Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teáznék egyfolytában, de nem...

Teáznék egyfolytában, de nem tudom miket ihatok terhesség alatt. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a fűszeres gyógynövényteákat, mentát, citromfüvet, csipketeát, hibiszkuszt, fahéjas teákat, szerzetesek körtéjét, de a fekete teákat is. Macskagyökér teát is innék, mert rosszul alszom éjjelente, de nem tudom hatással van-e a magzatra. Ginzeng teát is ittam eddig, de most csak ginseng slim-et láttam, azt meg nem iszom meg, mert fogyni sem akarok, és állítólag veszélyes. A sima ginzeng is? Segítsen valaki, aki jártasabb a témában.
2010. febr. 6. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a teákat és azt mondták a koffeinmenteseket nyugodtan lehet inni.Én a patikában csomagoltakat iszom pl:citromfű,kamilla,csipkebogyó,zöld tea...ezektől jobban tudok aludni néha még csalánt is iszok mert az hajtja a vizet a lábamból.
2010. febr. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy cikk,remélem megtalálod benne a választ a kédéseidre :)



Amikor kiderül, hogy egy nő gyermeket vár, hirtelen számos dologra kell odafigyelnie. Ebbe az is beletartozik, hogy mit igyon, vagy mit egyen, ami számára, és a benne növekvő kis élet számára is egészséges. A legtöbb ember egyetért abban, hogy a koffein bevitelt mérsékelni kell. Ez nem azt jelenti, hogy teljesen el kell hagyni minden koffein tartalmú ital fogyasztását, csak azt, hogy le kell csökkenti azt.


A javasolt maximális koffein adag naponta 300 mg. De vigyázzunk, mert vannak olyan élelmiszerek, amikben úgynevezett "rejtett koffein" van, vagyis nem tudjuk róla, hogy van benne. Csak hogy pár példát említsek: 10 dkg tejcsokiban 20 mg "koffein" van, míg az étcsoki 10 dekagrammjára 70 mg "koffein" jut. Sőt, 3,5 dl kólában kb. 38 mg koffein van (persze függ fajtától is). De még a koffeinmentes kávéban is akad egy kevéske, úgy nagyjából 1-5 mg/2,5 dl.


A teáknál nézve ugyanezt, a következő adatokat találjuk:


fekete tea - 2,5 dl-ben van kb. 45 mg


zöld tea - 2,5 dl-ben van kb. 20 mg


fehér tea - 2,5 dl-ben van kb. 15 mg


rooibos tea - nincs benne koffein (tein)


tisztán gyümölcsteák - nincs bennük koffein (tein)


gyógynövény teák - nincs bennük koffein (tein)


(forrás: [link]


Persze az itt megadott adatok csak körülbelüli értékek, hiszen a teák koffein (tein) tartalma sok mindentől függhet (fajta, származási hely, elkészítés módja, stb.)


Természetesen ezen szempontokon felül is vannak a teák között különbségek, így vannak előnyösebbek, és vannak kevésbé jó hatásúak az áldott állapotra. Mi most a kifejezetten ajánlottakat mutatjuk be:


1Rooibos tea


Koffeinmentes, enyhíti az allergiás tüneteket, ellazít, enyhíti a depressziót, segíti az elalvást, jó a has és a belek gyulladásos megbetegedéseinek enyhítésére, nagy mennyiségben tartalmaz az egészséges terhességhez szükséges vitaminokat (vas, C-vitamin, folsav, stb.).


2Borsmenta tea


Koffeinmentes, idegnyugtató hatású, természetes fájdalomcsillapító és görcsoldó, jó felfúvódás ellen, hatásos lehet a reggeli rosszullétek enyhítésére is.


3Málnalevél tea


Koffeinmentes, jó émelygés és hányinger ellen. Segítséget nyújthat a szüléshez, mert egyszerre ellazítja és megerősíti a méhizmokat, így megkönnyítheti a vajúdást. Fogyasztását ezért elsősorban a 36. héttől ajánlják, napi 1-2 csészével.


4Csipkebogyó tea


Koffeinmentes, magas a C-vitamin tartalma, immunerősítőnek is kiváló, gyenge vizelethajtó.

2010. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 6. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg fekete teát csak kevset inni, a zöldet nem ajánlják, a gyógynövényekkel nagyon kell vigyázni szintén. Pl. a macskagyökeret nem ajánlják nyugtatónak, egyedül a citromfüvet terhesség alatt. A ginzeng meg értágító, annak sem most van itt az ideje. Nekem ezt a természetgyógyász kimondottan hangsúlyozta.

Azóta napi 5 dl fekete tea megy le max, a többi ezerféle Milford és Teekanne, amik csak íuesítettek, de nem fekete teaák, tehát nincs bennük tein! Abból lecsúszik a 4 liter is néha. :)

23 hetes km

2010. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igyál kifejezetten terhes nőknek való teát.Bio boltokban lehet kapni,én is azt iszom.:)
2010. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de a terhes nőknek való tea repertoár valószínűleg nem elégíti ki az igényeimet, naponta literszámra iszom. Kicsit drága mulatság is lenne.
2010. febr. 6. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!