Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az eselye h igy elkapha...

Mennyi az eselye h igy elkaphattam a toxoplazmozist?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a szomszedban vendegsegben es nekik van ketto kijaro cicajuk. Meg is kerdeztek h a kislanyom (masfel eves) megsimogathatja-e. Mondtam h persze. Szereti is a cicakat, igaz eddig csak kepen latott, most latott eloszor eloben es nagyon orult neki. En 20 hetes terhes vagyok, persze nem simogattam meg. Ugy esetleg lehetne gond belole, ha a lanyom ruhajat, kezet fogtam kesobb es en nem mostam kezet? Meg van bent kutyajuk is, ezert kutyaragta labda is. Lanyom megfogta, de kivettem a kezebol. Kesobb meg akarta enni a megkezdett sutijet. Megmondom oszinten h elfelejtettem kezet mosni, mondvan a macskahoz nem nyultam, csak a gyerekemhez meg a labdahoz (utolag jutott eszembe). Van ra esely h igy el lehet kapni? :( Meg mi van akkor ha a sutire is laszallt, csak az ember nem vette eszre es megette a szort? Magamra gondolok elsosorban.


Koszonom!


2015. jan. 12. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


Picit hosszú, de érdemes végignézni. Humoros az egész, de szerintem megnyugszol tőle.

2015. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nulla. Egy macska az élete során néhány napig fertőz mindössze, akkor is az ürüléke fertőz. A mosatlan zöldség-gyümölcs, nem megfelelően hőkezelt nyers hús SOKKAL-SOKKAL nagyobb eséllyel fertőz meg.


Ajánlom neked ezt a videót a toxoplazmózisról, egy állatorvos készítette, nagyon szórakoztató (annyira, hogy én már többször megnéztem) és egyben érthető:


https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI


23 hkm

2015. jan. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves első, egyre gondoltunk! :)
2015. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutyától nem kapod el, birkától, macskától csak (+nyers hús, mosatlan zöldségek, gyümölcsök) ha a cicák már elkapták, 10 napig ürítik, utána már ők sem kapják el többször. Szerintem sem tőlük kapod el, ha pont terhesen elkapod valamikor egyáltalán és még sosem kaptad el.


NEkem is van macskám, kutyám, szüleimnél kijárósok, egész életemben állatokkal foglalkoztam és az első terhességemnél derült ki, hogy még az életben nem kaptam el. Terhesen sem kaptam el, persze sokat mostam a kezem, meg mindent, amit megettem.

2015. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat, nagyon megnyugodtam! :)


A videot megneztem, nagyon erdekes es mindent elmond! :)

Koszonom megegyszer!

2015. jan. 12. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 13 hetes vagyok, egész életemben volt cicám, a mostani és az előző ráadásul kijárós benti, de úgy, hogy velem aludtak, sokat voltak az ölemben, szóval nagyon közeli volt a kapcsolat, és az első trimeszteri vérvételből kiderült, hogy én sem kaptam el soha a toxoplazmózist(a cicám ettől függetlenül marad, csak vigyázok a higiéniára).

Pedig gyerekként kis túlzással még a seggüket is puszilgattam szerintem :D Arra se nagyon figyeltem korábban, hogy alaposan megmossam a zöldségeket/gyümölcsöket, és bevallom őszintén, arra se, hogy mindig kezet mossak kaja előtt. Szóval azért annyira nem könnyű ezt elkapni, nyugi :)

2015. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen Neked is h valaszoltal! :) Tegnap sokat agyaltam ezen, ma mar teljesen megnyugodtam. :)
2015. jan. 12. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!