte. Takarítani,főzni, vasalni, stb nem tudok, mert pár perc után már fáj a hasam és kemènyedik. Nehezen telnek a napok. Talán jó lenne hasonló helyzetben lèvő kismamákkal levelezni, lehet, hogy még hasznos tanácsokkal is szolgálhatnánk egymásnak. Te hanyadik hétben vagy?

2014. okt. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

11+2.

Ez is fura, hogy van, aki pecsételéssel kórházba kerül, engem meg vérzés után is hazaküldtek.

2014. okt. 9. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehezen :(

Azelőtt állandóan jöttem,mentem.

De a babáért megéri!

13 hetes vagyok.

3 hete bevéreztem,azóta fekvés.

3 napig kórházban,azóta itthon.

Nekem a lepény fedi a méhszájat,igy semmi megerőltetőt nem csinálhatok.

Nekem az egyik orvos azt mondta,nem áll meg az élet,tehát nem kell 24 órában feküdni.

Csak nagyon sokat pihenjek és vigyázzak nehogy megerőltessem magam.

Mondjuk én sokat fekszek,csak fürödni,wc-ni kelek fel általában.

A kutyáimhoz szoktam még kimenni a kertbe,hogy meg simizzem őket,vagy a párom szokott elvinni autóval boltba,anyóshoz,de nem sok időre.

Ha feszűlni kezdcahasam,már fekszem is le.

2014. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!